Zobrali by ste stopara ?

Príspevok v téme: Zobrali by ste stopara ?
Taxikar

Dnes som isiel mimo obce a tam bola skupina cca 3, mozno 4 ludi z toho 1 alebo 2 deti, mali nejaky papierik, ktory som nevedel precitat, ale uz som bol takmer doma, tak som velmi vahal ci im zastavit a ci nie. Dnes je riskantne podat si len tak s niekym ruky, ale nechat ich ist pesi ktoviekam ? Mal som z toho zmiesane pocity.

Weva

My tiez vezmeme ked ideme spolu dvaja v aute, ale sama by som nevzala... a zalezi i od miesta - niekde na dovolenke kde boli podobni nestastnici co sa dopravovali z miesta na miesto ovenceni ruksakmi a pokecaju kam sa oplati skocit a co vsetko videli je to uplne iny pocit ako niekde inde...

M74

Ja som stopom najazdil tisíce km po Slovensku. Takže teraz na oplátku niekoho vezmem, ale paradoxne málokedy je koho. Nejaké pochybné invidíduum by som ale nevzal.
To s tým zranením pri nehode máte pravdu, ale takisto sa to vzťahuje na hocijakú osobu v aute, aj na rodinného príslušníka. Pokiaľ by som uvažoval takýmto spôsobom tak sa bojím si aj prdnúť a vyjsť na ulicu. A vzhľadom na to že moje koníčky sú relatívne rizikové, tak ma trápia iné veci :-)

madagaskarka

Vzdy berieme stoparov ale iba ked sme dvaja v aute ked som sama nezastavim im zatial mame len dobre skusenosti

system

rozhodne nevzal. Je to riskantne a myslim ze ja by som sa takej pomoci tiez od nikoho nedockal. dnesna doba je dost " svinska " aby som si dovolil takto riskovat. Clovek ma vela moznosti ak ide dlhsiu cestu moze pockat na autobus, zavolat rodine, zavolat kamosom, zavolat taxik. ak ma vybity telefon nech si pozicia od niekoho da mu protihodnotu penazenku a svoj vybity mobil zavola si odvoz. a ak nema telefon tak je to trocha cudne a takeho cloveka by som sa osobne zobrat bal. sorry ale je 21. storocie aj moja 70 rocna baba ma mobil :D

lost

To riesia poistky :)

Mozno to je dobrodruzne :)

Len si neviem predstavit co by akoze urobil ak by bol na palube, dal mi noz pod krk? co ak prudko zabrzdim? co ak mu poviem ze to napalim do stromu ? nemyslim ze by to niekto riskol, radsej by to skusil s inym vodicom nez psychousom ako ja :D

Skor by som mal strach ze je to neplnolete dieta a/alebo nejaky lupeznik (paserak) a potom by ma mohli povazovat za spolupachajuceho a/alebo az unoscu. (I ked to sa da vyvratit pomerne jednoducho)

kazdopadne STOPAR ma extremnu vyhodu nad vodicom.. staci ak odosle SMS s SPZ + typom/farbou auta niekomu z rodiny.. Co ma odoslat sofer? farbu vlasov?

rebellin

Zobrať stopára je risk. Zaviníš nehodu, stopárovi sa niečo stane, napríklad zostanú mu trvalé následky a ty sa nedoplatíš. Budeš mu cvakať do konca života. Môže sa to stať.

Jooe Ker

ano zastala som jednemu mysliac si ,ze sa mu poruchalo auto (taktiez bol fesak) a nakoniec som zistila ,ze je to Rumun ponukajuci brusku , frezku a........ to co si bezne kupujem do svojho "kozmetickeho kufrika" :)

blondula

ked som bola teenegerka,tiez sme s kamaratkou stopovali bezne.ale v dnesnej dobe by som to uz nerobila a ani ziadneho stopara,stoparku nezobrala :DDD ....som to ja ale svina :DDD

jarushka.fox

ja som bezne stopovala zo skoly som to mala nieco cez 70km..a domov som chodila piatky..takze som sa nastopovala az az..mam dobre skusenosti ale viem co vravia soferi..nanajvis jeden dvaja studenti a dost..ludia sa v dnesnej dobe boja..inak nikto z mojich blizkych stoparov neberie..ked stretnem ja urcite zoberiem :)

ta3

kedysi stopovanie, alebo zastavit stoparovi nebolo az take riskantne, v dnesnej dobe drog, nasilia a vlastnenia zbrani, by som veru nezastavila stoparom, hoci rada ludom pomaham, risk je prilis vysoky, nemusis mat vycitky svedomia, myslim