Nikdy nechcem mat deti, je na tom nieco zle?

Príspevok v téme: Nikdy nechcem mat deti, je na tom nieco zle?
majka12

prosim vas o radu.viem ze nikdy nechcem mat, sice ich mam rad( dokonca az tak ze idem studovat predskolsku pedagogiku) a v buducnosti by som sa im rada venovala.Problem je ze mam pocit ze svoje by som nezvladla, nielen financne, ale aj pôrod a tieto veci okolo toho(navsteva gynekologa, kopec vysetreni).Mozem sa spytat ako je to u vas resp. bolo?

jajka001_

tiez si nemyslim ze ten tlak je taky neznesitelny ze niekoho donuti mat deti ak nechce. ved "nutenie" to su len tie trapne otazky tvojich pribuznych , susedov, znamych, ze kedy sa vydas a kedy planujete deti. nikto ta naozaj nenuti. ale myslim ze zivot bez deti, ak nemas naozaj zaujimavy zivot, pracu, konicky, je dost nudny. tie deti su ako svetlo.

Carie

Tato spolocnost zeny strasne tlaci k tomu, aby vsetky museli mat deti. Rodina, okolie, vsetci pozeraju na zenu cez prsty, ak deti nema ani vo vyssom veku a nedajboh sa zmieni, ze ani nechce mat. Pritom je to slobodne rozhodnutie kazdej zeny. Ak deti nechce mat, ma k tomu svoje dovody a tie treba respektovat. Niektore maju deti kopu, kazde s inym muzom a nevedia sa postarat ani same o seba, nieto o deti. Take vsetci lutuju a pomahaju im. Preco? Cela tato spolocnost je v tomto smere zvratena. Ak chces pomahat detom vo svojej praci, je to velmi uslachtile a urobis pre spolocnost a pre blaho deti daleko viac, ako taka zena ktoru spominam vyssie.

jajka001_

tiez som nechcela mat deti, hoci som ich lubila, lebo som ich nechcela priviest na tento hnusny svet, lebo svet je preludneny, lebo som sa bala porodu, neskor aj preto ze som sa bala ci ich dokazem uzivit, ci im dokazem dat vsetko co potrebuju.
ale, potom som vyrastla, a k tvojej otazke - vysetrenia nie su vobec hrozne. su uplne v pohode. byt tehotna je uzasny pocit. priviest dieta na svet je uzasny pocit. ak budes studovat a najdes si dobru pracu, nasetris si a najdes vhodneho partnera, tiez zatuzis po dietati, aj napriek strachu z porodu. a porod - prezili ich tisicky, miliony zien pred tebou. niektore mali lahky porod, ine tazsi. ale ako mi povedala kamoska ked som bola tehotna a bala som sa porodu, ten den bolesti za to stoji. a fakt stojí:)