Zatekajúce hlieny v nosohrtane

Príspevok v téme: Zatekajúce hlieny v nosohrtane
marfuša

Keď mi ani doktori nevedia pomôcť, obraciam sa na tých, čo majú nejaké skúsenosti s týmto a radi poradia: nádchu nemám, nos mám čistý, ale pri každom prehltnutí mám problém. Tvoria sa mi hlieny, vraví sa tomu zadná nádcha. Vysmrkať ani vykašlať to nejde, musím to len prehltať. Cez deň to ani tak nevnímam, ale akonáhle si večer ľahnem, tak to je katastrofa. Som už z toho unavená. Alergolog mi nič nezistil, krčný čo mi dal nejaké lieky to nezaberá.Viete poradiť?Dík

RNG

zo za pri tej operacii ti iste dali rozne lieky do celeho tela, a teda potlacili rozne infekcie v tele, ktorych mame vsetci hromady, takze to nemozes pripisat len polypu.
Ale nie je to uplne vylucene, samozrejme.
V tela je prepojeni hromada a napr nikdo by si nemyslel, ze velka vacsina zdravotnych problemov je zo zleho travenia, sucastou coho je zla crevna flora.

zo za

Tak som tu spat a chcem sa podelit s mojou situaciou teraz .... uz mi hlieny zmizli, uz sa tvoria velmi malo, co nestoji ani za zmienku .... bola som na preventivnej prehliadke po roku a pol u gynekologa, skor sa nedalo. Nemala som ziadne problemy (okrem tych hlienov v nosohltane, ktore boli uz neznesitelne a vo velky mnozstvach a otrasnych farbach, no hnus). Nasiel mi vsak polyp na krcku maternice a povedal, ze musi ist von. Tak som do dvoch tyzdnoch bola na zakroku a asi do troch dni po zakroku mi hlieny ustupili velmi rychlo. Som tri tyzdne po zakroku a hlieny su takmer prec. Ja som bola v stave, ked som chodila do kupelne a cistila som si takmer kazdu hodinu hrdlo palickami s vatou a toto uz vyse dvoch tyzdnov nerobim. ... nikdy by ma nenapadlo, ze nieco take male a uplne v inej casti tela, moze sposobit taku sarapatu. V minulosti som citala, ze problemy s dychacimi cestami mozu signalizovat gynekologicky problem (alebo teda nieco nie je v poriadku v oblasti pohlavnych organov), ale nepripisovala som tomu nejaku vahu. ... Len som chcela upozornit z mojej skusenosti, ze tvorba hlienov v nosohltane nemusi vobec suvisiet s problemom v dychacich cestach a ked mate negativne vysledky z vysetreni, tak treba hladat inu pricinu. .... Dufam som niekomu pomohla. Ak by som to nemala dostatocne ovrene, tak by som to tu nepisala. Tolko moja skusenost. Pekny den.

RNG

A este pripomeniem, su na trhu aj ustne probiotika/oral probiotic, ktore boli povodne navrhnute na ochranu zubov proti zubnemu kazu, ale odstranuju aj zly dych, co sa casto tvori v ustach a hrdle, tj nielen zo zleho travenia v zaludku, a prispievaju ku zvyseni imunity v hornych dyuychacich cestach a dokonca aj strednom uchu.

vitavi

Abnormálnemu vylučovaniu predchádza abnormálny príjem hlienov .
V potravinách, ktoré obsahujú husté tuky, jednoduché cukry a škrob a zároveň neobsahujú žiadnu vlákninu a majú nedostatok minerálov, spevňujúcich vnútornú štruktúru.
Takými sú hlavne mliečne výrobky a mlieko, sladkosti a biela múka. Stav zhoršujú tučné mäsové výrobky, koláče a keksy, ovocie.
Zápal je druhotný, až po vzniku hlienových ložísk sa do prostredia dostanú baktérie, ktoré sa živia usadenými splodinami a cukrom, ktoré spaľujú.

RNG

Pridam sem este bezne ziviny, ktorych sa nenachadza v potrave dostatok podla novsich lekarskych vedomosti a treba si ich doplnovat.
Menujem
zinok,. selen, jod, vitaminy C E D-3, mikrovlakniny a probiotika.
To vsetko zvysuje imunitu a moze pomoct aj tebe aj inym s roznymi zdravotnymi problemami.
V pripade vzdusnych alergii, co sa odohrava dnes u mnohych, je dobre pouzivat zvysene davky vitaminu C, az 5 gramov a quercitin, 3 x 600 mg.
Odhlienuju aj NAC(2 x 600 az 1200 mg) aj serrapeptaza( 3 x 120 000 IU)

RNG

Eam, dal som sem dostatok prostriedkov ktore pomahaju.Ci uz proti alergiam, co sposobuju zahlienenie, ci uz proti roznym mikrobom co tiez zahlienuju alebo su dokonca schopne v hlienoch zit a vyluciovat rozne alergeny, co zvysuju zahlienovanie.
Asi potrebujes okuliare, ked si to nevies precitat.

eam

ňTúto tému som pred rokmi zakladala ja a opäť sa k nej vraciam. Stále tým trpím, lekári pri opätovnom vyšetrovaní nič nezistili. Nakoniec mi lekárka na ORL povedala, že hlieny sa tvoriť musia, lebo keby som ich nemala pálilo by ma hrdlo. Asi nepochopila, že táto tvorba je abnormálna a obťažujúca. A ako to tu čítam, nikto nevie poradiť.

RNG

Ja mam casto nakazy v prinosnyc dutinach a riesim to kvapkanim kokosoveho oleja s pridavkom citricidalu, 3 x denne do kazdej nosnej dierky, v leze s hlavou naklonenou co najviac dozadu.
Roztok je 30 ml kokosoveho oleja z 3 kvapkami citricidalu(60%, pravy, s obsahom quaternialnych zlucenin, nie dnesne , co su len vytazky z grapefruitocyxh semien, ktore su radove slabsie)

zo za

Ako tak citam, tak nie som sama ... rovnako ako ryu, tiez mam vas problem, uz je to vyse roka a vobec ziadna zmena. Tiez hladam radu, lebo je to neprijemne a hlavne sa bojim, ze pojde o nieco vaznejsie a neviem ako donutit lekarov, aby hladali pricinu a nepredpisovali mi len lieky na dosledky, ktore vobec nepomahaju. Mam pocit, ze oni len predpisu nieco, aby mali pokoj a aby boli kryti. Mne tiez na ORL nic nezistili, ani na alergologii. V sucasnosti som neskutocne ochorela, zapal mandli a do toho akoby zastavena nadcha. Pri celorocnych hlienoch este toto ... nikomu to nezelam. Uz som na tom aj psychicky dost zle, ze mi nik nevie pomoct a presne ako pisete ... ani nemaju zaujem, ziadnu snahu. Mne sa to ani prehltnut neda, stale si to musim vyberat a uz mam zadnu stenu uplne vysusenu a na tom nalepeny ten hnus. Prosim poradte, ak mate nieco take uspesne za sebou :( ... mam uz pocit, ze v dnesnej dobe moze robit lekara kazdy .... prepacte, ak tym niekoho urazam, ale uz som fakt zufala

ryu

Dobry den

Chcel by som oprasit tuto temu, nakolko mam podobne problemy. Zacalo to, teda aspon ja to tak vnimam, pri chripkovom ochoreni. Z chripky som sa dostal a zatekanie mi ostalo. Dlho som si myslel, ze je to pozostatok z choroby a ze to prejde. Ale neprechadzalo a po roku problemov som sa rozhodol ist k lekarom. Bol som pri ORL, ten mi narychlo pozrel do usi, do nosa, do ust za 10 sekund mi predpisal nejake tabletky. Asi to bol Megamox, nie som si isty. Nepomohlo to, tak ma poslal na Alergo – imunologické. Tam som presiel koznymi z testami, aj krvnymi testami, jedine co mi vyslo z koznych bola mierna alergia na roztoce, z Krvi sa to ale nepotvrdilo. Bral som spray Nasonex, a desloratadin a zmiernilo mi to priznaky, ale neodstranilo. Momentalne mam naordinovany spray dymista. Zatial je to to iste. zmiernuje priznaky, ale neodstranuje. dutiny mam ciste , aj nos mam cisty, ale tvori sa mi to v nosohltane. Je to uplne husty hlien tmavo zelenej farby, ktory mam problem ci uz vykaslat, ci prehltnut. Vyfukat nosom to neide. Uz to mam asi viac ako 2 roky. Urcite kazdy za vas pozna ked ma nejaky hlien vysoko v nosohltane a chce to prehltnut, tak ako keby napnete tie svaly ktore to tam ovplyvnuju a tak silno prehltnete, ako keby vam tam nejake chrupavky pukali alebo co ja viem co to je. Tak a teraz mam pocit, ze uz ani inak prehltat neviem a dost je to na figu. A tusim aj zapach z ust ma trapi.
Doktori by na to podla mna aj prisli, ale je im to akosi jedno. Vobec sa nesnazia, stale len nieco bez rosmyslu predpisuju a vobec nevidno nejaky progres.
Trpi niekto z vas podobnymi priznakmi? Nema niekto nejake novinky, ako sa toho zbavit?
Dakujem