Aj vy máte niekedy chuť prefackať ldí, ktorí tu píšu o svojich problémoch?

Príspevok v téme: Aj vy máte niekedy chuť prefackať ldí, ktorí tu píšu o svojich problémoch?
martina1234

Ja by som to najradšej spravila, ale nepomohlo by to. 90% z tém, ktoré tu ludia riešia sú malicherné, plytké problémy s egom, ktoré by si ludia vedeli aj sami vyriešiť, ale tým, že táto"veda" s menom "psychológia" má jednu zákernú stránku a to je tá, že umocňuje ludí v tom, aby robili z maličkostí komplikáciu, na ktorú treba odborného psychológa, alebo aspoň nejaké prášky, aby mali ludia kde utrácať peniaze a aby niekto vychcaný mal na čom zarábať. Vlastne by sme si tieto ego problémy v klude vedeli samy vyriešiť, nebyť nikoho, kto o tom rozpráva a píše, označuje to za chorobu a tvári sa že pri troške peňazí nám možno pomôže a my akože on je vzdelaní, ho rešpektujeme a tým pádom mu aj veríme to, že proste on je naša jediná záchrana a tak sa ani len nesnažíme si vyhodiť špinu z hlavy. Sú veci, ktoré vieme len ťažko zmeniť, alebo vôbec - sú to veci, ako mienka spoločnosti, alebo to, že mám jednu ruku dlhšiu, ale veci, ktoré mám vo svojej hlave sú predsa len v mojej hlave a tá hlava je len moja a ten, kto kontroluje to, čo je v nej som len ja a nikto iný.Lenže my sa musíme neustále sebalutovať a vyciciavať druhých s našimi pseudoproblémami, ktoré si sami vyrábame. Úprimne, chcela som študovať psychológiu, ale po čase človek zistí, že celá tá psychológia je len niečo ako novodobé náboženstvo. Proste len zase potrebujeme niečo, čomu sme so svojou kapacitou schopní uveriť a zase len vzniknú "svätci", ktorí nás manipulujú bez toho, aby si to uvedomovali, lebo sami veria, že vlastne len robia niečo prospešné pre túto spoločnosť ale v konečnom dôsledku je to aj tak celé len byznis aby sa peniaze krútili sem a tam a doplatia na to zase len obyčajní ľudia.

tpch

hehe, nech ma blokne, pokojne sa pripojim cez inu IP. Ak ma to bude este bavit.
Ale zabavat sa sem mozem prist hocikedy a o to mi ide v prvom rade.

panča

ak sa nemylim, tak toto forum je presne o tom..niekoho nieco trapi a chce sa poradit. A keby to bola (pre teba)akakolvek malichernost, nevies, co to znamena pre toho pisatela. Nie kazdy z nas ma niekoho, kto ho vypocuje. A nie kazdy caka na odpoved, niektori ludia len potrebuje, zo seba vypustit to, co ich dusi. Ak Ta cudie problemy nezaujimaju, tak na co si tu ??? Ak si v stave radit, tak rad. Ak nie, neodsudzuj, ked nechapes

tpch

Aj ja som zmaturovala na same jednotky, vystudovala s vyznamenanim, spravila doktorat a mam celu kopu diplomov :-D
Mozno si mala len jedinu chybu v maturitnom slohu, ale napisat "vitok" a "vyvisovat" nie je preklep, ale...dopln si, co chces, moj nazor poznas. Tu nejde o to, ze po sebe necitas, taketo slova musis predsa bez hrubej chyby napisat aj v drogovom opojeni...
Ozaj, co to je "zdravotnik s diplomom"? Taka kategoria je v platovej tabulke?

hmmmmmmmmmmm

Drahy/draha tpch
To slovo som napisala s makkym I naschval, kedze to tu bolo pouzite ako vysmech - tusim si ho ty pouzil/a.sa laskavo nenavazaj, pretoze moja slovencina je o.k.,vzdy som mala 1tky a aj som zmaturovala na jednotky.btw malokto ma v maturitnom slohu iba jednu pravop.chybu napr.a ze spravim preklep?no dobre, mala by som si asi po sebe citat co napisem, spokojny/a? a co sa tyka mojeho vzdelania, som zdravotnik, dokonca s diplomom.
Nechapem,preco tak utocis na mna a aj na inych,Ja som tolerantna, na rozdiel od teba alebo napr martiny 1234...a

tpch

hmmmmmmmmm, tvoja slovencina je tiez tragickym prikladom. Ty tu budes pisat "vitok" a "vyvisovat" s makkym i a naozaj vazne ocakavas nejaku relevantnu radu? Ved ked nezvladas pravopis, ako pochopis vysvetlenie nejakeho zdravotneho problemu...

squash

vdaka bohu ze si nestudovala psychologiu. bola by si hrozna psychologicka. nie ze by ostani psychologovia boli lepsi. ale ty to mas v hlave uplne prevratene naopak. kazdy moze pisat na toto forum co chce a ziadna ***** ako ty mu nemoze hovorit co moze a co nemoze pisat. nikto ta tu nedrzi, nikto ta nenuti to tu citat a radit ostatnym. kludne chod robit nieco zmysluplnejsie, napriklad prefackaj sama seba