Kupalisko - choroby

M8cr6

simka1111

na bradavice ti poôže lastovičník (pozri na nete ako vyzerá) je dobré si ich každý deň potierať tou žltou šťavou z lastovičníka keď rozlomíš stonku. za mesiac-dva zmiznú a už sa nevrátia!
rastie na jar aj teraz je ho veľa pri potokoch, v lese, tam kde je viacej vlhšie, určite si ho už videla

Mimulus

Ak by ľudia nad všetkým takto dôkladne premýšľali tak by už dávno umreli.

Všade na nás číhajú rôzne druhy ochorení - minule dávali v správach, že v MHD jeden šofér pracoval mesiac s tuberkulózou. Takže o čo ide?

všade tam, kde je veľká koncentrácia ľudí očakávaj aj zvýšenú koncentráciu ochorení - čiže patria tam aj kúpaliská.

A najčastejšia je naozaj mykóza.

dacan

a čo kúpalisko nitra? slovenskekupaliska.sk

hľadal som na internete informácie o tomto kúpalisku a najmä miestni ho neodporúčajú, vraj je tu špina, chodí tam veľa cigáňov atď, niekto tam tiež chytil nejakú kožnú chorobu, takže sa mu radšej vyhnite

Heatherka

na kupaliska nechodim. aj ked je tamvoda chlorovana a neviem ako osetrena, fuj. doma mame mensi bazen, na ochladene to staci, ale ani do neho velmi nechodim, nerisukujem nejake prechladenie alebo zapal.

fdssshj

Ono je asi veľký rozdiel medzi rybníkmi a bazénmi, kde sú sprchy, voda je dezinfikovaná chlórom, modrou skalicou a filtruje sa.

Do Plaveckého Štvrtku neodporúčam chodiť... nenájdete tam ani sprchy, iba kapre čo žerú hovná po rybároch a plavcoch, prípadne sa tam vykúpete v tých po rybách, lebo voda sa tam nefiltruje. www.hojko.com

simka111

Ja na kupalisko chodim, neviem si predstavit leto bez kupaliska... ale zas na druhej strane da sa tam chytiť čokoľvek... ked si predstavim koľko neviditeľnej špiny tam je.,,, uz len pri predstave že tam niekto plave zo zle umytim zadkom :) alebo ked vidim ako pluju do vody, tak mi je zle......

Minuly rok ked som prisla z kupaliska, bolo mi este asi tyzden zle, bola som unavena, malatna a mala som nafuknute brucho, zle mi travilo a nafukovalo ma,,,, ale prešlo to a ešte okrem toho som chytila 5 bradavic, ktoryh som sa až doteraz nezbavila

blondula

vbehnut do vody kde sa clapoce kopec prepotenych neosprchovanych tiel sa mi hrozne hnusi !!! bola som len raz ked som mala asi 15 rokov a dostala som plesen alebo kvasinky tam dole ! bola som este panna a lekarka sa ma hned spytala,ci som nebola na kupalisku.odvtedy nechodim a ani neplanujem :D taketo kupaliskove zabavky nepotrebujem,to radsej vlastny bazen !! dokonca aj moj syncek ma svoj vlastny bazencek :DD