Som tehotna a nezamestnana. A co teraz?

Príspevok v téme: Som tehotna a nezamestnana. A co teraz?
veron25

Ahojte dnes som zistila ze som tehotna podla dvoch testov. Nie je to az take prekvapenie lebo som to jednak tusila a ajednak sme sa priatelom az tak nebranili.... V juni som skoncila VS a teraz som nezamestnana, hladala som si pracu ale tak na tu uz mozem pravdepodobne zabudnut :) Chcem sa spytat ci mi viete poradit ako najlepsie sa da vykluckovat v pravnych veciach aby som mala narok aspon na nejake prispevky. Ci ma pre mna zmysel sa este zamestnat, lebo mam jednu ponuku ktoru by som mohla pracovat aj s domu, ved bezne zeny pracuju do 8 mesiaca. Ak mate skusenosti prosim poradte mi lebo s priatelom na tom financne niesme najlepsie takze aj par eur navyse nam urcite pomoze....

ja..

LETICIA, a ked žena neovláda gramatiku, nie je natolko zodpovedná,aby mohla mať dieťa ?!
to už odkedy je aj takéto kritérium na to, byť matkou?!

ty si už ozaj .. (slovo vymazané z dôvodu porušovania pravidiel)

LETICIA

jajka ja si myslim, ze dieta sa neda naplanovat na urcitu dobu...

aja no skus mi dat aky je rozdiel medzi gramatikou a pravopisom, lebo sa tu uz chytas slov. Doma mam dvoch ucitelov, tak skus mi to ty vysvetlit.

Aja02

Že neovláda gramatiku. Smiech. :-D Keď už kritizujete, tak neovláda PRAVOPIS. Gramatika a pravopis je rozdiel.

lenca45

Jasne, treba dat detickam vsetko, co im vidime na ockach, treba sa navyse pochvalit vzdy krasnym outfitom pred ostatnymi maminkami, nemusiet setrit a pod. Kazda zena, ktora otehotnie skor, ako si planovala je nezodpovedna, lebo neprivedie dieta do aspon poloblahobytu. Treba ju odsudit, ak sa este da, nahovorit na potrat a totalne jej znicit psychiku. Lebo kto nie je v dnesnej dobe financne za vodou, ten je nula a dieta je od neho velka nezodpovednost. Ako prijemnucko sa hodnoti a davaju mudrosti z tepla domacej idylky. A zivot je pri tom o inom - o vyzvach, ktore prekoname a mozeme byt na seba hrdi, o zvrtaoch v osude, o tom dusevnom, co detom a okoliu dame a aj o skromnosti, ktoru s laskou k dietatu zazivame, ale vnutorne sme bohati!

LETICIA

alle a este nieco, nehadz vsetky do jedneho vreca, ja som mlada mamina, pracujem, studujem, staram sa a este aj kazdy mesiac davam pre syna sporenie 70€ od nasich ma sporenie, aj od svojho otca a ma vsetko a nemala som nejake extra financne zalohy a ma vsetko :-D musim este pockat v stavebnom mam este viazanost 2 roky :-D takze nehadz setky do jedneho vreca a to mam 21. neda sa cely zivot spoliehat na stat a ist z materskej do materskej...

LETICIA

alle ale predstav si, ze ja so neapelovala nato, ze spravila chybu, napisala ona, ze je maximalne nezodpovedne, ked si spravia dieta a ja som jej nato napisala, ze ja si myslim, ze je nezodpovedne aj ked neovlada gramatiku. chapindel?

alle

leticia a kde "lettak" spravila nejaku extremnu hrubku, ktora nasvedcuje ze komplexne neovlada pravopis?

inak neviem co je zodpovednejsie, ci zena, ktora je financne zabezpecena aby dala dietatu stravvu, strechu nad hlavou, kruzky, zazitky, ktora ale neoddelila v texte dve slova, alebo zena co si urobi dieta do nevyrieseneho financneho prostredia.

LETICIA

nie ja som to myslela pre lentak vseobecne, lebo je velka hanba, ked dospela zena, ktora je matkou neovlada gramatiku, vizitka pre to dieta.