Bolest po vytrhnuti zubu - aky liek?

ojka

evel a už je lepšie? :)

KikaU89 môže ťa to tak dlho a intenzívne bolieť aj preto, že zub bol zdravý, ale bol možno veľký, alebo mal korene dosť hlboko...toho ale tam môže byť veľa :))
Ak je zápal, mne na to dosť pomohol Aescin....
Tebe keď vyberali ten zub, ti nedali inštrukcie? ja to nechňapem,....
Ano, niektorí už na druhý deň nepociťujú žiadne následky z extrakcie... ale tak druhí môžu mať problémy.... Moc veľké ústa nasilu neotváraj, ale každopádne ich cvič a snaž sa postupne ich otvoriť hoc aj o milimeter viac.... chce to čas...
ako čítam nižšie, Viktor tu popísal veľmi dobré rady, oplatí sa dodržiavať :)

KikaU89

Ja som si tiež myslela, že to nie je v poriadku, aby ma to tak dlho bolelo, ale sestrička ma odbila, že je to v poriadku a je to normálne, tak som nechcela byť ako malá, že tam hneď budem utekať, ale bolí ma to aj z vonkajšej strany na dotyk, pravá časť líca :( ten môj "zub múdrosti" bol zdravý, išiel dosť ťažko von, ale musel mi ho vytrhnúť, pretože mi tlačil na ostatné zuby, pretože mi zle rástol. Nemôže to byť aj tým, že ma to tak dlho bolí? Pretože bol zdravý?

ivobrick

Ak mas bolesti po vytrhnuti osmicky, tak tam musis mat zapal. A mala by si brat antibiotika/chodit na cistenie ku zubarovi.
Mne vytrhol tiez osmicku a nic, na druhy den som ani nevedel ze zub nemam, akurat nemam ten tlak na ostatnych zuboch, kedze mam asi male usta xD.

KikaU89

Čaute, viete mi niekto prosím Vás poradiť? Minulý týždeň vo štvrtok mi doktor vytrhol \\\"zub múdrosti\\\", dole vpravo. Samozrejme som mala injekciu, keď mi prestávala zaberať, mala som silné bolesti, dala som si Nurofen, ktorý mi zabral. Do dnes (streda) mi bolesti neprešli, stále som na tabletkách, neviem otvoriť ústa viac ako na 1cm, neviem poriadne prežúvať :( Som z toho fakt na nervy... V pondelok som volala so sestričkou a tá mi povedala, že je to v poriadku... A budúci týždeň v piatok mám isť na plombu. Viete mi prosím Vás niekto povedať, či je to naozaj v poriadku? Ďakujem.

evel

Ahojte,mne trhali osmicku v pondelok na obed. Zvysok dna som akosi prezila s Ataralginom. Utorok to cely den priserne bolelo, tak som uzila jeden a potom druhy, na noc treti.v strrdu sa bolest strasne vystupnovala!!strasne, plakala som cely den, skusala som aj brufen, nic.v noci som nespala.dnes rano - stvrtok-som isla za zubarom, on mi pichol anestezu, vycistil mi krvne zrazeniny (hnis som tam nevidela) a predpisal antibiotika. Dufam ze to uz konecne zaberie.
Boli ma kost nad obocim, lice, ucho, celust,dasna, podnebie,jazyk a hrdlo!
Kazdy mi radi ine - jeden nevyplachovat, dalsi ze vodou, dalsi ze cajmi. Ze prikladat studene a ze neprikladat. Ze lezat a ze sediet. Ze umyvat zuby a ze neumyvat... Neviem sa ztoho vymotat...

lu

Prosím, pomôžte mi, neviem ako má tá ranka vyzerať?????už je to 3 deň a boli to ako sviňa a tie zuby z oboch strán tiež!! Prosím poraďte...má to byť takej bielej farby ta rána,ked hojí?? Mne to príde, ako keby mi to hnisalo, už sa to uzatvorili, ale hore ten povlak vyzerá ako hnis a bolívii má to!!!!!pomôžte, poraďte prosiiiiiim.....dakujem

lu

ahoj...vcera vecer mi vytrhli, boli to dnes ako svina!!! ale chcem sa opytat, ma to vyzerat na tom dasne tak bielo?? a tie dva zuby maju boliet??? myslim, stredny mi vytrhli a tie dva okolo ma bolia.......dakujem