odchod do zahranicia a odchod od mojej rodiny

Príspevok v téme: odchod do zahranicia a odchod od mojej rodiny
majkaaa000

ahojte , mám 20 rokov , chcem sa spytat či už niekto z Vás bol takto ako ja. Mám priatela už skoro 2 roky , už su tomu 2mesice co robi vonku v zahraničí a ja som sa rozhodla že pojdem aj ja zaním von robit , jazyk ovladam no mam základy. Bývam na dedine uz od narodenia moja rodina je uplne 100 percentna.
Ale strasne sa bojim od toho ze si nebudem vediet zvyknut bez mojej rodiny (mamka , otec a moja segra).... viem ze raz by doslo nato ze odydem ale proste od tohto sa bojim najviac :( prosiiiim poradte bol uz niekto takto?????? dakujem vopred

majkaaaa000

ahojte tak teda som dosla von , ale to je natom ze na SK kde som robila som dala vypoved stym ze tu uz nastupim hned so svagrinou do roboty kde ona robi , lenze to tak nie je nezobrala ma tam a teraz som cele dva dni hladala robotu a nic.... od zajtra by som mala nastupit do jednej restiky ale ani jazyk neovladam tak ako by oni chceli ani im nerozumiem ze co chcu odomna :(... ok tesim sa ale je tu este jedna vec .... to som sa teraz rano dozvedela ze moj ocko je v nemocnici zevraj mal porazku , a teraz neviem co mam robit ci ist domov alebo zostat tu :( moje srdce hovori ze mam ist domov ale ja neviemmmmmm cele dni tu placem sama som v byte lebo moj chalan robi az do vecera :( a táto sprava co mi dnes povedala moja sestra ma dost znicila psychicky kks :( prosim poradte co by ste vy spravili?napiste prosim surne papa a dakujem vopred :(

soffa

ahoj,ja som odisla do uk na 4 roky a bola som doma tiez za ten cas len 4 krat.bolo to tazke,ale ako hovori milovna,clovek si jednak zvykne a jednak sa prisposobi,okolnostiam.bude ti to chybat,hlavne rodina,ale clovek si povie ved to nie je navzdy.uz som skoro 2 roky doma ale uz by som nesla.clovek ak je mladucky skor sa prisposobi.ak uz ma svoje roky,tak ho to taha domou.preto vacsina ludi sa vracia domou,ked si co to zarobi.poznam fakt len vynimky co tam zostavaju navzdy.ty mas tu vyhodu,ze sa mozes kedykolvek vratit.tak drzim palce

milovna

jasne ze,ja tak zijem 3 roky.a zvikla som si,ved na zaciatku sa to vzdy zda,ze to tazko budete vsetci zvladat,ale zviknete si.sice vzdy po kazdej dovolenke s maminou placeme ako deti,ale ak som v uk,tak si moc na seba ani nespomenieme,je to proste sila zviku,uvidis sama.momentalne zajtra cestujem na sk po roku,chapete?masaker,a pritom sa ani necitim,ze by som tu rok bola bez navstevy na sk.rychlo to tu bezi,velmi rychlo

majkaaa000

dakujem Vam velmi pekne :) naozaj ste mi pomohli a ukludnili :) idem skusim to lebo fakt mozno je toto posledna sanca , ak by som chcela tu na Slovensku zacat svoj zivot tak tu sa potom nikdy nedoplatim a navzdy zostanem tu doma. Je to tu na Slovensku tazke ale co uz.... radsej pojdem a nejak to zvladnem aspon ze tam budem mat priatela a aj jeho sestra je vonku tak vyskusam. Je to zaujimave ze aky rozdiel je medzi dvoma krajinami myslim tym Slovensko a Rakusko. este raz Vam velmi dakujem :) ahojte :)

Linguistics

Teraz v juli som takto odisla do zahranicia za priatelom aj ja. Stalo to vela slz, velmi som sa bala, ako to budem bez nich zvladat.. Zvladam :)
Ja som na svoju mamku a sestru tiez velmi naviazana.. ale existuje skype, Vianoce su tu co nevidiet a pridu navstivit aj oni mna.. :)) Poplakala som si prvy den a potom to uz bolo naozaj ok, az som bola prekvapena.
Chce to pevne nervy, ale urcite to zvladnes.

alusss

tiež som mala 20 ked som cestovala, už som v zahraničí tri roky, dá sa to zvládnuť, hlavne ked budeš s priateľom, sama by som byť asi nechcela, o to by to bolo ťažšie ale určite to skús, jasné že zo začiatku ti budú poriadne chýbať ale to vydržíš...mne tu čas letí hrozne rýchlo. a ked budeš pracovať ani sa nenazdáš ako ujdú tri mesiace alebo polrok kým pôjdeš domov :)

Deria

To bol aj moj problem. Bola som velmi viazana na svoju rodinu a u mna neprichadzalo do uvahy, ze by sme mohli byt par mesiacov odluceni. Avsak sancu, ktora sa nenaskyta v zivote bezne, som nechcela premarnit a odhodlala som sa ponuku prijat. Niekedy som si aj poplakala, lebo som bola v kuse 3 mesiace, inokedy pol roka prec, no potom som si zvykla. A ked ma clovek oporu a nie je sam, da sa to zvladnut. Chod, aby si si niekedy nemusela robit vycitky, ze si sa o to ani nepokusila. A ked ovladas akotak jazyk, uz je dobre, o to rychlejsie sa zorientujes.

kafe

Tiež som v 20-ke odišla von. Ale rodina mi nechýbala, skôr priatelia.
Veď nikto neumiera, neboj sa toho. Teš sa na nové veci, zážitky, skúsenosti, naučíš sa lepšie jazyk, spoznáš iných ľudí, inú krajinu.. rodinke môžeš posielať pohľadnice alebo maily.. raz darmo. Niekedy musíš vyletieť z hniezda. Sedieť doma pri peci síce hreje, ale nenasýti. Neboj, zvládneš to (možno).

jankaaaaaaaaa

urcite chod! je to vyzva a to ze tam odides, neznamena ze tam budes musiet byt do konca zivota. ved chod vyskusat a ked sa ti nebude pacit, alebo ti bude chybat rodina, tak sa vratis domov. ale skusit to urcite treba ak mas taku moznost. do zivota ti to da vela