pocity preľaknutia,pichanie pri srdci,trpnutie tváre,...

Príspevok v téme: pocity preľaknutia,pichanie pri srdci,trpnutie tváre,...
complicated

ahojte...často sa mi stáva, že ma vyľaká úplne banálna vec..napr zvonenie mobilu..nestáva sa to zakaždým keĎ mi zazvoní mobil ale občas sa to stane...potom ma dosť nepríjemne pichá pri srdci...stane sa mi to niekedy aj počas spánku že sa niečoho vyľakám a zas ma tam pichá...čím to môže byť?
.................
ďalej sa mi asi tri krát stalo, že sa mi najprv zahmlievalo pred očami, zrazu to z jednej sekundy na druhú prestalo a začala mi tŕpnuť pravá ruka, neskôr pravá polka tváre a potom ako keby môj mozog na chvíľu úplne vypol..nemohla som nad ničím premýšľať a keď som chcela niečo povedať, povedala som niečo úplne iné čo s tým vôbec nesúviselo ale nemohla som to nijak ovplyvniť proste to zo mňa vyšlo...potom keď to prešlo, celý deň až dokým som nezaspala ma neskutočne bolela hlava..ale nebola to obyčajná bolesť ako keď vás bolí napr z počasia...bolo to úplne nepríjemné a keď sa mi to stalo naposledy na dovolenke tak ma bolela hlava ešte aj na druhý deň...STALO SA TO AJ NIEKOMU Z VAS? CO TO MOZE BYT????

biba55

tak ako pisu ostatni, podla mna tiez asi panicka porucha alebo tetania, mozno oboje.. tvojich rodicov absolutne nechapem, no comment. URCITE to ries, pretoze s uzkostou a panikou si clovek len tak sam lahko neporadi. sup sup ku psychiatrovi a na psychoterapiu, uvidis ako s ti ulavi. len hlavne ak by si dostala nejake antidepresiva tak sa na ne nespoliehaj, problem nevyriesia, len potlacaju priznaky.. ten pravy dovod je v nas a na nom musime pracovat.. relaxacie, psychoterapia, redukcia stresu atd atd atd.. drzim palce

Deria

Pokladam za dost nezodpovedne od tvojich rodicov, ze ta nenechaju riadne vysetrit. Moze to byt zaciatok choroby, ktora sa moze stupnovat a vyustit do tazsej formy. Potom je tazsie to liecit.

complicated

ďakujem za príspevky som zas o niečo múdrejšia :-)) a podľa toho čo som sa práve dočítala to naozaj vyzerá na migrénu s typickou aurou...

Lulu2011

poznam, mam to iste a tie vylakania su vted yintenzivnejse ked nespim, resp. zle spim, myslim, ze nemas tiez kvalitny spanok

complicated

ale keď ja nemôžem vyhľadať odborníka lebo naši o tom nechcú ani počuť :( vravia že sa mi to nestáva často tak načo...to s tým trpnutim ruk a bolesťou hlavy atď sa mi fakt stalo len tri krát...ale to že sa niečoho naľakám a potom ma pichá pri srdci alebo mávam pocity že sa mi ťažko dýcha mávam dosť často... vždy keď sa mi to stane tak to rodičom poviem ale oni tomu nevenujú veľkú pozornosť.... raz keď som s tým bola pri svojej doktorke tak ma poslala na rontgen pľúc a na ortopediu...ale ani len tam so mnou naši nešli :( ...je pravda že aj ja si myslím že nepotrebujem odborníka pretože som si na to v podstate už zvykla..viem že sa mi nič nestane a že to prejde...len je to nepríjemné zažívať...

Barborka27

veru, je to panicka porucha, a asi mas aj tetaniu..treba s tym ist k lekarovi, psychiatrovi..mozno terapie.. naordinuj si magnezium, skus uvolnujuce techniky, dychanie, ale urcite vyhladaj odbornika!

...

to co opisujes sedi na panicku poruchu.teda aspon ja ju mam a zacinalo totiez takto.vylakanie z banalnych veci,palenie a trpnutie tela,hlavy.a az nadmieru zive sny z ktorych som sa ztrhavala a nevedela som pristk sebe

complicated

ešte som predsa len na niečo zabudla:
dva krát sa mi stalo, že som mala sny, v ktorých niekto veľmi kričal, až som sa na to zobudila a nedalo sa mi nadýchnuť..prvý krát to trvalo pár sekúnd a uľavilo a mi, keď to prešlo...ale druhý krát to boli určite najmenej dve minúty a to som si už fakt myslela že zomriem :(