Ako sa do štátnic nezblázniť

mizantropka

No, fúúú závídím a gratulujem vš čo to majú už za sebou - bakalárske skúšky...ja chytám práve tie najväčšie stresy...stále sa to drtím dookola a nič,tma... neviem či tam vôbec pôjdem... poraďte mi... prosííím :(

cheatet

Ďakujem všetkým!
Obhajoby sa báť netreba, to je najmenej. Ja som mala v porote vedúceho mojej diplomky, nenechali ma prejsť ani druhým slajdom že ok, vedia že som ju robila ja. Ale to je skôr výnimka. Netreba omieľať teóriu, treba len stručne vymenovať, o čom si písala, vyzdvihnúť prax (napr. využitie toho o čom si písala, ja o civilných bezpilotných lietadlách) a tvoje závery, odporúčania, tvoj prínos. A pozri si naozaj každú otázku, aby si mala aspoň šajn, ja som si vytiahla jednu brutálnu a bola som rada, že som sa ju učila, tam mi to všetko akosi naskákalo do hlavy a povedala som aj to, čo som nevedela ;o)
petros, to je dobre, že robíš niečo pre seba. Ja sm brala Omega3, ale počas učenia som na to často zabúdala, jediné, v čom mi to ale pomohlo, že mi narástli nechty ako lopaty. Dovtedy som ich mala vylámané.U nás to prebiehalo tak, že sme mali zimný semester, koncom 11-ho mesiaca nám dali zadania na diplomky, témy zverejnili až nejako v januári ale nebolo času sa učiť, lebo do apríla sme mali letný semester a brutálne skúšky, čím myslím naozaj brutálne, žiadna formalita. do 4.5. sme mali odovzdať diplomku. Takže na učenie sme mali cca 3 týždne. Bol to hrozný stres, fakt som nestíhala nič, schudla som 7 kíl, lebo som menej a rýchlejšie jedla. Teraz obnovujem šatník a zháňam o číslo menšie veci, lebo mi to takto viac vyhovuje ;o)
Nič, len sa nestresuj, nepomôže to. Viem, teraz sa to dobre hovorí, ale ako som písala, hlavne si pozri každú jednu otázku a aspoň niečo o tom, nesmieš ostať ticho. Ak máš otázky vypracované od niekoho iného, prever si na nete a v knihe, či je to vypracovanie dobré. Lebo ja som mala kopec otázok vypracovaných zložito a dalo sa to naučiť úplne jednoduchšie, kopec bolo neaktuálnych (fakty z roku 1983) či dokonca nepravdivých, alebo veci, ktoré boli nedôležité a dôležité bolo úplne niečo iné. Sme sa bavili s porotou, nepáčilo sa im, že veľa žiakov bolo doslova nabiflených staré vypracované veci, treba si uvedomiť, že sú to odborníci a hneď to prekuknú. Takže toto si dobre popozeraj, nespoliehaj sa na vypracovania iných! Máš dosť času, stíhaš sa to naučiť, neboj! Držím päste!

katka...

Petros, ja som sa dozvedela posudky a znamky z diplomovky, tyzden pred statnicami, dokonca aj presny termin statnic. Zdalo sa mi to neskoro. Ale vsade je to asi inac. Mna to caka na buduci tyzden.

petros

Ahojte vsetci spolutrpiaci....
Mna cakaju statnice za 18 dní a ma pred sebou este 80 otázok a aspon jeden den si to chcem zopakovat,takze mi to tak vychádza 5-6 otázok denne.Napiste tu niekdo ako to vyzera na statnice a kedy ste sa dozvedeli znamky z bakalarky + otazky oponenta.Denne si davam jeden krat ginkoforte a pijem caj na dobru pamat...
Gratulujem vsetkým co to majú za sebou...

kvietok13

katka, ja nie som tiez vobec recnicky typ.. no tam som sa proste tak zmobilizovala ze mi to islo same.. a sebavedomo som to hovorila.. casto ta ani nepocuvaju... pretoze si jedna z mnohych kt. musia pocuvat.. takze neboj..

katka...

kvietok13, tak to si ma upokojila. Ja nie som nejaky recnicky typ a stale som mala prisernu tremu pred prezentaciami. No hadam tych 10 minut nejak prezijem.

kvietok13

obhajoba je najlahsia.. zvlast ked mas Acko.. to uz je len formalita, odprezentujes pracu a diskutujete o tom..
nepoznam nikoho komu by nedali obhajobu,zvlast za A.

cheatet

Mam :) :) :)
Porota bola mila, vobec ma netrapili, usmievali sa a podporili. Dali kazdemu. Ale stres je to poriadny, treba sa na to pripravit. Ale ked vidia, ze ste sa ucili, daju. Drzim paste!!!