Osie hniezdo medzi povalou a strechou.

Príspevok v téme: Osie hniezdo medzi povalou a strechou.
ivana45

Prosim o pomoc. Medzierkami v drevenom oblozeni chatky sa mi pod strechou uhniezdili osy a asi aj srsne. Nie je tam normalny pristup, lebo chatka je cela oblozena. Tie bestie su v uzkom priestore nad stropnym kartonom. V lete to tam len tak sumelo, lietali aj vnutri, neutocili. Karton, ktory tvori strop v miestnosti je dost premacany a uz som sa bala, ze sa tie bestie precikaju a prezeru dovnutra. Ale zatial to drzi. Teraz tam ruch ustal, len obcas nejaky srsen lieta v chatke. Smrad je v celej chatke husty.
Sprejovala som to roznymi killermi, natrela podozrive okraje dosiek akousi hmyzobijnou kriedou. Srsnom to nevadi, osy - neviem, teraz nelietaju.
Prosim, poradte mi, co s tym.
Bude treba zlozit cely stropny karton ? Ten sajrajt si nechcem radsej predstavit..tfuj. Myslite, ze ak sa podari odstranit kralovnu, ze je hotovo ?

AdamKrt

Praveze nie, ten pripravok neposobi hned. Moze sa dokonca zdat, ze neposobi vobec. Ja som vystrikal drevene oblozenie kadial chodili, lebo hniezdo nebolo vidno. O tyzden som prisiel a pozeram, okolo bolo cca 100 kus, vykapane. Povyliezalo to vonku. Bolo ich uz pomenej, lebo predtym som ich vykantril viac :) Mali 2 vychody, vzdialene cca 2 metre. Kazdy som vystriekal po tyzdni uz tam bolo minimum pohybu. Skoro vsetko vykapalo. Teraz som tam dal znova, tak uvidim, hadam vykapu uplne :)

jankaaaaaaaaa

a co tak ich vydymit? poradit sa s nejakym skusenym vcelarom?
lebo ten pripravok co spomina adam, to je taky ze zabije tie vcely, ale oni potom ostanu dnu ze? teda ze ostanu pod strechou? to asi nieje najlepsie mat tam uhynute vcely

AdamKrt

Ono to lieta, ked je teplejsie. Ked lietaju, vtedy treba nastriekat, lebo ta pena klesne a po case vyprcha. Pripadne by som si privstal, napr. ked sa zacne rano oteplievat, tak pred oteplenim to vystriekat a budu musiet cez to vonku :)

ivana45

adamekrte, dakujem.
cobru som zakupila, nastriekam cez vikend. lenze teraz tie bestie uz nelietaju.. zato zopar srsnov ano. Stavim sa, ze niekde vnutri este su a hlavne kralovna ... Asi kapitulujem a necham to rozobrat.

AdamKrt

Najlepsie je, ak ich mozes lokalizovat, lebo potom sa to da odstranit najlahsie. Mne na osy co som toho poskusal, vela pripravkov neucinkovalo. Ale nedavno som skusil jeden Super Cobra insekticid, taky zlty sprej proti lietajucemu hmyzu - proti osam. Ten, ked strieka sa dlhsie urobi taku penu. Osy, ako zacali nalietavat, tak sa museli cez to dostat. Zdalo sa zo zaciatku, ze to neucinkuje, ale do tyzdna vykapalo cca 99,99 percenta. Treba ho len pouzivat cez den, poriadne im to vystriekat, kadial chodia dnu a pouzit to par dni po sebe.

Tiez to bolo tak, ze hniezdo vidiet vobec nebolo. Tak dufam, ze uz su kaput :) Kupil som to v Tempe /Coop jednota/ a nebol ani drahy, tusim stal do 2.5 EURa.