Mama si nevie najst pracu

Príspevok v téme: Mama si nevie najst pracu
Kukipuki

Dobry den, chcela by som sa niekomu zdoverit s problemom, ktory je u nas doma uz velmi dlhu dobu. Ide o to, ze moja mama si nevie najst pracu uz 18 rokov, resp. odkedy bola na materskej. Vystudovanu ma strednu ekonomicku skolu s maturitou, ma zdravotnicky kurz, zdravotny preukaz, pracovala v cestovnej kancelarii ako predajca aj administrativna pracovnicka. No odvtedy to s nou ide dolu vodou.
Otec to poslednu dobu uz nezvlada s nervami, chce ju vyhodit z domu, pretoze zijeme len z jeho penazi, my so sestrou este studujeme, takze si pracu este nevieme najst. Snazim sa jej pomahat, hladam inzeraty, volam kade-tade, no vacsinou je to marne. Naozaj je v dnesnej dobe tak strasne tazke najst si zamestnanie? Skusali sme vela inzeratov, predavacka, upratovacka, telefonistka, pomocna sila v kuchyni, opatrovatelka, no dokonca uz aj pri upratovacke usporaduvaju vyberove konanie a samozrejme si vyberu mladsiu, sikovnejsiu zenu (mama ma 43), ale aj tak je to kopa roboty za smiesny plat.
Niekedy si myslim, ze je to uz marne, mama uz akokoeby ani nemala zaujem, ja si kupujem noviny a hladam na internetovych portaloch, akokeby som si hladala pracu sama pre seba....
Mate nejake rady, ako postupovat? Uz sa to doma neda vydrzat, otec je zasa taka povaha, ze lutuje dat kazdy jeden cent, vyjadril sa, ze akonahle dokoncime skolu, poletime z domu a on nas chovat nebude, a ze matka pojde pod most.... Neviem, co mam robit.
Za vsetky vase rady dakujem.

ivana45

Domáca01, je faj, ze pises pohlad z domacej strany. Ano doma je roboty dost, zvlast pri malych detoch.
Bolo by to ok, keby boli vcetci viac-menej spokojni. Tu su 2 stredoskolacky a doma maju problem: zivitel rodiny drsne prejavuje nespokojnost.
Realne sa pozriet na situaciu moze byt prvym krokom. Viac pohladov je fajn, aj nelichotive nazory su ok. Aj nejake rady sa tu vyskytli.

tpch

Tiez si myslim, ze za 20 rokov nenajst robotu, ak robit CHCEM, je nemozne. Ani sa necudujem, ze muzovi z toho tecu nervy. Existuje kopec muzov, ktorym vyhovuje zienka domaca, ale toto nebude ten typ. A ak na vychode zaraba tolko, kolko pise jeho dcera, tak asi potrebuje aj trosicka reprezentovat. Nejako nemam pocit, ze by dotycna pani na sebe pracovala...Byt 20 rokov doma, tak zvladnem tri jazyky a vystudujem dialkovo aspon dve vysoke skoly...

Domáca01

Ja nemám z toho čo som si o tejto rodine prečítala pocit, že by tá mama bola lenivá. Skôr môže byť už zakomplexovaná, neverí si, je neistá. A poriadne zdecimovaná. Odsúdiť človeka je to najľahšie. Ale my nevidíme do rodiny, môžeme sa iba domnievať ako to je. A nech by to bolo akokoľvek, ani tak nemáme právo odsudzovať a kritizovať. To dievča napísalo, lebo hľadalo pomoc. Nie odsudzovanie jej mamy. Pre každého je mama to najvzácnejšie čo máme, nikto z nás nemá rád, keď mu na mamu niekto útočí. Je to neetické.
Okrem toho ak sa mama naozaj stará o celú domácnosť, tak nelenoší. Mnohé ženy sú doma a nerobia ani to. Doma je predsa vždy dosť roboty, to len muži nevidia.
Existujú aj všelijaké "práce na doma", možno by sa to dalo vyskúšať. Každopádne držím palce a nevzdávajte to!

betty12

Aj ja si myslim, ze ta zena je leniva. Neverim, ze sa NAOZAJ snazila najst si robotu.
To je najlahsie, lutovat sa, hyckat si nejaku "poruchu" - a parazitovat.
Aj ten napad ( tusim od Ivany45 a ona ma uplne super prispevky ) ze je hystericka, to treba trocha preskumat. Kukipuki, citala si si o tom nieco na internete alebo niekde v knizke? Je ?

Roman4545444

áno je ťažké si nájsť prácu ale neverím že za 20 rokov si niekto nevie nájsť prácu. stáva sa 3-4 roky ale 20 rokov?! a tvojmu otcovi sa ani nečudujem...

Domáca01

Niekoľko rokov som si nemohla nájsť prácu. Tiež už nemám dvadsať a začalo to ísť so mnou z kopca. Nakoniec som začala aspoň štrikovať čiapky a svetríky. Keď som ich mala narobených viac, vyfotila som to a hodila na internet. Dnes už tak predávam svoje výrobky štvrtý rok. Nedá sa na tom zbohatnúť, ale nejaké korunky si človek zarobí a aspoň má pocit užitočnosti. Ľudia dnes vyrábajú a týmto spôsobom predávajú všeličo: niektorí pletú šály, šijú tašky a pod. Je to dôležité aj pre vnútorný pocit, lebo nič nerobiť znamená cítiť sa mizerne a prehlbovať si depresiu.