praca s VS a bez

Príspevok v téme: praca s VS a bez
growness

dnes som bola na urade prace doniest potvrdenie ohladom soc. a taky zaujimavy rad sme tam tvorili, slovo dalo slovo a poradie bolo nasledovne. za mnou dvaja ING, ja Bc., predomnou Bc, dalej Mgr., Ing, jeden bez vysokej, 2x Mgr., Bc.
boli to ziadatelia o pracu:)take zvlastne ked sa kazdy dnes hrabe na skolu.
ja som si spravila iba Bc. lebo ma to nebavilo ale hlavne lebo sme nic poriadne neucili. Do praxe proste nepouzitelne. robim teraz v tom obore a okrem dvoch novych odbornych slov v angline co som sa naucila a nahodou sa mi zisli nic nepotrebujem, vsetko je inak. mate pocit ze Vam VS nieco dala?(zo vseobecneho prehladu sa neuzivite)

system

este dodam: presne tak to funguje s nasim sportom ( futbal a hokej) rodinkarstvo, a zbohatlici. a takto aj vyzera. nemame ziadne mlade talenty ( cest vynimkam). predstavme si mladeho talentovaneho chlapca, ktory to s hokejkou aozaj vie, hra hokej len na potoku v zime, lebo nema prachy aby mu otec platil treningy a vystroj. moze byt akokolvek dobry ma smolu...

jajka001_

cccc zobrat si pozicku a potom to zaplatit. a z coho, ked nie su pracovne miesta? a ked su, tak mizerne platene? da ti vobec niekto pozicku, ked nic nemas?
presne, len deti prachatych, pre tych je taky system.

system

no jasne, uz vidim ktory chudobny nadany clovek si vezme pozicku na studium a po skole si hned nasiel robotu a splatil to :DDD odfiltruje sa tym pliaga ? Skor by som povedal ze tituly budu mat len synacikovia milionarov. hoci budu vediet prd, budu mat vysku, a to preto ze ak uz zaplati za skolu 10 000 € bude hlupe mu nedal urobit skusky...
ano v USA to mozno tak je, ale to su celosvetovo uznavane skoly ! financuju sa z tych penazi rozne vyskumy a pod. a nie take shitne skoly bez buducnosti ktore mame na SK, niesu uznavane skoro nikde.
Skola by mala byt zadarmo, ziadna korupcia, ziadne sympatie a pod. vies prejdes, nevies vyhodia ta. a daju priestor inym !

lost

xxxxxxxxxxxx

nerobia dobre..

mali by zefektivnit studium a nie predlzovat :)

cas je vzacny, a to sa mam 30 rokov ucit a potom 40 rokov pracovat a potom dochodok? :D

alebo nech zvysia skolne na 10000EUR/rok minimalne a to by mohlo odfiltrovat plagiu.

ten co chce, nech si zoberie pozicku a potom to splati :)

neviem ci to nie je tak aj v USA ci inde..

i ked vlastne ani nie, len to znemozni studentovi co na to nema moznosti na studium...

ale vzdy mozu prisnit studium ako take .. a potom odflitrovat tych co sa len vezu v triede..

xxxxxxxxxxxx

prave preto davaju na stol navrhy na predlzenie studia pretoze na vysku idu uz skoro vsetci vratane doslova debilov ci magorov a uz taky debil ci magor s to rozmysli ci bude tolke prachy vyhadzovat za skolu ktora uz nebude trvat 3+2 ale 4+3... podla mna robia dobre aj ked si to zliznu teraz studenti co na to maju... Ale ja sa necudujem ved tolko dobrych pozicii nieje. JA davam za rok studia okolo 1300eur plus cestovne, stravne, knihy...a co mi zatial skola dala? asi nic...a nemam ani pocit zeby som sa o necely rok zamestnala s bc. a na mgr uz asi ani nepojdem pretoze je to drahe a po druhe neviem sa uplatnit ked este studujem pretoze aspon zatial toto pouzivaju zamestnavatelia ako vyhovorku ze som externistka a stale studujem a tym padom by som sa na pracu nevedela sustredit, co ale bude potom za vyhovorku? mate len bc. treba nam mgr...fajn spravim si mgr a potom budem uz stara a bez praxe...

sweater

myslim ze robotnici, ako ty co sa brutalne namakaju na stavbach zarabaju aj 1200 eur, co je na nase slovenske pomery velmi slusne, ale to je tym ze potom v 40tke to uz nemozu robit, lebo si tam znicia chrticu atd.

0mega

bingham

no isiel by som, na taku exkurziu :D
ale tak, nemyslim si ze 10000eur je dost na to aby som sa tam ustval k srmti :)
i ked za 1 rok by som si to masserati mohol kupit :D
velmi dobre platena praca je este lov ryb v atlantickom a severnom oceane, ale je to tiez velmi tvrda praca..

0mega

system

ale to je blbost ved..

ak ma 1000000000 ludi, tak zvysi cenu na 2000e/hodina a bude mat 100ludi a zarobi 100x viac ako ked nezmeni cennik :)

ano ale vyrabanie ziaroviek je isto lahise, ale na to potrebujs kapital a napad..

ak chces skutocne nekonecno penazi, tak nepredavaj ziarovky, ale zaloz si FED :) a vytlac lubovolny pocet bankoviek..

ale spat k ziarovkam.. aj tam je limit, pretoze je limitovany pocet kupcov. povedzme ze ziarovka vydrzi 5 rokov. tak to je zly binis. musis tam nainstalovat riadne skryte kurvitko aby to vydrzalo 2 roky a uz mas o 250% viac penazi..

podla mna, naj-naj-lepsia investicia v sucastnosti je H2O. alebo ekvivalent, komoditu ktoru ludia potrebuju pre zivot a nie pre potesenie (ziarovka, tricko, alkohol).

lenze tam je uz taka konkurencia ako v banke- tj. nie je fyzicky mozne aby ta tam niekto zobral, lebo je to cele svetove bankove rodinkarstvo (vies aky kapital potrebujes na zalozenie banky? viac nez .. proste asi len 100 000 ludi distponuje s takym kapitalom aby mohli otvorit banku v nasej krajine, a inde je to este viac.. ale v 1990 ti stacilo $10,000 a mal si banku v karibiku ;) )

dobra vila

Presne...to preto, lebo k sikovnosti VS netreba! Ti sa uchopia sance aj bez nej, lebo na to maju vlohy. Ono znalosti mat treba, len tie ti, po pravde povedane, vyska neda. ziskas si ich sam sebavzdelavanim, ci vzdelavanim na vlastne naklady mimo skoly. Ja nechcem hovorit za kazdeho, bo by som klamala, ale skutocne tvrdim, ze 85% ludom vyska da akurat tak velke H...

A kocka co zalozila tuto diskusiu ma s tou statistikou teda fakt nepotesila... :(. Mali by sme zalozit "co budete robit, az skoncite vysku", haha... to by som bola zvedava na tie plany.