vysokoškolské učenie

milday

cau studentka, ja studujem 2. rok pravo, v prvaku som myslela, ze sa zblaznim, no poradim ti, ze vzdy sa uc len tolko, kolko cez den vladzes, nikdy nepresiluj organizmus.Ja sa napriklad nedokazem ucit po desiatej vecer, hned by som zaspala. Nejde o zivot, rob co mozes a bude pohoda. A nezabudaj na dobre stravovanie.

ema

hm, a co nejake pripravky, myslim tie na podporu pamate, viem ze su rozne, napr gynko a lecithin a tak podobne, len neviem co je najucinnejsie, a ci hrozi ze si na to clovek zvykne tak ze sa potom nedokaze ucit a sustredit bez toho......dik

masti

takze to ze sa vzdy pripravujes na urcity predmet je podla mna uplne OK,ja som to tiez tak robievala, takze nemyslim si ze je to zly pristup, len mas potom taky pocit, ze nestihas tie ostatne predmety, ak Ti mozem poradit z vlastnej skusenosti, tak sa tomu venuj tak, aby si nebola prilis vycerpanha, okrem toho tych par malickosti a dotuknutia vzdy mozes spravit aj pocas skuskoveho, budes mat na to dostatok casu, takze by som si nerobila vrasky koli tomu ze vsetko neovladas na 100 %.

kuki

Jennys,
v PC technike sa casto hovori o "resourtcoch" teda zdrojoch. A tymi disponujeme aj my. Myslim, tym cas, nervy,atd. Takze je len na tebe ako ich vyuzijes. Ked budes sa budes ucit po nociach oberies sa o spanok. Ak sa budes ucit cez den, nebudes mat tolko casu napr. na cvicenie... atd.atd... jednoducho to treba len usporiadat... klamat svoje telo nemozes a aj ked to uplne vymakas, vzdy sa dotknes stropu za ktory sa jednoducho nedostanes. A potom ide narad skrkanie... pretoze v zivote sa neda vsetko...Napr aj studovat aj sa neobmedzene zabavat....atd... neviem ci pochopis co sa snazim povedat... ale aspon som skusil. :)

Jennys

Dakujem velmi pekne za prispevok...tu teoriu ako tak ovladam, len mi akosi robi problem to ponocovanie nad knihami..pretoze ked sa vratim zo skoly vecer, hned sa mi ucit samozrejme, ze nechce a preto to ponocovanie. No a v pripade, ze aj mam volnejsi den, keby som chcela zvladnut vsetko, co chcem a popri tom by som aj chcela niekam vyjst za pohybom..tak to by som potom nezvladala tu hrbu ucenia..Ale jasne, da sa..ale u mna to akosi nejde spojit so spankom, resp. je problem sklbit ucenie na vsetky predmety, ked mam kazdy tyzden zapocet z urciteho predmet.To sa potom sustredim len na ten jeden a ostatne padaju...

masti

a este nieco, spravili to ini spravis to aj ty, dobra davka sebavedomia nikdy nezaskodi a urcite to zvladnes:)))) drzim palce a urcite sa este ozvi:)) papa,kazdy z nas sa uci cely zivot:)

masti

mila jennys, takze najlepsim pomocnikom pri studiu je systematicke ucenie a trosku sa treba pozriet do knih a skript aj pocas semestra, takze len a zase najstarsi sposob a to len si nad to sadnut a trosku studovat,urcite si to zapametas, aj ked si mozno myslis, ze do skusky to zabudnes, nie je to tak, zacne ti fungovat dlhodoba pamet a je to efektivnejsie ucenie ako sa ucit na poslednu chvilku ked si za da dni nespomenies na nic:) co sa tyka sposobu ucenia, odporucam pravidelne chodievat spavat, neponocovat zbytocne, len to potom cloveka vycerpava, neprehanat to s ucenim ak budes sediet nad knihami prilis dlho, tak to nema ziadny efekt, treba si oddychnut, prejst sa, ist na aerobik, zacvicit si trosku, zakorculovat si, no proste sa odreagovat, trosku posilnit aj ine svaly nie len tie mozgove a zase potom si k tomu sadnut na chvilku, skus si najst sposob, ktory ti bude vyhovovat a podla seba zistis, kedy mas dost. Ak tit u napisem, ze uc sa 2 hodiny potom oddych, je blbost, musis to zisit na sebe.