Sexuálne obťažovanie a vyhrázanie na pracovisku

Morzsi

dnes znova sa soamr cinil a zas sme boli u sefa na koberci ale najhosie je na to to ze to otocil tak ze veria jemu a nie mne ... uz niekdy nevladuzem ak nieco ceknem doma muz mu papulu rozbije a ja budem niset dosledky ...

Morzsi

nechcela som viac písat ale vypočujte si ma :

písal sa rok 1996 nastupil do zamestnania a ked som si zvykla robiť robotu kolko krát ma vymákol a nasilu si so mnou chcel potykať ja som nechcela a nase " potykanie " bolo v tom zmysle že nalial cervené vino do pohára ked som si robila robotu a odišiel a nakoniec mne sa to červené vino ešte aj vylialo na zem .
jeden ozaj dobrý kolega ( kolega s dobrým srdcom ) kt ma dosť velké usta ma vždy natahoval a ja som sa pravidelne zvykla nieraz rozplakat a raz som si povedala ked bude niekto rýpať odpapulujem ... jazyk som si nenechala v matkonom zadku a tak som na sprostté reči odpapulovala
nakoniec sa stalo že tento pán požiadal o službu i priatelku kolegu s dobrým srdcom , ale ked sa to dozveedel tak ho skoro zabil
nakoniec ked doslo k prepustaniu vždy to bolo tak že musi ist ten kto dosiel naposledy ale musel odist ten kto tam bol cca 25 rokov stalo sa že ked odišiel i kolega s dobrým srdcom a tento bol povýšený tak raz prisla kontrola a bol nastrebaný a stalo sa že vynadal vo svojom stave tejto kontrole lenže zas sa nic nestalo on zostal ale bol pozbavený tejto funkcie
so mnou vždy sa rozprával ako s posledou handrou i ked som si robotu vzdy robila tak ako sa malo medzi tým som si doplnila vzdelanie ciže som vzdelaním na vyssej urovni od neho konecne so si našla priatela ale to už som trpela cca 10 rokov raz som ho prichitila ked som vošla do jeho miestnosti že tam mal frajerku a ...
potom som isla na matersku dovolenku ked tram prisla nova kolegyna kt bola ako tiché dobrá dievča kričal hučal po mne ako nepríčetný ...
nakoniec ked som sa vratila z materskej dovolenky kolegynu chcel dosadiť na moje miesto lenže nemohol pretože záko bol na mojom mieste a ona bola prijatá iba na dobu určitu a nemala to vzdelanie kt je potrebné na výkon tohto povolania musela odist z našej organizácie sice mala ponuknuté aj 3 -4 pracovné príležitosti lenže ona povedala že sa ponižovať nebude tak ked som raz isla za riaditelom na podpis odrazu riaditel začne klikať do počítača a nahlas mi číta internu poštu ... vlastne dakovný list od pani ... riaditelova odpoved znela toto si vy zaslužite sa vasu dobrotu ? a potom to začalo ... nemohla som vojst do ich miestností ...
nemohla som si robit prácu vždy po mne kričal ... obťažoval a povedal mi že ked pri no vytrvám a budem ho posluchat na slovo bude sa mi vodiť dobre ak nie nemám inu sancu iba slapať chodnik zobral mi kluce od niektorých miestností že vyšiel nejaký interný príkaz ... ked som to povedala veducej ona iba od uzasu otvárala oci ... čo nebola pravda nakoniec svojich kamarátov púoveril aby ma spehovali ked sa podpisujem kedy sa vypisujem ked prechádzam vrátnicou jedn kolegynu natolko kontrolovali a donášali u zástupcu riaditela že si musela skrátit pracovnu dobu a potom isli donášať na mna ...
až natolko že mi necheli podpisat nejaké veci ktoré potrebujem k výkonu svojho povolania a ešte krik a peychický teror zo všetkýchj strán a nikto na neho nemá lebo má strašne velké známosti a ten bordel ktorý moj manžel narobil ani si to neviete preedstaviť dva týždne trvalo pokial sa to konečne trošička utriaslo a nakoniec teraz kuje svoju tichu odplatu lebo nikdy nebolo mojou prácou ( a nemám to ani v pracovnej zmluve ) prikazovat niekomu aby pripravil určitu vec ktorá bola dost dolezitá a on to neurobil a ja som za neho schytala ...
tak teraz čo mám robit ??? odisť ? a byt nezamestnaná alebo cestovať 100 km za prácou a kde si nechám dieťa ked nemám ani sestry ani brata ani rodičov alebo svokrovcov predsa je pre mna výhodnejšie pracovat v mieste svojho bydliska a držat sa práce zubami nechatami pokial mi dieťa neodrastie a bude samostatné a potom sa uvidí lenže i ja som iba clovek s citiacim srdcom kt ak niekomu ublizil tak nevedomky a vo vacsej miere vzdy pomohol viac menej vždy zo svojho a nie razdal z posledného

janekMY33

Ale neber to tak tragicky preboha?Ja viem ze to znie tak zvlasne ale to sa deje skoro vsade na pracovisku kde su pekne zeny a skaredy muzi

Morzsi

ahojte

vtedy ked som sem písala ešte som to vyriešené nemala. Vedela som totiž že ked doma poviem mužovi tak jeho už nezastavím ... a urobila som dobre že som mu to povedala

nemyslím si o sebe nic a nikdy som nebola ani navelko ani namyslená len som dlhé roky bola sama a nikto mi nestál za chrbtom svojho muža poznám od r. 2006 a velmi dobre viem že by ma zobrali do práce kdekolvek v zdravotníctve ale nikdy nevieš komu ako daleko siahaju ruky a on bol po tomto telefonickom incidente ešte navelko a ešte jemu stálo navrch ( vlastne k bitke neprišlo ) a potom jeho syn povedal že to s ním vyrieši len nech si držím usta a nikde nic nepoviem samozrejme ved keby som niekde niečo štekla tak z toho by min bol prepustenie zo zamestania a navyše sud a možno že aj basa keby som mala písať od začiatku iba prierez za tie roky neskončila by som za dve hodiny ale urobili by ste si svoj ususdok

Bubu****

asi nechápem o čo tu ide. Píšeš, že to máš vyriešené. Že tvoj muž mu dal popapuli. Tak čo teda máš alebo nemáš problém? A už vôbec nechápem, čo v tom má vzdelanie a to že si veriaca. To akože len veriaci človek môže byť počestný a len vzdelaný môže mať dobrú prácu? Ak máš maturitu, myslíš si že si niečo viac. Neznáš ľudí, ktorí toto tvrdia. A nehovor mi že keď si zdravotníčka, že by ťa nezobrali nikam inam do roboty, že keby si odtiaľ odišla musíš šlapať chodník.

čerešňa

Morzsi uvedom si, že toto treba riešiť u Tvojho zamestnávateľa a nie tu na fóre. Ak Tvoji nariadení neboli doteraz schopní urobiť s takým kolegom poriadok, spojte sa vy ako kolektív a vybavte si to s ním asi ešte raz ručne-stručne. Však ak je len jeden taký problémový a zvyšok je na Tvojej strane, tak čoho sa stále bojíš ?

Morzsi

ahoj M 25 ale ja som urobila terz ozaj velký cirkus jeho syn prisiel za mnou aprosil ma aby som si držala usta a potom prisli za mnou iní kolegovia ktorý sa pridali na moju stranu a povedali to že aj ich sleduje , obtažuje , donáša velkým šefom , hrá sa na velkého sefa pritom je obyčajný robotník nemá maturitu nastrebaný chodí do roboty alebo je " na dovolenke a pritom je zapísaný v prezenčke " a mal v minulosti aj kárne opatrenie ... vynadal ako ožratý niejakej poridne doležitej komisisi atď ...
ja som už bola za svojou šéfkou a tá sa postavila na moju stranu mne sa nikto vyhrážať nebude že ma dá prepustiť a že ma nikto nikde nbeprijme do prac. pomeru a buidem musieť šlapať chodník mne teda nie ja mám maturitu a navyše ja nechodim lízať ako niekto za mna hovori moja práca moje svedomie a cesť a sefka to vie

Morzsi

dakujem nemyslela som si že ja ako zdravotníčka veriaca žena v Boha sa dočkám takejto odpovede to skor vy nie ste normálny vyriešila som si to jasne a zretelne už dávno by bol dostla popapuli keby som nebola mojmu muzovi hovorila že nech to nechá tak hádam prestane ale neprestal tak dostal popapuli a je pokoj vdaka blci