Je toto Dospelost ?

Príspevok v téme: Je toto Dospelost ?
traktorista

Šetriť niektorí ľudia na Vianoce nemienia. "Neplánujem šetriť na darčekoch, veď na to sa naše deti najviac tešia. S mužom si veľmi ctíme tradície, takže ani náš vianočný stôl nemôže byť tentoraz chudobnejší," hovorí 40–ročná Paulína z Bratislavy.

Zdroj:

peniaze.pravda.sk

Zaujimavy clanok:
peniaze.pravda.sk

Je noramlne, aby clovek preflakal 5-10% na sviatku, ktory je len (uz nie tak) dobry marketingovy tah?

A je normalna henta fraza 40(!) rocnej zeny ? Ktora takmer priamo vyslovila "Vianoce = radsot LEBO DARCEKY" ?!

Je vobec kriza? Podla toho co vidim - NIE! Jeznoznacne a absolutne nie.

Potrebuje DOSPELY clovek HRACKY ? Teraz sa bavime o PLAZMA ci (nedajboze!) LCD TV, novy PC, novy notebook, NOVY MOBIL KAZDY ROK LEBO PAUSAL. atd ?

Takze mily dospelaci, neviem ako vas urcit vekovou hranicou, TOTO ma byt dospelost? Ked sa neviete vzopriet KONZUMU a ubohym potrebam tela a kupujete veci ktore NEPOTREBUJETE..

Co si mam o vas mysliet ?

Vsetko by bolo absolutne v poriadku, POKIAL..

Pokial by ste neplakali ze kriza.. Pokial by neosocovali obyvatelov USA a nerobili rovnake chyby a brali od nich "tradicie" (nakup a nakup). A odporucam dostudovat SKUTOCNE TRADICIE VIANOC.. len tak medzi recou..

Ja mam 33 rokov. ale doslova sa hanbim za ludi ako je "99%"

Jasne ze treba podporovat hospodarsky rast a bojovnici za krizu sa zidu, ALE NIE ked vdaka tomu musim obmedzit kvalitu stravy a vdaka leasingu na novom aute budem o chlebe a vode dva tyzdne pred vyplatou..

A este jedna vec.. Uz mame Vianoce? Podla retazocv a nakupnych centier ANO!

ZACIATKOM NOVEMBRA!!

Myslim si, uprimne, ze tento svet zosalel, totalne. Toto nemoze skoncit dobre.

BJ

Traktorista, dobre napisany prvy prispevok.

A suhlas s poslednou vetou.

Preto, sa nad tym velmi nerozplyvaj, zmenit sa to uz v tejto faze neda, ked je clovek slepy, musi sa nutne potknut, a narazit. Tak funguje zivot. Priprav sa radsej, aby ta ten naraz co najmenej bolel. :-)

pozri-

...vies je pravda ze to som nezazila tak sa nemozem k tomu vyjadrovat...
ale prave je to o tom-ze kazdy ma svoje skusenosti...a podla toho hodnoti dobu...
ale dnesna doba nie je o nic lepsia-tak uz nechajme tamtu dobu tak a starajme sa o buducnost a nie stale sa otacat za minulostou...
aj dnesnej dobe sa nemozes ozvat a nemusis byt ani velka ryba-staci ked sa postavis v praci a mas bud padaka alebo si cierna ovca alebo budu ta dovtedy dusit kym neodides sama z prace...
alebo nemusis byt velka ryba a povies nieco niekomu a ten dotycny sa ti tak bude mstit-ze nezabije ta-ale mas taky tazky zivot koli nemu-A STACI LEN POVEDAT PRAVDU...
aj v minulosi sa vesalo,upalovalo a co teraz to budeme stale spominat ze aka bola doba?
a ked uz niekto ma nejaky zly zazitok-nech si to povie-ale nech sa k tomu nevyjadruju ludia ktory to nikdy nezazili a len pisu AKA BOLA DOBA/len preto ze im niekto vymyva mozgi-kecami/...
aj tak mi tu uz nic nedosiahneme lebo ty mas svoj nazor a ja svoj/podla osobnych skusenosti/
aj na tuto dobu kazdy sa vyjadruje len podla svojich skusenosti...
kto sa ma dobre-nic zle nepovie
kto sa ma zle ma vyhrady
a su aj taky co sa maju dobre-ale frflat budu i keby zili v RAJI...

jajka001_

staci ze prejavili nazor proti rezimu a bola to vlastizrada
staci ze chceli ujst, a bola to vlastizrada
za to sa islo do vazenia
to ze tebe sa nic nestalo lebo si bola malicka ryba, a nikdy si nic nespravila je len preto ze si bola s rezimom v podstate spokojna. ale ked to niekomu nevyhovovalo, nemal moznost to zmenit. nemohol ujst - ak ho nezabili na hraniciach, ak ho chytili, isli do vazenia. malo ludom sa podarilo ujst. tie tisicky co boli zavrazdene na hraniciach, by s tebou urcite nesuhlasili.
rozdiel medzi minulou dobou a dnesnou je ta,ze mozes povedat, co si myslis, a nezabiju ta.
ak teda nie si velmi velmi vysoko.

pozri-

...a teraz si myslis-ze stale mas okolo seba tie spravne USI?ved len kazdy natahuje usi-kto co povie a bezi to posunut dalej :)))))a este to aj prikrasli a znemozni toho dotycneho...
ale ja tu uz miesam politiku z realnym zivotom...

pozri-

...no,neurobili-ako sa to vazme-ja ich sudit nebudem-lebo nie som BOH...ale bola taka doba-tak co?
a teraz-myslis ze by si nedopadla zle keby si sla niekde nieco vyviest proti statu?myslis ze by ti to preslo?teraz hocikedy ti to neprejde ani ked povies nieco obycajnemu cloveku...
len sa to tiez maskuje...
no ale je to zivot a musime sa s tym zmierit-pretoze moze byt este HORSIE...
vies ono je najhorsie si zv.na to co je teraz-lebo kto zazil-pocit bezpecia,zivot bez stresu.zivot s pracou a vsetko to co bolo-tazko sa zv.na terajsiu dobu bez prace a zivot v strese...
urcite robili chyby-v minulej dobe vlada-ale v kazdom vkadnuti sa robia chyby lebo nikto nie je dokonaly a nikto z vladnucich ludi - NEVYHOVEJE VSETKYM LUDOM-mna skor vytaca len to ako sa stale nadava na minulu dobu-ako keby teraz ludia zili v bavlnke...
a ja som zazila tu dobu-mala som znamosti vysoko-a nikdy som ich nemusela vyuzit-zila som si krasne bez toho aby som musela frflat-hoci aj tak som frflala/ale koli nespravodlivosti asi trochu inej/
a teraz bez znamosti-co ma clovek?NIC...

jajka001_

ale ti ludia ktori isli do vazenia, nic nespravili len povedali svoj nazor - lenze ich nazor bol dolezity - boli to dolezite osoby

pozri-

...nie ja som sa uz ozyvala v skole-ked som videla nespravodlivost a vsade som sa ozvala kde to bolo nutne-a taky ludia skor dostali nalepku -papulaty-ale ked som pracovala poctivo a nechcela som nejak poskodit stat-tak urcite po mne nikto nesiel...ale nazor sa dal povedat...
a pisala som ze zalezi co sa kde povedalo ale za reci este nikto nikoho nezatvaral...
a jasne ked niekto nechcel pracovat a zradil stat-ze uz to pre neho bolo horsie
ved ani USA by si nedalo skakat po hlave-nemysli si...
a myslis ze teraz je to ine?
a je rozdiel-KED ZRADIS STAT A JE ROZDIEL KED NIECO LEN TAK POVIES...SVOJ NAZOR NA NORMALNE VECI...

jajka001_

pozri - ak si si zanadaval doma, tak sa nic samozrejme nestalo. ak si sa ozval verejne, prisiel si o flek, nemohol si studovat, a ak sa nasli ochotni falosni svedkovia a bola si dostatocne dolezita osoba s nejakym postavenim, obvinili ta z velezrady a si isla do vazenia. co myslis, ako fungovala štb. vsade boli bonzaci a nesmel si nic povedat na system. vsetko sa cenzurovalo. malym rybam ktore si zanadavali s kolegynami v praci sa samozrejme nic nestalo -neboli dostatocne dolezite.

pozri-

MOZNO ROBILI SA CHYBY V MINULEJ DOBE A DNES SA NEROBIA?-PRED 100ROKMI SA NEROBILI CHYBY?
ale stale sa na prve miesto davala rodina
-potom praca
-vzdelanie
-zdravotnictvo/nikto sa nemusel bat ze zomrie na chodbe/
a take tie zakladne veci o to islo v prvom rade...
-ale k tomu by sa mali vyjadrovat len ludia co to zazili-nie ludia co to maju z druhej ruky...
verim tomu ze mali ludia aj v minulej dobe problemi ked sa ozvali-ale dnesnej dobe je to to iste-tak o co je lepsie?a este horsie-lebo teraz povies nieco a niekto sa ti potom zacne mstit-cely zivot
vtedy aspon ludia rozpravali menej ale k veci a neublizovali tak ako teraz pletkami a tak.
a hodne ludi je takych co mlcalo-nevyjadrovalo sa -a teraz su to ty najvacsi hrdinovia a usta sa im nezatvoria-aky su odrazu vyrecni...ale tiez len tam kde nemaju si otvaraju usta :)))))