Sarkoidóza

RNG

farmaceutka, v kazdom pripade, podla mnohych reputabilnych lekarov a podporene prikladom Japoncov, zrejme mame primalo jodu, takze ma zmysel si ho doplnit tak ci tak.
Ze sa podiela na vyrobe roznych enzymov, ci uz na rozne syntezy v tele, ci uz na rozne rozklady je evidentne. Takze pomoct definitivne moze z roznych dovodov, tj aj z enzymatickeho cistenia tela. Inac silne enzymi vycistia rozne zamorenia a ked nic ine, pomozu telu lepsie pracovat celkove.

Inac momentalne mam celkom dobre vysledky s pacientom s Wegenerovou granulomatozou(tiez rozne utvary v tele a zapaly) kde pouzivanim silnych enzymov a collostra sa mu z beznadejnej situacie za niekolko mesiacov situacia zlepsila na neuverenie.
Z nemocnice je von, zacina sportovat a ukazovatele ma prvy krat v zivote blizo normalnych.
Clovek by neveril, co doplnenie chybajucich materialov v tele je schopne urobit!

farmaceutka1

pit911, musis si pytat v lekarni robenu jodovu tinkturu, nie vyrobok z tovarne. A skor chod do nejakej mensej lekarne, nie do sietoviek v obchodnych centrach, tam neviem, ci s tymto uspejes.
Osobne si ale myslim, ze na sarkoidozu ti to nepomoze, ale kludne to vyskusaj.

pit911

RNG dalsia otazka k tomu jodu, teda dalsi pokus o kupenie jodovej tinktury dopadol tak, ze mi dali Jodisol. Ako citam v letaku, tak to ma na 100 g: Iodum 0,37 g, Povidonum 2,553 g, pomocna latka ethanol 95%. Mam pocit, ze som zase netrafil :-(. Ma ta jodova tinkura aj nejaky komercny nazov? Alebo co mam vlastne v tej lekarni pytat, lebo vzdy mi daju nieco ine ako povodne zamyslam :-)

RNG

bohuzial, zialbohu, ti co su "vzdelani" pacientom zo sarkoidozou velmi nepomahaju.
Takze zrejme treba na to ine vzdelanie, iny pristup.

Medicky priemysel zahrnuje od poistovni, cez lekarov, nemocnice, farmaceutov az po vyrobcov medickych zariadeni a vladnych cinitelov v zdravotnictve.
Tito vsetci vplyvaju na zdravie ludi svojimi rozhodnutiami, pricom su casto zavisli financne na tom, aby bolo co najviac zakaznikov a co najdrahsia starostlivost.
Samozrejme ze mam na nich na mnohych spadene, ked mi poskodili zdravie ci uz zlymi radami alebo skodlivymi liekmi.
Ale nemozno povedat, ze by som odsudzoval vsetkych lekarov.
Vacsina z nich robi co najlepsie vedia. A je tam ta mala skupinka lekarov, ktori liecia inaksimi prostriedkami, nez ostatni, a od nich mam tie velmi rozdielne informacie a ucinne prostriedky.
Inac co sa tyka dr Jurkovica, za vyliecenie na smrt odsudenych svojimi "vzdelanymi" a ysokopostavenymi kolegami si zasluzi uctu.
Ze nevedel zachranit kazdeho a ze zopar pacientov mu umrelo, to na veci nemeni,lebo zialbohu v rakovine je velmi verla obeti a velmi malo vyliecenych. Alternativne sposoby liecenia boli vyvinute roznymi lekarmi pre to, ze mali s nimi lepsie vysledky.

Inac nemam rad, ked ludia bez poznania faktov si robia uzavery.
A to ani ked maju rozne diplomy, a samozrejme o to horsie ti, co nemaju ani diplomy, ani formalne vzdelanie v oblasti, ani sa sami dlhodobo nevzdelavaju z odbornej literatury.
A to zrejme plati na osobu skryvajuci sa za nickom bohuzial.
Samovzdelanie z literatury sa moze vyrovnat alebo aj moze predcit formalne vzdelania, zalezi kolko a akej literatury si clovek nastuduje.

bohuzial

Podstatne je ZABRANIT vzniku roznych utvarov, nielen odstranovat, vazeny RNG... a mam podozrenie, ze trpite paranoiou z prenasledovania "medickym" priemyslom (co to je medicky priemysel?).

Sarkoidoze sa venujte po ziskani prislusneho vzdelania.

A pan Jurkovic do toho vazenia patri...

RNG

pit 911, nehovorim o nahrade Wobenzymu, ale o novsich a ovela silnejsich enzymatickych zmesiach.
Pozri na zopar porovnanych na -odkaz odstránený-

pit911

@RNG prosim uviest ake tie pripravky su vhodne ako nahrada wobenzymu na sarkoidozu, plus link na nejaky e-shop. Velmi pekne dakujem.

@caletea: ja som bol na tom podobne, chodil som pravidelne plavat tak 2-3 krat do tyzdna, jedine ten kasel. Ale v Hagoch je pekne a poblizku su dve jaskyne. Varia tam dobre a priroda je velmi pekna, takze prechadzky po okoli su fajn. Drzim palce.

calatea

Zdravím všetkých ktorý majú podobné problémy.Aj mne zistili sarkoidozu a Ct ju potvrdilo . 12.8 nastupujem do Vyšných Hágov na vyšetrenia .Ja síce nepociťujem príznaky. Robíme bežne túry 20-30km keď šľapem do kopca tak sa zadýcham ale to som sa zadýchala aj pred 20 rokmi a táto diagnóza má trocha zaskočila. Pri preventívnej prehliadke mi zistili aj cukrovku a RTG ukázalo problémy na pľúcach ,že asi pred 4 mesiacmi som dosť kašľala ale kašeľ prešiel. A čo ma najviac štve že vždy som sa snažila zdravo stravovať a mám rada ovocie a zeleninu tak ma to všetko dosť zaskočilo.

RNG

bohuzial enzymy su jedine, co vedia rozne materialy a utvary odstranit v tele.
Aj biele krvinky, ktore tuto robotu robia(granulocyty) pouzivaju na to enzymi.
Nieco to musi rozkladat, samo od seba sa to nestane.

Ze mnohe tie utvary potrebuju aj ine, nielen enzymi , to je pravda.
Tie ktore su vyvolane napr mikrobami, tvoriacimi toxiny treba adresovat aj antimikrobialnymi.
Tie ktore su podmienene hormonalnymi poruchami treba adresovat napravenim hormonalnych hladin.
Tie ktore su vyvolane neschopnostou tela spracovat nejake latky(alergie) tam niekedy nepomoze nic ineho, nez sa tym latkam(alergenom) vyhybat(napr lepka, na to zatial nie je na trhu ziadna enzymaticka zmes , co by si s tym poradila)

Inac co si o tom osobne myslis nie je ziadna protivaha proti lekarskej praxi, ktora taketo problemy presne takto riesi s velkym uspechom.
Problem je v systeme, ktory nedovoli pouzivat prirodne veci, lebo by to ohrozilo prijmy medickeho priemyslu. Preto je take prenasledovanie lekarov, co sa odvazia pouzivat prirodne prostriedky a to je aj hlavny dovod, pre co ich je tak malo. V USA len 1.5% vsetkych lekarov, na Slovensku je to percento este nizsie, zrejme.
Na to treba mat poriadny kus odvahy, aby si sa postavil proti masinerii medickeho a poistneho priemyslu. Nejeden lekar na to doplatil!Pozri len na pripad Jurkovica.Vyliecil pripady rakovin, kde jeho vyssie postaveni kolegovia povedali ortiel smrti a ti ho za to promptne profesionalne aj financne znicili a skoro sa dostal "za odmenu" do vazenia.

Nazdavat sa, ze co je dobre a ucinne a lacne sa automaticky zacne pouzivat je velmi naivne.
Svet sa riadi peniazmi a zisky a prijmy diktuju vsetko ostatne.
A medicky priemysel sa snazi toto velmi uspesne zastierat.Davaju miliardy do reklam, vlastnia komunikacie, vyrabaju programy s "hrdinskymi lekarmi", modernou technologiou(samozrejme dobre drahou), patentovanymi "zazracnymi liekmi(na ktore potom musia napisat 2 strany skodlivych ucinkov) a popritom sa snazia samozrejme potlacit "spinavu konkurenciu" liecivych latok z prirody, ktore sa podla ich nariadeni nemozu ani len nazyvat liecivymi, napriek tomu, ze liecia a su na to miliony dokazov

Inac keby som sa mohol na tych 98.5% lekarov spoliehat, nebol by som nikdy musel dlhe roky studovat alternativne pristupy k udrzbe a prinavrateniu zdravia .
A teda by som na tomto fore nikdy nebol, ani by som nemusel stratit tolko penazi a casu na to, aby som prispel aspon trosku k tomu aby sa vedomosti od tej malej odvaznej skupiny lekarov a rozne prostriedky, ktore s uspechom pouzivaju dostali aj mojou zasluhou na Slovensko, krajinu mojich predkov.

Nuz a popritom sa mi potvrdzuje zaroven aj stare prislovie:
"Niet takeho dobreho cinu, za ktory by sa nenaslo dostatok ludi, co ta za odmenu nakopu do zubov."

bohuzial

pit911-neskusal si iba lokalnu liecbu-inhalovanie kortikoidov? Mnoho pacientov sa po zastabilizovani dobre drzi na inhalacnych liekoch a celkovo beru kortikoidy len pri zhorsovani, alebo velkom rozsahu choroby.
RNG-nic proti enzymoterapii, ale keby bola vsemocna, tak sa pouziva vo vacsom meradle. A prosim nehadz to na farmaceuticke firmy :-)A vobec si nemyslim, ze je vhodne stavat na jednu uroven vsetky utvary v tele od rakoviny, cez cysty az po sarkoidozu, akoby to bolo stale to iste. Lebo nie je. Cysty na vajecnikoch su zvacsa sposobene hormonalne, staci si nieco zakladne pozriet napriklad o syndrome PCO a dost tazko mozes tvrdit, ze je to nieco ako sarkoidoza alebo dokonca zhubne tumory. Kazde ma iny mechanizmus vzniku i zaniku a enzymy zdaleka nie vzdy stacia.