MA v dnesnej dobre zivot zmysel ?

Príspevok v téme: MA v dnesnej dobre zivot zmysel ?
OkataK

Ahojte mam troska depku, mam pocit ze moj zivot vobec nema zmysel.. ako to? som v praci, tj.zahranicie.. chodim na dlho.. som zavreta medzi 4 stenami.. stratila som uz vsetky kamaratky,. lebo som ich prave ,,spoznala,, .. ked pridem domov som doma.. zarabam peniaze ktore si ani neuzijem... ako si mam uzit svoj zivot ? ako dokaze pre niekoho platit veta :zi kazdy svoj den ako keby to bool posledny v zivote .. ? ako to mam robit ked ma nic nenaplna :( .. mam pocit ze som uviazla a neviem sa vymotat :( moj priatel mi taktiez nepomaha lebo pracuje tiez v praci kde nemoze len prist do prace spat a zase pracovat a ani vyspat sa nema kedy... :( chapem ho lebo prezivam to iste :( ako mu mam teda pomoct ked sebe nedokazem ? :( naco budem spominat v starobe ? :( otom to je dnesny zivot ?:( moj sa mi zda uplne onicom :( viem ze su aj horsie veci ovela horsie .. viem ze to co mam ja je nic.. mozno sa len potrebujem zobudit alebo co :( poradte mi co mam robit :( pred kazdym sa usmievam nech sa ma nepytaju co mi je ale uz to nedokazem dusit :(

soffa

mala by si byt rada,ze mas pracu,priatela,zdravie,a ze chodis aj domou.su ludia,ktori nemaju peniaze,zdravie,ani partnera,tym by malo byt nanic...

majka_21

OkataK, nic nie je take zle, aby nemohlo byt este horsie. Moj zivot sa tiez toci len okolo povinnosti; vacsina ludi, ktori sa tvarili, ze su moji priatelia sa ukazali v pravom svetle; koncim VS a na rozdiel od teba nemam robotu este ziadnu. Ked si v zahranici a robis opatrovatelku, je to bud-alebo. Bud natrafis na normalnu rodinu ci cloveka, o ktoreho sa staras, alebo su to taki, zeby si ich poslala do kelu najradsej, ale kedze nemas peniaze a robotu, zostavas aj tak tam kde si. Ale aj napriek vsetkym povinnostiam, zivot zmysel ma. Viem, ze ked som nastvana, myslim si, ze nema; ale potom si spomeniem na vsetky pekne chvile, ktore som hoc i moc davno zazila a planujem. Napr. chcela by som ist do kina alebo do divadla. Popri povinnostiam na to nie je cas, ale verim, ze si nejake 3 hodiny pre seba ukradnem a proste pojdem (ci uz sama alebo s kamaratkou). Alebo cakam, az pride kamaratka z Rakuska a pojdeme si pokecat (je to nas zvyk). Viem, ze povinnosti je kopu, ale zdravie je iba jedno! A tak od buduceho tyzdna cca by som chcela ist do fitnescentra a kupit si permanentku a zacat cvicit aspon 2-3x do tyzdna (uvidim, ci sa rozhodnem pre speening, posilovnu... ale asi ten speening - vybijem tu zlost zo seba, ktora sa vo mne hromadi, ked mam vela prace a ani kvapku casu pre seba). Zivot je pekny. Aj napriek tomu vsetkemu, oplati sa zit. Tiez nemam penazi navyse, ale ja nemienim iba makat a makat a makat a pritom nemysliet trosku na seba. V zivote sa este dost namakam.

pozri-

...tak si to stale predstav ked ti bude najhorsie a mozno sa to zmeni a na babky sa vykasli-oni su raz take a nezmenia sa...

pozri-

...tiez poznam jednu zenu ktora z palcom chodieva do Rakuska opatrovat babku-ktora je neprijemna -ale ze vraj je to stale lepsie ako makat za pasom a nechat sa buzerovat nasimi slovenskymi nadriadenymi...

pozri-

...no to musis posudit sama-ako dalej-ak mas moznost kup si vit.sk.B tie posilnuju cloveka a zbavuju telo stresu-budes lahsie znasat stres...

OkataK

hej ved sa drzim len moje zdravie je cennejsie ako tato praca.. tie babky mi znicia zivot ... uz len tym ze mam zdravotne problemy pre nich ..
tak neviem ci mi to zato stoji.. ale vydrzim to :( musim :(

pozri-

...tak skus si predstavit ze by si bola bez prace-alebo v takej praci tu na sk kde by si pracovala a makala niekde za pasom za ani nie minimum-alebo radsej budes pracovat pri tej babke a budes mat lepsiu vyplatu...
a casom urcite pride zmena-len treba vydrzat...

OkataK

to je na tom najhorsie vediet ci sa rozhodnem spravne :( ... nechcem skoncit bez prace .. ale nechcem skoncit ani v blazinci z toho vsetkeho :(