HAK a problém s cukrom

Príspevok v téme: HAK a problém s cukrom
vrabcek

Mám skoro 18 rokov a stále mám dosť problémy s menštruáciou. V jednom čase to bolo dobré, ale trpela som bolesťami, potom sa to pokazilo úplne, teraz trpím silnými kŕčmi a ešte k tomu mám dosť veľké pauzi. Niekedy mi to mešká aj 50 dní. Bola som za lekárom ale povedal mi, že mi s tým nemá ako pomôcť, že jediné riešenie je HAK, ktoré ale nechcem a ani nemôžem nakoľko mám problémy s cukrom. Po každé mi pichol vyvolávačku, ale na to som už stratila nervy, nemyslím si, že je to najlepšie každý mesiac to riešiť injekciami. Neviete čo mám robiť? Mali ste niekto taký problém? Ako ste to riešili? Som z toho dosť na nervy... a mám pocit, že môj lekár ma všakovakým spôsobom chce prinútiť tú HAK brať.

vrabcek

Lekár o tom vie, tiež mi tvrdil, že môžeme skusiť inú HAK, po tom, čo mu prinesiem výsledky, len po rozhovore s diabetológom, sa mi fakt do toho nechce, predsa len sú to hormóny a zdravie je len jedno, nechcem viacej v tomto riskovať.

jajka - ďakujem to ma nenapadlo, skúsim pohľadať ;)

jankaaaaaaaaa

co ti vadi na nepravidelnej menstruacii? proste ju mas taku.. skus ist este na endokrinologiu a daj si vysetrit hormony.
hak nic nevyriesi, len zablokuje prirodzeny cyklus.
skus pit alchemikovy caj

maruska123

pozri sa, keby nemozes antikoncepciu brat, tak ti ju doktor neponuka, to by si na zodpovednost nezobral (predpokladam, ze vie tvoje problemy s cukrom)

navyse, kazda antikoncepcia je ina, ked ti robila jedna problemy, ina ti moze 100% vyhovovat

teraz je antikoncepcia tak nizkohormonalna, ze tie vplyvu uz nie su az take velke ako volakedy

vyvolavacky su tiez hormony, to ti na cukor nevadi? ked nechces brat antku, tak s tym asi nic neurobis, bud sa to samo upravi alebo sa s tym musis zmierit

jajka001_

no ak hak nemozes brat, treba hladat ine riesenie. parkrat su spominali nejake liecive bylinky z lekarne na upravu cyklu. skus si pogooglit alebo sa opytat v lekarni. tusim sa to vola Yam

vrabcek

Lekári mali dlhú dobu podozrenie na cukrovku, cukor mi skákal ako chcel, teraz mi povedali, že mám len nejakú poruchu strebávania cukrov ale že to netreba podceňovať. Jednu dobu som brala aj HAK kvôli tým bolestiam ale musela som to vysadiť, pretože mi vybehli problémy so žilami a zhoršoval sa mi zrak, po týchto skúsenostiach mi diabetológ aj očný povedali, že sa tomu radšej mam vyhýbať.. a úprimne, nechcem hormonálnu brať. Skôr by som hľadala nejaké iné riešenie, či je možné nejak docieliť pravidelnej menštruácií. Alebo mi ostáva len čakať, či sa to neupraví samé