Zasekavam sa v reci a komolim slova

Príspevok v téme: Zasekavam sa v reci a komolim slova
Delete

Ahojte :) Mam 18 a v poslednej dobre som si vsimla, ze uz nerozpravam tak ako kedysi..casto sa mylim, zasekavam...uz aj menej rozpravam lebo sa bojim ze ked zacnem dlhu vetu tak nieco skomolim :/ predtym som taky problem nemala..sice byvam v oblasti kde rozpravame dialektom, ale slovencina mi nikdy nerobila problem :/ az teraz..dakujem za rady :)

milada1111

ahoj,neviem ci to moze byt aj tym,ale je pravda ze som v uk,ale moc nekomunikujem,skor slovensky rozpravam ako anglicky :-(ale sem-tam zazriem do anglickej knihy:-)

soffa

ahoj,a neucis sa niejaky cudzi jazyk.?mne sa to stavalo ked som dosla naspat z uk na Slovensko,po 4 rokoch...usta mi sli skor ako mysel:-)

milada1111

alebo som psychicky narusena a namyslam si sprostosti a tym padom nemam ponatie co znamena co :-) nechcem sa smiat,ale je to naozaj asi tym :-( smiem vediet kolko mate rokov?

wreck

nie. so slovnou zasobou a schopnostou vytvarat vety sa nerodime, ale ju postupne nadobudame a zlepsujeme.

to musi byt ina kvalitka matros, co s tebou toto porobi. :-) neviem co to je, ale chcem od toho urcite zostat co najdalej.

jadro tvojho problemu, okrem toho, ze si likvidujes mozog, spociva podla mna v tom, ze si precitala v zivote menej knih nez mas rokov. a teraz nepocitam ucebnice.

mam pravdu?

atm

centralny je od slova centrum a to je asi z anglictiny do centre, teda stred. a uSTREDNY je logicky to iste, teda vztahujuci sa na stred alebo prenesene podstatu cohosi.. ja neviem ale toto je skor o uplne obycajnej intucii.. navyse mas celkom dobry prejav, normalna vetna skladba, nechapem.. nenamyslas si len cosi?

milada1111

hej hej :-D presne,so mnou je to hrozne.som beznadejny pripad :-( a ano hulim,ale menej ako kedysi.mozno ze je to aj tym,ale nechcem sa vyhovarat na rastlinu,mozno som sa taka hlupa narodila,neviem naozaj kde nastala chyba.ale viem jedno,ze urcite niesom jedina,ktora ma problem chapania,ale tym ze je to anomymne som sa priznala,ze mam problem,o ktorom vie velmi malo ludi,alebo skor to na mne nerozpoznali,hanbim sa za to,mam slabe sebavedomie a tym padom mozno slaba aj rozmyslam.v skole som mala tiez dakedy problemy,tazko sa mi ucilo,vsetko som sa musela bychlit,evidentne chcem zmenu a ja dufam,ze sa len zlepsim a zlepsim.zacala som citat knuhy,tak dufam,ze mi pomozu.a ktomu centralny a ustredny,vedela som ze to slovo je to iste,len som nevedela konkretne co to slovo znamena co nachadzajuci sa v strede?ako tak to mam chapat?