Kto bude chudnut so mnou?

Príspevok v téme: Kto bude chudnut so mnou?
sloniatenko

ahojte vsetci.ja mam 165cm\\66-67kil.pribrala som za vyse2rokov asi 14kil.a 5kil z toho lenza kratucku dobu :( pred pribratim som vahu nemusela vobec riesit.bola som chuda a jedla so hocikedy a neobmedzovala som sa.a pptom som zacala priberata co je horsie v poslednom case uz dost dlhom stale jem sladke denne i niekolko kusov.a pritom to len zhltnem nic z toho nemam.som uz zifala.bud furt chudnem:bud zdravo ze jem 5x za den a furt myslim co jem aleno myslim na diety.ale proste kvoli tomu neustalemu premyslaniu za kazdy kusyik jedla som si tym znicila nervy...furt premyslat co zjem je na nervy len sa atresovat potom to asi neni moc zdrave..takze som sa rozhodla s tym skoncit a nemyslet furt na to co moze
m a cone ale jest lachsie jedla ale nie sa stresovat ked si dam obcas rezen ci cokoladku alebo tak..proste chcem si zacvicit aspon 2x do tyzdna a jest menej tucne jedla a vecer odost lachsie jedla a vedet ze sa snazim ale nie za cenu nervov rafsej takto pomali a kludne a nie hned ze nesmie
m nic take a take a vtedy a vtedy atd...proste nechcem dopadnut jak bulimicka abo take daco lebo to stravovanie zevraj zdrave myslim to 5x za den nedovoli ani ovocie hoci krdy ani nic aj semiacka presne odvazene i jogurt len biely a presne mnozstvo.presne furt ratat kj b s t a to je zivot?nie to je trapenie!tak podme do toho spolu a pomalsie ale bez nervov a bez ratania kazdeho susta.idete?cakam na vas ja zacinsm od zajtra pridaj sa i ty! :)

Maoam

Valika, nie, ja na diety nie som.
Jedine, co som kedy urobila, bola uprava stravy podla mojej krvnej skupiny, to bolo vsetko.

Valika146

Helus ... tak ako aj ja poznám veľa ľudí kotý držia dukan. dietu ale väčšina z nim potom nezvládla a jojo efekt.
Možno u iných ľudí to je iné no.

baby skúšali ste Dukanotvu???

Baby moje zlaté ja dneska raňajky kakao :D to má ako vždy naštartuje ale! malo kakao jedna lyžička+ jedna lyžička cukru.
a ku tomu ryžové chlebíčky zeleninka + masielko :)

Maoam

A ber este v uvahu ten aspekt, ze v teenage veku ma telo inu hmotnost ako ked ma clovek 26 a viac, to sme tu uz rozoberali, ved vies.
Mozno by ti stacil aj kompromis, nieco medzi tym, co BOLO a tym, co teraz JE a to vidim ako realne. Ale daj si cas a premysli iny sposob, ako na to.

Maoam

Kristinkita, mozno by si mohla vyskusat iny styl, ak sa tento opakovane ukazuje ako neuspesny (?).
Na kazdeho cloveka plati nieco ine, takze asi iba ty vies, co plati na teba.
A podla toho sa zariadit.
Podla toho, co si tu pisala, si myslim, ze malo jes, rsp. zriedkavo a neviem, ci nemas nahodou ten efekt potom, ze telo drzi, co moze,lebo nema pravidelny dostatocny prisun potravy.
Mozno si tym umelo brzdis metabolizmus.
No a navyse makas v posilke, cize sa ti mozno uz vytvorilo dost svalovej hmoty, ktora nieco vazi, hoci ma mensi objem, ako tuk.
Nesleduj vahu, kila, ale centimetre.
A neviem si to velmi dobre predstavit, ked pises, ze za mesiac-dva by si dala dole 5kg, ktore dat dole chces a potom by si uz neriesila, co kedy ako zjes. To by si jedla este menej ako teraz?
Neviem si to dost dobre v praxi predstavit, mozno som to len zle pochopila z textu.
Myslim, ze clovek dokaze udrzat len vahu, ktora je pre jeho telo prirodzena, ak chce normalne jest a normalne zit.
A ked uz ist nizsie, tak postupne, pozvolne, ako telo samo pusti, nie nasilu.
Zrejme to nejde teraz, ale tvoja hlava chce-chce-chce, ide proti muru.

Maoam

Heluska, lebo mnohym ludom chyba sudnost, zdravy rozum, lebo mnohi projektuju svoju vnutornu nespokojnost, ktora ale prameni z inych dovodov na vahu, vizaz, tam sa to 'vyburi', ale pritom je pricina inde.
A ludia zabudaju normalne jest. Oducili sa uz snad tuto schopnost alebo neviem.
U kazdeho nieco. Iny zasa nema ziadnu disciplinu, nevie nieco dotiahnut do konca, co si zaumienil, ale mozno to robi nasilu, telo nie je blbe a podvedome sa brani (napr. atakmi hladu). ONo tlacit balon do vody fakt nejde.
Ale moje osobne pozorovanie je to, ze dovolim si povedat za 80-90% pripadov je vzdy nieco bud psychicke, co by bolo treba dat do poriadku,alebo neriesene problemy.
A vyvrsi sa to potom v tejto oblasti.
Zeny su nachylne byt mimoriadne narocne, maju casto prehnane naroky a su vecne nespokojne.
A ked dosiahnu, chcu viac. Najdu si nieco nove.
Najst dnes zenu, ktora toto vsetko vnima 'cool' je fakt zazrak.
A ta debilna dukanka, vies co Helus, moja suseda, no suseda, byva na tej istej ulici, vydavam ju chodit so psom, ma okolo 40tky. No tak vies co...z diety rovno do anorexie a vcera ked somju videla, som skoro odpadla, mne prislo v nutorne zle. bola sice naobliekana, lebo je uz chladno, ale to je uz len kostlivcek :-/.
(a nema rakovinu ani nic take, to viem)

Helus

Ahojte bybulky Valika Kristinkita Maoam.Veru pokial je clovek ako tak zdravy,a ma aj nejake kila navyse,tak je je na tom fajn.Ale ja stretavam v obchode,dievcata s anorexiou,co si kupuju 7% syr,len aby nepribrali.A poviem vam,tolko ludi drzi Dukanovu dietu,aj chlapi dokonca.Aj mopja kolegina zacala s 90 dnovou,a za 3 tyzdne zhodila 5 kil.pekny ubytok,ale ked sa vrati k predoslemu stravovaniu,tak iste nieco naberie naspet.Aj kolegina dalsia ju mala,schudla sice 27 kil,ale postupne nabrala 40 kil.Takze tak,ja sa stale zdravo stravujem,sladkosti ziadne,ale ked mam chut,tak si dam vlasske orechy+ hrozienka a som spokojna.

Kristinkita_1

Ahojte dievčatá ako sa darí?
Ja som na váhe už tiež dobrý mesiac nestála tak nedokázem akosi posudit kolko vázim.
Momentalne som v praci, staram sa okrem ineho o onkologickeho pacienta (tumor v hlave, mestastazy na peceni, plucach a k tomu rakovina kosti), zrazu som si uvedomila, aky je zivot krasny ked sme zdravi a ja sa tu stazujem ze chcem schudnut 5kg :(
No na druhej strane som si istá, že pokial tie kila nezhodim, nebudem so sebou spokojna, a zistila som aj ze mi to ubera chut do zivota, no neviem to zmenit.
Na druhej strane si hovorim: ja krava sprosta, keby som bola taky mesiac dva disciplinovana, kila by sli dole a ja by som mohla byt spoko.
Preco je to take tazke? Ja viem, ze ak by som zhodila viem si to udrzat a to tym, ze potom by som to uz neriesila, nezameriavala by som sa na jedlo ... a slo by to samo.
Lebo cim viac myslim nato co by som zjedla tym viac jem a som viac hladna. A ak by som mala svoju vahu s kt. som bola niekedy spokojna, tak by som uz neriesila co kedy a v akom mnozstve...

Prajem vam vsetkym vela trpezlivosti.

Maoam

najskor nieco, co si pripravis vecer vopred a donesies si to v krabicke so sebou...co sa zmesti do tasky

vecer vopred si mozes pripravit hocico, salat, strukoviny, chlieb s niecim, zemiakovy salat, hocico proste