Hrozienka v rume

Príspevok v téme: Hrozienka v rume
acidkooo

prepacte za nazov temy, ktora sa sem nehodi, ale velmi potrebujem zistit ako sa namacaju hrozienka v rume. ci staci iba ich do neho nasypat, aky asi je pomer a ako dlho sa tam maju nechat. potrebujem ich dat do plnky a niekde som citala, ze ich predtym treba tusim aj povarit a dat do rumu. ale neviem presny postup. je tu nejaka sikovna cukrarka, ktora mi poradi? mooockrat dakujem!

maruska123

tak je to vlastne konzervant, to ovocie sa rychlo neskazi ked je sirene

v bio kvalite sa nemusi preplachovat, ale moze, nevidim na tom nic zle, ked das aj bio ovocie do sitka a prelejes ho vriacou vodou, podla mna je este lespie, lebo nie je tak strasne suche

acidkooo

ja si kupujem hrozienka v dm-ke, tie by mali byt snad bio, aj take treba odsirovat? a naco to vlastne siria, aky to ma vyznam?

maruska123

preplachnut vriacou vodou by sa malo kazde susene ovocie, nie len hrozienka, niekde to dokonca pisu na obale ale ini sa neunuvaju to tam dat

acidkooo

veru, amen, ale co mam robit, ked neviem? tak dik a o tych hrozienkach ze ich treba odsirovat, to som napr. vobec netusila. ja ich konzumujem iba tak - kupim a hned zjem. nevedela som, ze je to skodlive, ved na sakli to nie je napisane.

maruska123

nie som cukrarka, ale ked uz na toto potrebuje niekto navod, tak amen

hrozienka najprv prelej vriacou vodou, pretoze byvaju sirene, chemicky upravene a z toho mozes mat alergicku reakciu, potom ich daj do misky a zalej rumom, pripadne rumom s vodou, zalezi, ake silne to chces

tod vse, na to neexistuje presny psotup ani mierka