Zarastajuce chlpky

Príspevok v téme: Zarastajuce chlpky
anna2341

Mam problem s chlpkmi, ktore som si v lete epilovala epilatorom. No kedze mi chlpky zacali vrastat pod kozu, skoncila som s tym a nechala som ich cez zimu opat trochu dorast, aby mali sancu aj tie pod kozou vyjst von. Niektore vysli, ale na viacerych miestach, rastu chlpky hlbsie a hlbsie pod kozu. Riesila som to ihlou a vytiahnutim dlheho skoro 1cm dlheho chlpu. Ked som takto vybrala vacsinu, aj tak sa mi na miestach kde boli, spravili male pluzgieriky, vyrazky... Niektore sa daju vytlacit, a spolu s nim vytlacim aj chlp ale niektore pri tlaceni len boli a nevychadza z neho nic. Po kazdom pluzgieriku mi ostava hnusna tmava skvrna... Co mam robit ? Ak vytlacim jeden, objavi sa tam opat...

deno

ahoj ;ja mam podobny pripad uz dva roky priblizne mam vzrastene chlpky pd kozu .a da sa ta uz len operacne odstranit;napiste mi prosim bol uz niekto na takomto zakroku???

peta11111

..ahoj, ja mam ten isty problem...mne sa z toho vytvorili akoby "bradavice", mam na stehne a lytku... je to velmi nepekne... niekde som citala, ze sa to odstranuje s laserom s chladenim ci co... preto sa chcem niekedy v januari objednat na konzultaciu a co s tym....a citala som, ze tie vyrazky zo zarasteneho chlpku su dermatofibromy.. ja som si zarasteny chlpok nejako nevsimla a prerastol mi do tohto stadia a uz to mam vyse roka na nohach... tak vela stastia zatial...

pupa138

mam presne ten isty problem. Nepomaha nic.. a tiez to robim ako alenka - raz ziletka, raz epilator. Skusila som uz aj pedegg :) Ak mas nejaky jemnejsi pilnik na paty, mozes si s nim pri kupeli prejst aj predkolenie. Len si davaj pozor, aby si si moc kozu nezodrela, alebo na sucho nespalila. To mi zabralo najlepsie. Ak mi si to riesila s lekarom, daj potom vediet :)

PS : Stef

Skús sa dohodnúť so svojím lekárom aby ti pomohol vybrať vhodného doktora ktorý sa špecializuje na podobné veci môžete sa spýtať aj kožného a viesť niake konzultácie a budete sa o tomto probléme rozprávať alebo niečo v takomto zmysle ... bohužial nie som lekárka

alenka_maxova

ja mam ten isty poroblem. Odporucali mi piling, ale nic nepomohlo. Preto to robim tak, ze raz depilujem ziletkou, raz epilatorom. A takto stale dookola. Mozno kebyze skusis "tvrdsi" piling. Ja som skusala z rozne z obchodu, niektore boli jemnejsie, ine drsnejsie. Super je napriklad aj cukor...Ale zeby to vyraznejsie pomohlo, tak to nie bohuzial...apson mne nie