ako schudnut pri nizkom tlaku

Milky

Je velmi dolezite to, co si tam nespomenula. To s niecim, alebo niecim teplym..
Ono sa to nezda, ale malicky priklad na zamyslenie. Ak by si si otvorila nutricne tabulky hotovych jedal, zistis strasne prekvapenie. Ak mes na tanieri maso a zemiacky(ryza), to maso ma rovnaky pocet kalorii ako priloha. Cize das si maso, ku tomu vedro varenu mrkvu, a pod. no a usetrila si polovicu kalorii.
Alebo rano.
Clieb ku comu? Vacsinou tie pomazanky maju viacej kcal ako chlieb. Chlieb (krajec) ma cca 100Kcal. Ak si ho das iba s paradajkou..
U mna trvalo rozhodnutie zacat cca 10 sekund, ale potom som mesiac poctivo studoval knihy, pokial som zacal varit a jest nieco co nemalo na sebe informaciu o kalorickej hodnote..
Bohuzial som musel pochopit ze nic co je dobre nie je dietne.
A najdi si jedla, ktore budes moct jest a budu ti chutit. Napriklad ochutene ovsene vlocky - jem to denne, ale ako toto lepidlo moze niekomu chutit..
A behanie? Behavam pokial som zdravy 5x tyzdenne 40 minut, v nedelu 2 hodiny.
Teraz lezim v posteli so zapalom pluc a na behanie iba spominam..

00000

ohladom stravy ti velmi nepomozem, nakolko som velky jedak. Ale s tim behanim sa podariloi schudnut mne aj apr kamaratkam. Vraj je vsak efektivnejsie na chudnutie pomaly beh, no dlhsie trasy. A ked budes mat cas a chut tak skus aj nejake brusaky, ono sa to chudnutie pusti, ani si nevsimnes a budes o 5kil laksia

Eci

Dakujem za odpovede,

0000, chodim behavat, bavi ma to, nie vzdy sa najde cas a prilezitost. Da sa s tym schudnut? Ked idem behat, mam taku hodinovu trasu. Mam silne nohy (nie tucne ale silne :D) tak citim, ze sa mi este upevnuju, ale zeby sa tym behom dalo schudnut, keby som dlhodobo behavala kazdy den? Podarilo sa ti tak schudnut alebo niekomu z tvojich znamych? radsej by som behavala ako nejedla.

normalne zjem tak 2 krajce chleba (obycajne celozrnny) s niecim na ranajky
tanier nejakeho tepleho jedla na obed
a na veceru co na ranajky
a ked mi este vecer skvrka v bruchu, tak si dam dalsi chlieb, dakedy mozno aj dva.

to je moj normalny jedalnicek, pri ktorom nechudnem. v mojom jedle sa nenachadza cukor ani vyprazane, ziaden fast food, ziadne sladkosti, klobasky, slanina, dzem, nutela ani nic podobne. skutocne by som chcela schudnut, nie nejak vela, mam 62 k a 170 cm, ale mna doslova boli brucho, ked som hladna a ten tlak...

mala by som si mozno dat 1 chlieb na ranajky dalsi na desiatu a tak nejak to rozdelit? nejak navrh?

00000

ja mam tiaz nizky tlak, no riesim to tak, ze vela pijem (vela znamena ze niekedy aj 4-5litrov za den) a ako pise Milky - schudnut neznamena nejest. Podla mna prave naopak. Jest normalne ale pri tom sportovat - beh je dost ucinny na chudnutie. Lebo (podla mojho skromneho nazoru ) ked drzis nejaku dietu, do tela sa dostava menej zivin. A ako nahle dietu skoncis a zacnes zase jest ako pred tym (lebo dieta sa neda drzat vecne - nie taka "chudnuca") tak priberies este viec ako bola tvoja povodna vaha. Kdezto, ked zacnes behat moze ta to tak zacat bavit ze budes behavat dlhe roky.

Eci

este doplnim, ze s tym tlakom je to tak, ze som uz aj zoparkrat odpadla a dost casto mam zavraty (nie je to chudnutim ani nejedenim)