Diabetické potraviny

barča

Bakeron, ja najradšej nakupujem v zdravej výžive, pretože tam kúpim aj potraviny pre celiatikov. Vyskúšaj kúpiť javorový sirup, tie najkvalitnejšie sú svetlé a sú označené písmenom A, prípadne môžeš používať fruktózu, my kupujeme akurát vanilkový cukor s fruktózou, veľmi nesladíme :-)
A mimo tému, si zlatá, že sa o priateľa takto staráš, držím vám prsty, nech ste šťastní :-)

bakeron

Barča zdielam tvoj názor, aj môj priatel je štíhly a má diabetes aj som zakladala tému ako pribrať pri cukrovke ale nik sa neozval. Má pestru stravu a toto fórum som napísala aby som sa dozvedela kde sa dá vyhodnejšie zohnať dia cukor na pečenie alebo iné doplnkové potraviny pre diabetikov....

barča

Mňa toto trochu uráža, keď si väčšina ľudí myslí, že diabetici sú obézni ľudia, ktorí sa nevedia krotiť v jedle a sami si svojim iracionálnymi stravovacími návykmi spôsobili diabetes. To môže platiť u DM2, aj to nie 100%. Ja mám hmotnosť 47 kg a veľmi rada by som pribrala.

- mira

Ivo,

Donekonečna som to to rozoberala, diabetes II. typu sa dá vyliečiť, u I. typu je možné radikálne zlepšiť stav.
Implantovať nové bunky a potom ich následne ničiť nevhodnou stravou tak, ako boli ničené pôvodné, je podľa mňa ...vieš čo.

DiabetikIvo

-mira,

diabetes sa zatiaľ dá úspešne liečiť, ale vyliečiť ešte nie.

Vyliečenie diabetu napríklad u diabetika s diabetom 1. typu, by znamenalo obnovu betabuniek pankreasu v počte, ktorý dokáže zabezpečiť normálnu produkciu inzulínu a navyše ešte naučenie imunitného systému aby obnovené beta-bunky opäť nezničil.

Vedci síce už pracujú aj na výskume naučenia imunitného systému, aby akceptoval implantované betabunky, ale ešte dosť dlho potrvá kým sa takáto metóda liečby diabetu dostane do klinickej praxe. Tu je link na článok o takomto výskume: www.doctortipster.com

barča

neviem presne, čo a kedy spustilo celiakiu (zrejme ma ničila dosť dlho), ale diagnózu mám viac ako rok a odkedy som bez lepku, je to úplne iný život, mám sa skvele, ešte aj chronické bolesti hlavy pominuli.
vďaka za prianie :-)

- mira

Ja podobne sa cítim stále lepšie a napriek veku zdravotné problémy nemám. I tebe želám veľa zdravia a šťastia.
A celiakiu máš odkedy ?

barča

mira, mlieko nepijem už snáď od šiestich rokov, cukor tiež nie, takže niekde je chyba v tvojej teórii.
ryžu natural jedávam pravidelne, asi 5-krát do týždňa, pohánku, amarant samozrejme tiež. a k tomu veľa čerstvej zeleniny, žiadnu sterilizovanú, konzervovanú.
buď pokojná, mám sa dobre, žiadna únava, stres, čím som staršia, tým lepšie sa mám :-)

- mira

Barča, pre diabetikov nie sú vhodné pečené výrobky, zvlášť nie tie, ktoré sú "obohatené" chemickými aditívami, ako je to u kupovaného pečiva. Zvlášť, keď sú označené ako celozrnné a v skutočnosti sú s otrubami alebo len prifarbené.
Ak máš celiakiu, na príčine je mlieko , cukor a vymieľaná biela múka. Môžeš kľudne jedávať ryžu natural, pšeno, pohanku, kukuricu, amarant. Najlepšie vo forme kaší, placiek a pod.
Ivo, Barča, výrobky označované ako "dia" s obsahom umelých sladidiel ešte nijakému diabetikovi nepomohli zbaviť sa problémov, ba tieto chémie niekoľkokrát viac oslabujú pankreas ako bežné výrobky. Ak by som sa chcela skutočne vyliečiť, vyhýbala by som sa im.