tehotna na pn v skusobnej dobe

Príspevok v téme: tehotna na pn v skusobnej dobe
tehulkaaa

Dobry prosim vas kto mi vie poradit som este len v 3 mesacnej skusobnej dobe kt.mi ma koncit o 3 tyzdne ale zistila som ze som tehotna ostala som na pn takze som musela dat zamestnavatelovi vediet ze som na pn kvoli tomu ze som tehotna.Mozem od zamestnavatela cakat teraz vypoved?Alebo ak potiahnem pn az do dalsieho mesiaca co uz by som mala byt po skusobnej doby tak uz som chranena alebo nie?Moze mi dat vypoved alebo nemoze?Dakujem

tehulkaaa

No dakujem vam za odpovede uz to necham tak uvidim ked mi skonci PN co bude dalej.Pri najhorsom aspon tu podporu budem dostavat aj to je nieco ako nic.Aj ked sa mi velmi nechce chodit na urad zapisovat a predkladat listocky ze si hladam zamestnanie pretoze tehotnu asi nikto nezamestna ale nevadi to su nase zakony D:)

Lulu2011

ak si pracovala vkuse 9 rokov, budes mat narok nielen na podporu, ale aj matersku, cize bez penazi neostanes, po materskej zase bude rodicovsky prispevok

tehulkaaa

dakujem za odpovede ano mate pravdu vypoved mi mozu dat ale nie bez udania dovodu.Ak som tehotna v skusobnej dobe musia mi dat iny dovod vypovedi samozrejme dovod sa vzdy najde.Nevadi co uz len ma to trosku trapi pretoze mam 28 rokov a este som nebola ani jeden den na urade prace a teraz som takto dopadla tak aspon budem pol roka dostavat z uradu prace peniaze teda dufam ze na to by som mala mat narok ak v kuse pracujem uz 9 rokov.

??!!??

ano ano na to som zabudla ...skúšobná doba sa ti samozrejme bude posúvať keď si PN. čiže : ukonči PN k 16.2. al to nie je z gyndy a choď hneď pene na gyndu od 17.2. pre PN ak to aš z tade tak len ťahaj Ďalej!

Lulu2011

a este som chcela, ze skusobna doba je posunuta o prekazky v praci to je PN, cize ti bude plynut dalej, ked budes fyzicky v praci, tak je to stanovene, aby bol chraneny zamestnavatel, ked niekoho v praci nechce, aby ho nemusel drzat, cize nastupom do prace nebudes mat ukoncenu skusobnu dobu, ale bude pokracovat dalej, keby si zas eisla na PN, zase sa predlzi

Lulu2011

ono je to tak, ze kto ochorie v skusobnej dobe vacsinou letí, ja som dostala anginu v skusobnej dobe a ked som prisla po týždni do prace uz robili pohovory a ostala som pozerat ako puk, to este nevedeli, ze som tehu, takze budem sa cudovat, ze ked prides a nebudes mat vypoved na stole