Najlepsia kniha, ktoru ste citali?

lombardo1981

Zložitá to otázka. :) Keď to beriem podľa počtu prečítaní, tak Neuromancer od Gibsona.
Z tej náročnejšej a tvrdšej literatúry odporúčam Williama Gibsona a Philipa K. Dicka. Z tej ľahšej určite Terryho Pratchetta. A to nielen Plochozem. Aj Douglas Adams a jeho séria o Stopárovi je plná absurdných situácií a hlášok.
Ďalej Millenium od Stiega Larssona. Nsjnovšia kniha, ktorú už nenapísal on, nie je až taká dobrá ako prvé tri časti.
Z klasiky Dostojevkij. Tolstému sa radšej vyhnite, k nechcete umierať pri tých nekonečných opisoch prírody. :) Inak by to bolo veľmi zaujímavé čítanie. Samozrejme aj Franz Kafka či Iľf-Petrov.
Ďalej odporúčam Isaaca Asimova, Larryho Nivena a predovšetkým jeho Ringworld. Peter Camenzid od Hermanna Hessa. Svojim spôsobom aj Clarka, ale Asimova mám radšej. Veronika sa rozhodla zomrieť či Alchymista od Coelha.

hypatie

Ahoj, ja som skôr na tecnicke vedy, preto čítam životopisné knihy zaujímavých inžinierov a vedcov, to ma motivuje... sú to pekne príbehy ako sa vypracovali, ako študovali a pod. keď už neviem čo citat alebo si pozrieť tak chodím na tuto stránku sú tam celkom dobre kritiky a nieje tam žiaden spam a reklama :-) osobne poznám babu čo to založila :-) www.facebook.com

martin56

Ja som naposledy cital e-knihu Nikola Mattova- Telo, pancier duse ... otvorila mi oci v mnohych ohladoch ... momentalne sa u mna stava cislom jedna :) uvidime na aku dalsiu natrafim najblizsie..

renata34

Toto je ťažká otázka pretože vybrať jednu knihu je takmer nemožné. Poviem ale čo ma v poslednej dobe chytilo, tento román -odkaz odstránený- lebo sa odohráva na Slovensku a veľmi ma pobavil dej. Je fajn vedieť že aj u nás sa ešte robí dobrá literatúra.

Sona345

Nevedela by som napísať jeden názov. Prečítala som obrovské množstvo kníh a každá mi niečo dala. MAla som veľmi rada knihy z povinného čítania. Vždy som si tam vybrala niečo, čo ma zaujalo. Mám rada hlavne ruskú literatúru 19. storočia, historické romány, slovenskú tvorbu

Ivona..

Suzanne Collins - trilógia hry o život. Okrem toho čítal niekto hostiteľa? radšej by som si prečítala knihu ako kukla film. len či je až taká dobrá :D