Nikdy uz nezjem mäso!

Príspevok v téme: Nikdy uz nezjem mäso!
Deria

Boze, to som nemala vidiet! Prave som videla v TV, ako ti prasivci velkochovatelia kastruju malicke prasiatka BEZ LOKALNEHO OMRTVENIA(!) a to len aby usetrili peniaze! Ako strasne kricali, ved to su barbari! Este stale mam oci plne slz. Ked si predstavim, ze na dedinach sa to tak bezne robilo a mozno este aj robi, tak mi beha mraz po chrbte. Kedy uz clovek raz pochopi, ze zvierata su zive tvory, ktore prezivaju strach, radost, smutok? Su zdegradovane clovekom na uroven veci, s ktorou sa da vsetko robit a hlavne zarabat peniaze. Cim viac mäsa sa konzumuje, tym viac sa tyraju zvierata, lebo produkcia musi ficat, to je predsa profit! Husi sa krmia strojmi, videla som zabery, po rade im brutalne napchaju hrue rury do hrtana, aby to islo rychlejsie, ci hus pri tom porania, im je jedno. Kury broilery su nagniavene tak, ze sa nemozu hybat, dochadza ku kanibalizmu, pretoze im z toho musi zacat sibat ale na to maju velkochovatelia metodu: osekuju im zobaky! Vsetky zvierata su prepchate chemiou, antiiotikami a hormonmi. Taktiez som videla morky, ktore boli z tych hormonov tak pretucnele, ze sa nemohli doplazit ani k vode, trpia bolestami a zapalom klbov. A to je len zlomok toho, co este nevieme. (Resp. nechceme vediet!) A toto vsetko, tu chemiu, strach a bolest zvierat dokaze clovek este zjest!!! Ja sa pytam, co je na tom zdrave? Ak niekomu este po tom vsetkom chuti, pojedat tie ubohe a utyrane mrtvolky, tak nazdravie! Ja sa v kazdom pripade hanbim, ze som clovek. Ludstvo na to aj tak raz pride, ze jedina spravna a zdrava vyziva je bez mäsa. (Ved vsetko, co robilo a robi nespravne, sa mu vracia.) Toho nazoru boli uz z dejin mnohe slavne osobnosti a svet k tomu pomalicky aj speje, ak ovsem ludstvo nestihne znicit celkom vsetko: prirodu, zvierata a aj seba samych.

maruska123

watermelon ved v poriadku...ja som len to myslela, ze ked je v dnesnej dobe dieta vegetarian, tak to ludia beru celkom normalne, aj ked samozrejme ze su aj ludia proti a je ich dost, ale ked niekto povie, ze je vitarian, tak to uz ludia nevedia prijat

ja viem, ze je to tazsia forma, podla mna ta najtazsia a preto ju ani nechcem skusat..aspon zatial..mozno raz zmenim nazor, clovek nikdy nevie

watermelon

Maruska viem že je to pre mnohých extrém a nerobím si ilúzie. Viem že v prírode je máloktorý zivocich vegán, aj gorily jedia s listami húsenice či menší hmyz. Aj my budeme jesť napr. čerešne s bielkovinami. Len to treba mať pristup k záhradke. Skrátka ako vitarian musím striehnut na mnoho vecí. Je to tá ťažšia cesta. Mne ale stojí za to zdravie.

Roolie

Deria,

to si krasne napisala o tom, ze zvierata citia strach, radost a smutok. ja to vidim sama na svojom psikovi, mam malu čivavku a je to moja laska a zvierata nadovsetko milujem a tiez nekonzumujem maso, okrem ryb. Ludia z mojho okolia takisto nevedia pochopi ako je to mozne, ze pri konzumacii masa by mi normalne prislo zle. Normalne ma napne. Tak ja pocuvam svoje telo a robim len to, co mojmu telu vyhovuje.
Zvierata su bozim darom tak ako aj priroda a vsetko okolo nas a stvorit cloveka -nicitela bola asi najvacia bozia chyba. :( Deria, my bohuzial svet nezmenime, ale urcite nas zopar je, ktori sa divaju na veci inak a hlavne s citom a rozumom.

maruska123

ja viem, ze to vies,..len to vegetarianstvo je uz v dnesnej dobe celkom bezna zalezitost, ale vitarianstvo je stale povazovane za extrem extremov..len tolko k tomu

Deria

maruska, viem dobre, aky je rozdiel madzi tymi sposobmi stravovania. chcela som poukazat na to, ze ak sa clovek odchyluje od "normalu", musi casto celit natlaku okolia.
inac, nasi nemali so spoluziakmi ziadne problemy, aspon o nich neviem.

dana660xz

watermelon- máš môj obdiv za surovú stravu, pred pár dňami som sa začala touto myšlienkou zaoberať aj ja zo zdravotných dôvodov. klobúk dolu, ja som na to ešte nie pripravená, ale budem sa snažiť jesť iba na obed a večeru niečo varené. prešla si na surovú stravu zo dňa na deň, alebo postupne?

maruska123

deria to je sice pekne, ale povedzme si pravdu, ako som uz napisala, vegetarianstvo, veganstvo a vitarianstvo su dost rozdielne a vitarianstvo je z nich najradikalnejsie..cize neporovnavaj to s vegetarianstvom...

Deria

dietatu sa vyvinu svojske chute ale vzdy zalezi, aky ma zaklad. ako som spominala, nasmu malemu asi 2 roc. veg. babka tajne dala mäso a on to vyplul s vyrazom, akoby prvy raz ochutnal kyslu uhorku.:D so skolkou bol trochu stres ale matka si vedela vsetko zorganizovat, (aj ked ma narocne a zodpovedne zamestnanie) veru aj dedko nosil niekedy detom jedlo do skoly, ktore im matka pripravila, len aby nemuseli jest tam. tiez sa spolahla neskor na to, co si deti vyberu. no jo, rodicia su vzorom a mozno povedat, ze im chuti vlastne vsetko, co je zdrave, takze si nemusia nic odriekat. na nezdrave veci ani nemaju väcsinou chut.