Podkožné akné

Príspevok v téme: Podkožné akné
trisestry

Predpokladám, že táto téma tu bola nie raz spomenutá. Ale mám 18 rokov, "klasické" akné ma trápi tiež, ale najmä ma trápi podkožné akné- cysty, hlavne na brade a po ktorých mi ostávajú nepekné fľaky. Spraví sa mi jedno a nestihne ani zmiznúť a je na svete ďaľšie a už neviem ako s tým bojovať. Kozmetička, s ktorou som bola spokojná už nie je a čo máme druhú, k tej už nikdy, ešte 3 týždne potom som bola ako paprika červená. Kožná mi pravidelne predpisuje len zynerit, z ktorého ale nemám pocit, že by pomáhal, čo sa týka stravy som čítala nejseť mastné (čo ani nejem) a vraj mlieko, to ani nepijem, ale na mlečne výrobky ako syry mám slabosť a tiež na čokoládu. Ako s tým bojovať? Ďakujem za rady

adusha

jankaaaaaa pouzivam ho menej ako pol roka a pred nedavnom som si povedala ze ked dopouzivam tuto flasticku tak s nim prestanem lebo mne osobne nezabera... ale keby si bola na mojom mieste myslim ze by si vyskusala vela veci aby si sa akne zbavila :)

tpch

ella, prezentujes sa tu ako velmi zorientovana pacientka a radis, tak by si mala mat aspon sajnu o tom, o com pises :-D

jankaaaaaaaaa

ked som jeden cas mala nejake vyrazky, lekarka mi predpisala eryfluid. no a musim povedat ze moja plet po nom vyzerala strasne. ako popalena, cela cervena, opuchnuta a vysusena.

jankaaaaaaaaa

adusa: ten zinerit a eryfluid je tiez riadny hnus. ale to uvidis az po par rokoch pouzivania ako bude tvoja plet vyzerat. asi tak o 10rokov starsie ako v skutocnosti bue

adusha

ja mam presne tento isty problem, nie len na brade ale hlavne na licach. zostali mi na nich nepekne cervene flaky, ktorych sa neviem zbavit..tiez pouzivam Zineryt a aj mi torchu pomohol ale zazraky sa nedeju, no na roacuttane si netrufam.. je to hnus

tpch

Boze ella, ty si straaaasne "mudra"-Zineryt a Eryfluid obsahuju to iste antibiotikum-erytromycin, takze ked nepomaha Zineryt, tak Eryfluid pomoze asi velmi tazko. A ked pride takato "zorientovana" pacientka, tak si ju kozna zaradi do zlozky "Uplni debili".

1. ella

Na doktorku vysyp všetky možnosti, aby videla, že si zorientovaná - volila by som najskôr Eryfluid a potom až Roaccutane. Hlavu hore a šup k dotorke.

1. ella

Rovno si daj lekárke predpísať Eryfluid - je to anibiotická voda len na lekársky predpis, veľmi pomáha, večer si ňou jemne natri tvár, ak Ťa boli vriedky, daj si na ne Ichtyolovú čiernu masť, vytiahne vriedok a na vysušenie vyrážky zas pomáha Pityol, na stlmenie červených fľakov a celkové zlepšenie pokožky Zinkova masť, no najskôr by som zašla ku kožnej pre Eryfluid a hlavne nebabrať si tvár rukami! Držím palce!