Bechterev, či ankylozujúca spondylitída

Príspevok v téme: Bechterev, či ankylozujúca spondylitída
jožka

Už 25 rokov sa liečim na reumatoidnú artritídu a teraz naraz mal jeden primár odvahu napísť Dg. Morb. Bechterev, čiže chronický zápal klbov, hlavne chrbtice. Už som si všeličo k tomu naštudoval, no chcú ma poslať do invalidného dôchodku. Ak by to bola pravda, chcem tak ako v Čechách založiť Klub Becheterevikov. Prosím všetkých, ktorí o tom niečo vedia viac, aby sa podelili so svojimi problémami, skúsenosťami a ak majú záujem byť v Klube Bechterevikov, môžu mi napísať. Keď nás bude aspoň 10, založéme si www.stránky pre vzájomnú informovanosť... Ďakujem za pozornosť

robinzon

Ahojte BECHŤOŠI. Mesiac som lietal po vyšetreniach na začatie bioliečby. Ale už to mám teraz len čakať na schválenie. Dúfam že to pomôže proti bolestiam. Inak na bolesť sú dobré kvapky Tralgit GTT 96 ml. a plne ho prepláca poisťovňa. www.bechterev.estranky.sk POZOR! pozrite sa aj na túto stránku aj napreik tomu že len začína je to pre nás bechťákov fajn lebo na Slovensku nič také nieje. Môžme sa hanbiť. ozvem sa ako som dopadol s BIO.

RNG

Prirodne potizapalove doplnky a prirodne antimikrobialne doplnky maju proti chemickym liekom jednu uzasnu vyhodu, su totiz lekarmi a hygienikmi schvalene ako neskodne, podobne ako potraviny.
Takze je ich mozne brat neobmedzene dlho, v znacnych davkach a mnozstve kombinacii(tym nemyslim kombinacie s chemickymi liekmi, samozrejme)
Pri poskodenych nervoch treba brat aj rybacie oleje na vyhojenie, ktore su v podstate tiez protizapalove.

Emmil

Robin, napíš mi na bechterev@email.cz, taký aktivný dopisovateľ, škoda ho nepodchytit v budúcom Klube bechterevikov na Slovensku :)

robin

Pokiaľ sa týka bioliečby mám informácie že sa bude vykonávať aj v Bratislave v Ružinovskej nemocnici, takže zatiaľ čakám , možno že začnú už budúci rok.

robin

Čau SUFLONR. Ja som bol tiež v Piešťanoch no tam mi lieky vysadili a po torch týždňoch som prišiel domov ako zlomené hrable. Moju reumatologičku skoro porazilo keď som jej povedal čo so mnou robili a že mi vysadili lieky. V Piešťanoch sú poniektorí lekári už veľký machri ktorí si myslia že keď sú jediná nemocnica na Slovensku tak môžu experimentovať. A nie je to len môj názor poznám aj iných pacientov ktorí hovorili to isté. Ja momentálne beriem Sulfak, Diklobene na zápal a Tralgit 100 ten dobre zaberá na bolesť. Bol som na Záhradnickej ulici u lekárky zaoberajúcou sa bolesťou atá mi predpísala Tralgit kvapky. Tie zaberajú v rozsahu 30-60 minút ale pozor na výšku dávky a frekvenciu.

robin

EMMIL je to dobrý nápad založiť klub bechťákov aj na Slovensku viem že v Čechách funguje. Často navštevujem ich stránku. U nás je veľmi málo informácíí.

robin

Mišo keď ti môžem poradiť veľmi rýchlo utekaj k reumatologičke ak si z Bratislavy tak na Kramáre FIDELITAS. Čím skôr pôjdeš tým lepšie, ak to budeš odkladať budeš to raz veľmi ľutovať. U mňa to zanedbali lekári.

dusanbrix

ahoj miso volam sa dusan ,bechta mam cez 20 rokov a codim do piestan dr. zlnayovi uz par rokov,mne osobne velmi púomohli.beriem bio liecbu enbrel,v auguste som prvy krat absolvoval liecenir v piestanoch a je mi super,ak mas nejake otazky napis mi do mailu.podla toho co tu pises tak som mal take iste problemy aj ja.

Emmil

Mišo, můžeš se mi ozvat na e-mail: bechterev@email.cz . Rád bych si tě poznačil do seznamu bechterevikov, kteří chtějí podpořit vznik Klubu na Slovensku. Mám už asi 20 zájemců... Díky. Platí to samozřejmě pro všechny zájemce o Klub.