Hladaju sa spolubojovnici na chudnutie, uz len zvolit spravnu dietu

Monix

No krasa Vianoce ako kazdy rok boli velmi tazke.... kopec zakuzkov, perfektne jedla... no neprezer sa...
Tak som pekne po vianciach mala 67 :-/
ALe povedala som si dost zase raz..
Tak uz mam zase necelych 62 a zmenila som len sposob stravovania,
prijem mojej energie je od 5000- 6000, cize aj pri sedavom zamestnani spalim viac ako prijem, i ked jem 5x denne.
Strava je naozaj pestra uvediem jeden den mojho jedalnicka:
(max: 1,5 kg za tyzden ide dole)
1. ranajky:
Pecivo s tuniakovym salatom
2. desiata:
Kivi s jogurtom
3.Obed: Segedinsky gulas
4. Olovrant: Chielb so suchou salamou a paradajkovym salatom
5. Vecera zeleninova torta

celkova hodnota (5820 kJ)

atd... je to good :)
uz mam treti tyzden takeho stravovania aplne mi to vyhovuje :)

drzim ostatnym tiez palce :)

Mimulus

No pekne - aj ja som začal a potrebujem zhodiť asi 15 kg aby som sa dostal na optimálnu váhu.
Napíšem to takto: na začiatok musíš prestať jesť úplne - aspoň na 4 - 5 dní stravovať sa len tekutou formou. Čiže jogurty a veľa tekutín. žalúdok sa ti začne pomaly sťahovať a neskôr už nebudeš pociťovať taký veľký hlad ako na začiatku - teda len ak to tých 5 dní vydržíš. Úplne musíš vynechať pečivo a kľudne sa môžeš stravovať ako doteraz - aj úplné jedlá ale keďže žalúdok nebudeš mať taký roztiahnutý a budeš veľa piť tak Ti bude stačiť toho jedla menej a menej. A ešte Ti dám jednu radu - nikdy nebehaj pokiaľ nebehávaš pravidelne! Na chudnutie a prirodzené spaľovanie potrebuješ pohyb celého tela nie len nôh ,,chrbáta a rúk,, Ale celého. A pokiaľ chceš schudnúť aspoň 10 kg tak musíš najskôr schudnúť viac čiže takých 15 - 17! prečo? pretože sa blíži zima a pokiaľ nemáš prácu kde sa pravidelne pohybuješ a spaľuješ tak behávať v - 20 stupňoch a keď sneží určite nebudeš. Vybrala si si najhoršie obdobie - pretože idú Vianoce a ty nebudeš môcť nič z tých dobrôt ani len ochutnať. No prečo 15 - 17, pretože ak sa každý deň nepohybuješ tak tých 5 až 7 kilogramov naberieš určite naspäť a ostatné si už udržíš. Čiže ak by si schudla len 10 tak 5 až 7 naberieš späť. Toľko moja rada

hedka

Jessical,

pokial by si chcela tak by som ti poslala na mailovú adresu jedálniček podla ktorého som sa stravovala,jedla som aj ryžu s mäsom,alebo so zemiakmi,takže nieje to celkom delená strava,je pravda ,že 3/4 stravy je zelenina alebo bielkoviny,kedy ako,ale dá sa to zvládnuť!!!Hlavne nehladujem a chudnem!!!

JessicaI

hedka

dakujem za radu.
Delenu stravu by som vsask ja nezladla.
Ja viem zjest len kompletne jedlo.
Keby som sa dala na delenu stravu to by bolo pre mna trapenie.

hedka

Ahojte,stravujem sa podobne ako je delená strava,jesť 5-6x denne,ale základ je piť počas celého dňa veľa tekutín-voda,čaj,2-3 litre,zelenina,ovocie,kuracie,ryby,soju,pokiaľ mám hysák na sladké tak-horku čokoládu 75%,raz za dva týždne si dám aj koláčik na ktorý mám chuť,pridať prechádzky poprípade cvičiť,na stac. bicykli,rotačnej točni,fit lopte,mám problémi s pohybovým sys.,takže len opatrne pridávam cvičenie.Ale hlavne to funguje!!!

koza zuza

no najlepsia dieta je nezrat.

mozete si aj ratat kalorie, hybat sa v tom momente ked si na to spomeniete, sediet vystreto, stiahnut brucho,
ist peso so smetami, VELA PIT, hlavne vodu, nic si nezakazovat ale vediet kolko to ma kalorii, takze vsetko s mierou, VELA SALATU a zeleniny (co je teraz v zime tazke), treba aj olej, ale najlepsi je z ryb, kokosovy, palmovy, olivovy do salatov a repkovy na vyprazanie, nezrat bravcove, delena strava je fajn...

nepit studene napoje, den zacat poharom teplej vody, pit vodu ci vodu so stopercentnym dzusom (8:2) pocas celeho dna, mozete aj caj, ale mne sa to nechce varit..

vsetky cvicenia si mozete odpustit, pokial neplanujete ze sa stanu sucastou vasho zivotneho stylu natrvalo. teda odporucam take tie tusim sa im nadava anaerobne, ako je bicyklovanie, behanie, chodza, turistika, ale dobre je aj umyvanie vane a ine upratovanie v byte, beh za 4 rocnym deckom...

vela stastia!

173/52

JessicaI

hedka

gratulujem pekny vysledok.
Mozes prosim Ta napisat ako sa stravujes? Budem rada kazdej rade, ktora mi pomoze v mojom chudnuti.
Ja som os septembra schudla zo 106kg na 91,7kg pri vyske 164cm a veku 44r.

Monix
ja som tym len chcela povedat, ze keby som vtedy kvoli 5kg nazacala s dietami a tie mi nerobili vzdy jojo efekt mozno by som bola stale o 5kg tazsia a mozno o 10kg, ale nie tak ako som bola v septembri 2012 o 40kg tahsia ako mam mat podla vysky.

Drzim Vam paste pri zdravom chudnuti.