Bojim sa VS

Príspevok v téme: Bojim sa VS
NeviemNeviem

Ahojte, som tri roky po strednej a od septembra nastupujem na VS...mám obavy..neviem ani presne popísať, z čoho konkretne,..ale už teraz mi trasie žalúdok...neviem, aký budu spolužiaci..či si vobec zvyknem na vysokoškolský systém. ..všetky tie seminárky a pod...či zapadnem...chcem určite školu...ale mám pocit, že tie tri roky ma uplne vyšachovali z takého ,,mládež-ového študentského,, života...ani neviem, ako to presne nazvat..proste nemám nejaký dobrý pocit z toho, že tam budu všade tie mlade pindy..a tie take typicke školske žurky, SAMá PRETVáRKA.. a to všetko..učenie a tak...CITILI STE SA NIEKTO PODOBNE PRED NASTUPOM NA VS??? CO BY STE MI PORADILI??? VELMI PEKNE VAM DAKUJEM...

LovaLova

dana ja pracujem zavretá celé dni v kancelárii tak veľmi dobre viem, čo je to škola a čo je to robota. V práci je to ťažké, pretože príde niekto nový a tí ktorí tam pracujú už 20 rokov sa idú posrať či nevyletia - tak to je v mojom prípade. Tie intrigy a vyvyšovanie - to je neskutočné. Ide sa tam niekto vyťahovať že je zástupkyňou vedúcej a dokonca! je tam protekčne a bez VŠ! kde sme?
Predstav si, ja asi v istom zmysle slova sedím doma na riti a to preto, lebo mňa diskotéky nebavia, navyše mám dlhé roky priateľa s ktorým si radšej urobíme vlastný program my dvaja a do spoločnosti sa nám nie vždy chce. Zabávala som sa keď som bola mladšia a zaujímali ma len vreckové , piatok a čo budeme piť. Klasická puberta.
Teraz si neviem predstaviť, že mi na intrák do izby nabehne 20 ľudí čo ani nepoznám a budú tam skákať a smiať sa a neviem čo ešte, keď ja ....joj neviem ako to mám napísať. Na intráku som bola u brata a nepáčilo sa mi to tam proste.
A čo je smiešne? že mám iné hodnoty a iný pohľad na svet?

dana660xz

lovalova a aj neviemneviem: ja mam jednu vs za sebou a neviem kde beriete ten dojem, ze na vyske je to samy zur a prevarka a falos... baby moc pozerate americke serialy, nezda sa vam? nehovorim, ze sa na vs nezuruje, ale je to asi tolko, kolo ty sama chce, nikto ta nenuti. neverim, ze 20tnicky ako vy doma cely rok sedite na riti a nechodite na zury. a aka falos a pretvarka?co si myslite ze v praci a "normalnom" zivote na falosnych ludi nenatrafite?! otvorte oci dievcata!
lovalova " Proste zas vidieť všetky tie deti, čo sa len zabávajú, žúrujú, intrigujú atď." toto hovori clovek, ktory je o dva roky starsi? ved je to smiesne! na vyske to nie je ako na strednej, ze tych istych 30 ludi 6 hodin denne v jednej miestnosti. tam sa o teba nikto nestara....

LovaLova

Ahojte! práve dne som sem chcela založiť túto tému. Tiež sa chystám na VŠ tento rok a tiež som rok po strednej škole.
A tiež mám pocity ako vy. Proste zas vidieť všetky tie deti, čo sa len zabávajú, žúrujú, intrigujú atď. no hrozne ma to desí. Mám pocit, že tam nezapadne ani náhodou. Pritom som s kolektívom nikdy nemala problém, som spoločenská atď. ale už som si predsa len zvykla na istý štandard. Myslím len na to ako začať a aj doštudovať VŠ, a žiť normálnym životom. Nebavia ma žúrky a diskotéky a nebaví ma vo veľkom sa zabávať. Milujem pohodičku so svojim priateľom, keď si môžme niečo dobré uvariť a po celom únavnom dni sa len tak hodiť jeden k druhému. Vždy som mala iný rebríček hodnôt ako mali moji rovesníci.
A teraz keď si predstavím hlučný intrák, milión ľudí a ďalší milión v budove školy, hrozne ma to desí. + prispôsobovať sa kolektívu aby som nebola za hlúpu sivú hus... Najradšej by som išla externe ak by som na to mala.

dana660xz

neviemneviem joj len sa neboj co s prestavkami: pojdes sa najest- do jedalne, ziadny mekac, neboj sa :) a urcite si najdes kamosky, potom pride skuskove a budes rada, ze tie prestavky mozes stravit v kniznici pri knihach a uceni. a inak ja som nemala nikdy takto dlhe pauzy ako ty pises. kam ides na skolu?

dana660xz

nevieneviem. ja som pred 2 rokmi skoncila VS a od septembra idem robit druhu- externe. tiez mam vselijake pocity, ze som uz vypadala z toho kola. uvidime v septembri. joj a neboj sa spoluziakov, su to taki isti ludia ako ty!

vitali

Neviem, ja som priamo po strednej škole nastúpila na Vš a ako som sa veľmi bála!!! Ani vo sne mi nenapadlo, že raz budemna vš:) Na tie prestávky by si si zvykla, určite si niečo nájdeš a ked budeš mať toho veľa do školy, tak to sa nemusíš báť. To príde samo. Povinnosťami si zaplníš voľný čas. Ja som v 1. roč. netušila, čo cez tie prestávky, ale mala som toho toľko, že by som len voľno potrebovala :) Pipindy sa nájdu všade, ale aj normálne a inteligentné dievčatá:) Ja som si tiež našla tu na vš fajn kamarátky:)A nemusíš sa prispôsobovať iným, ked si pôjdu zakaždým niekam sadnúť. Ja som na to nejak chuť nemala a ani peniaze. V baroch riadne utratíš. Neboj sa, tie tri roky od šš nie sú dlhá doba. Pomaly si zvykneš:) Ja teraz končím 1. stupeň, a prežívam ešte horšie obdobie, lebo neviem, kde ma vezmú a či sa mi vôbec podaria štátnice. Poznám ten nervozny žalúdok, budem to zažívať na novej škole, ak sa podarí. A neboj, zvládneš to, tá odvaha k tebe príde! Je to nová výzva pre teba!:)

zewa

Kto sa bojí, nech nechodí do lesa..
Voľné hodiny môžete presedieť v knižnici alebo na intráku alebo na chodbe, za kompom, ísť na prechádzku.. Ja som mala aj 8hodinové diery a prežila som. A to som nebývala v meste, kam som chodila na školu. Vždy sa niečo alebo niekto našiel a bol program hotový.

sad2

kavickova nemusis kazdy den, v studentskej jedalni sa najes za studentske ceny, ak si pilna studentka tak cez okna mozes ist do studovne, ak nie tak urcite si vo svojom kruzku najdes nejaku spriaznenu dusu a cakat na dalsie hodiny mozte spolocne,

a hlavne nezamyslaj sa nad tym az tak dopodrobna, nie je sa coho bat..

NeviemNeviem

VTomi - idem na denné. Napríklad aj presne to, tie prestávky, aj troj - štvor hodinove niekedy...a čo vtedy robit??? a ked človek nemá tolko prachov aby mohol vkuse sa kavičkovat, kolačikovat, mekáčovat...a zase od hladu tiež nemožem umret, najest sa musím...