Stavebne povolenie v ochrannom pasme Cintorina (?)

Príspevok v téme: Stavebne povolenie v ochrannom pasme Cintorina (?)
akonato

viete odpoved prosim ci mozem na pozemku na ktorom stoji stary cca vyse 60 rocny rodinny dom-ktory je postaveny v ochrannom pasme cintorina-hned par metrov oproti starsiemu cintorinu(a ma vsetky siete aj Supisne cislo), dom je vhodny uz len na sanaciu(zburanie.Ci mozem po zburani tohto stareho RD domu v ochrannom pasme cintorina po jeho zburani na tom povodnom podoryse postavit uplne novy dom(iny, podla katalogoveho projektu)najlepsie rychlo-teda montovany?nieje to pamiatkova zona a o nejakom ochrannom pasme som sa dozvedela az teraz.ten pozemok so starym domom pri cintorine sme kupili asi pred 2 rokmi. dakujem vam pekne za odbornu odpoved

roza

Existujú výnimky. Ak tam je postavený dom možno tiež na základe nejakej výnimky, popátraj. Na čo iné sa dá ten pozemok využiť? Len na stavbu, je to stavebný pozemok, ak sa tam nebude dať stavať, kto sa bude o ten pozemok starať? Udržiavať ho, kosiť a tak? Bude to musieť robiť obec a nebude to lacné. Čí je vlastne ten pozemok?

dobra vila

Ahoj akonato, no spytala som sa, ale vraj ked je to ochranne pasmo, tak ti stavbu pravdepodobne nepovolia. Treba sa obratit na najblizsi stavebny(!) urad (sorry, za ten kataster to teda nebude) a spytat sa. Nasi susedia si v podobnom pripade (nedostali stavebne povolenie) vybavili povolenie na rekonstrukciu a nacierno ho zburali a postavili taky isty novy.
V sucasnosti uz vsak toot nie je ochranne pasmo,ale toho casu bolo.

akonato

dobra vila, ty si poklad :)
jasneze to nejdem dnes riesit, ja zbieram teraz info, lebo v lete sa do toho chceme pustit-projekt, hypoteka, stavebne povolenie...no a aby som mala pravdive a zakonne informacie pred zacatim vybavovania uveru a tak a tiez aby ma nejaky "priatel" na urade zamerne ci nevedomky neoklamal :) proste, dnes to treba mat overene a nespoliehat sa co povedia na urade-zo skusenosti :)
dakujem, budem cakat(v ochrannom pasme stoji stary dom so supisnym cislom-rozpadava sa, potrebujeme najprv povolenie ho zburat a na jeho postavit uplne novy dom-ale iny, teda nie rekonstrukcia, ale stavebne povolenie...

dobra vila

akonato - ides to dnes riesit? Ak by si to dnes este predsa neriesila, tak ja sa ti na to skusim spytat, u nas takuto velmi podobnu vec riesili prednedavnom. Vecer ti napisem.

roza

Odjakživa rozhodovali o stavebných veciach stavebné úrady. Bývali kedysi v okresných mestách, ale v tomto režime ich zaviedli aj do iných miest. Na stavebnom úrade by mali vedieť odpoveď na všetky otázky.
Ak máš pochybnosti či ti odpovedia správne tak ich požiadaj písomne.

akonato

diki za odpoved. takze na katastri?
no, vyskusam. s uradmi dobre skusenosti nemam, nikdy to nikto nevie :) a dvaja ludia ztoho isteho uradu vzdy tvrdia kazdy nieco uplne ine :) to mam overene viackrat a je jedno ktory urad to bol :) ale opytam sa.
IDE O TO? ZE TEN DOM MA AJ SUPISNE CISLO! TAKZE AKO TO POTOM JE? JE STARY A ROZPADAVA SA. TREBA HO URCITE ZBURAT! NO A MIESTO NEHO NA TOM ISTOM PARCELNOM CISLE S TYM ISTYM SUPISNYM CISLOM CHCEME DOM?ALE SAMOZREJMA UPLNE NOVY?KATALOGOVY?NAJRADSEJ RYCHLO-TEDA MONTOVANY: JE TO MOZNE??? ma niekto skusenost? potrebujem to vediet skor nez sa pojdem informovat u nas na stavebnom aby ma "neoklamali"
dakujem pekne

dobra vila

No, ak je to v sucasnosti ochranne pasmo, tak asi nie (?). Mozno bol ten stary dom postaveny este v case, ked to pasmo nebolo vyhlasene za ochranne. Tieto veci sa ale z casu na cas menia. Ved sa informuj na nejakom katastri, ci kde to presne treba. Tam ti vsetko predlozia.