Ako prevazaju bio ovocie a zeleninu zo statu do statu?

sweet_lolitta

naco bio z portugalska, ja kupujem ovocie a zeleninu po prve - sezonnu a po druhe vylucne z trhoviska, odporucam Mileticku :) maju tam aj 100% bryndzu zo salasa, to je pochutka.

Tippa

Watermelon, dakujem, napodobne! :)

Lost, vsetko, co pises dava uplnu logiku. Ved ked si to tak vezmes, co je na tom prevoze take vzacne, ze to ovocie potom musi byt tak drahe? Inac zaujimave vypocty, nikdy som sa na to z takeho pohladu nepozerala...

jankaaaaaaaaa

bio potravina znamena, ze bola vypestovana na ekologickom polnohospodarstve, a bio produkt, je taky, ktory obsahuje najmenej 95% bio surovin.
o skladovani ci dovazani nieje nikde rec v definicii, takze oni si to mozu prevazat v podmienkach akych chcu a takisto aj skladovat

lost

hmm nj, lietadlo zerie celkom aj dost :/

treba poprosit USA armadu :D ti nesetria s palivom :D:D

(to moze byt aj tym, ze lod zhltne hoci aj asfalt ako palivo, letecke palivo je asi o kus drahsie teda..)

watermelon

Lost veď jasné viem že loďou je to lacné ale aj nie práve najlepšie. A myslím že je to dlhšie. Môj predajca leteckých máng mi hovoril že kilo máng vyjde na do 2eura len náklady na let...

lost

a lietadlo?
tiez by sa dalo vypocitat, ale bude o dost drahsie.
ale to sa mi uz pocitat nechce :D
ale cesta zo zapadu na vychod, vdaka nejakym vetrom vo velkej vyske znamena znizene naklady na cestu sem (plny naklad) a predrazenu cestu tam (prazdny naklad)

lost

ale netusim ako prevazaju BIO ovocie, jedine ze by prevazali v nejakom vákuu :D

watermelon
dovazat lodou je HRIESNE lacne.

len taky extremne hruby a laicky prepocet.
benza lod ma povedzme 2500 TEU (20x8x8 feet, tj vydel tormi pre meter)
6x2,5x2,5 metra, to je 1 kontainer..
tam sa zmesti, hm.. povedzme 20 ton (20 000kg)

cize zmesti sa na taku lod cca 20ton*2500 = 50 000 000 kg

100ton/den a 2500km tj 3,5 dna od nejakej brazilie do polska.. cca

pocitajme 4 dni.

povedzme ze 1 tona paliva stoji 150eur (mozno stsary udaj, ale nie velmi ktovie)

15000 eur = den plavby (ekonomickej)

cize 60 000 eur, plus nejaky personal, cize 100 000 eur stoji prerpava nakladu z brazilie do EU za 4 dni.

a kolko KG naklad uvezie ? aj keby len 10 000 000 (namiesto 5x tolko), tak 1kg nakladu stoji 1/100 eura.

cize je to HRIESNE lacne

mozno som sa sekol, ale aj keby o 10 NASOBOK, tak to nebude stat viac ako 10c/kg :)

cize to povazujem za podvod, ak nejaky predajca povie "ale to je draheeee"

hovno makove je drahe :)

watermelon

To je úžasné že si plné kojila tak dlho. Aj ja so min.6 a pol mes. a aj potom sa prikrmovanie veľmi jemne rozbiehalo. Ten prvý rok to má byť skôr o zoznamovani s jedlom a veľa kojenia na 75%. Vraj. No my máme práve rok a kojime sa stale. Držím palce.

lost

jankaaaaaaaaa

pouzil by som analogiu s tou MHD a pokutami :P

bezny ludia ignorovali ciernych pasazierov, a doplacaju na to represiou

a tesco? bezny ludia ignorovali domacich polnohopsodarou a doplacaju na to.

co ste chceli, TO MATE.