dane-zivnostnik mi nechce dat potvrdenie

ekonomka-

v prvom rade si pozri výplatnú pásku z daného obdobia, alebo vyhlásenie k zdaneniu príjmov, či si vôbec nejaké preddavky platila. Lebo ak si si uplatnila nezdaniteľnú položku, na 100% si žiadnu daň neplatila a vtedy ti nemusí dať žiadne potvrdenie - t.j. neplatila si v tom čase žiadne preddavky = nič ti štát z daň priznania ani nevráti, lebo nemá čo

ak si si ale nazd. položku neuplatnila, preddavky si si zaplatila, na základe podaného dań. priznania ti štát daň vráti. Zamestnávateľ ti je povinný vystaviť potvrdenie o príjme...preto ja vždy poučujem, akonáhle niekto odíde zo zamestania, hned po prvej výplate si toto potvrdenie pýtať a pýtať..a dovtedy, kým ho nepošle...lebo to každý o rok bude potrebovať, proste nečakať do marca..ak odíde v auguste, v septembri ho už aj pýtať.

mala si ešte jednu možnosť, teda ak si študentka, alebo si nemala po ňom iného zamestnávateľa...čo si prešvihla, požiadať o ročné zúčtovanie zamestnávateľa...ale to by si musela vyplniť žiadosť o ročné zúčtovanie a podať ho do febr. 2012

moja rada : osobne ho navštíviť a sedieť tam, kým ti to nedá...peniaze ktoré dostaneš nazad za to stoja.