Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Úzkosť

katkaxxx

ahoj tati, no tak ako pises... ja tiez takto nezmyselne.. ze napr dnes som sa rozpravala so susedou asi 3 minuty a ako som sa na nu pozerala tak na mna dosla uplne taka hroza, strach a hlava sa mi zatocila.. ono tieto navaly takejto paniky este by som prezila.. ale blbe je to ze teraz co mam toto blbe obdobie tak ja si akoby nikde neviem najst pocit bezpecia, furt mam chut utekat niekam a neviem kam - hlavne preto lebo stale mam taky nejako zablokovane emocie, ze neviem poriadne precitit veci - ani priatela, ani to ze mam v nom oporu atd... lebo obycajne ked pride ten naval uzkosti tak to po par sekundach prejde a clovek si povie - je to za mnou, uz sa citim dobre.. lenze ja sa necitim dobre pocitovo ani ked to prejde - lebo citim stale tu citovu otupelost a akoby z nicoho nedostavam naspat dostatocnu citovu odozvu - jednoducho taka prazdnota a strach.. a potom sa zacnem bat ze co bude s mojim zivotom dalej atd :( uz mam toho fakt po krk, kedy to prejde :( keby mi niekto dal recept na to ako to zvladnut :(

tati

caute baby,dnes nam vyslo slniecko,tak som bola najstastnejsi clovek na svete a aj rano som so zobudila bez pocitu na vracanie a bez akejkolvek uzkosti,tak uvidime,ze ci je to hnusne obdobie za mnou,alebo sa tesim priskoro.katka ja mam presne to co si spominala aj ty,len som to nikdy nevedela vyjadrit,niekto nieco povie,alebo nieco vidim a logicky to s nicim nesuvisi a nijako to nie je ohrozujuce a zrazu strasna panika a uzkost.najbizarnejsia situacia bola,ked v TV spomenuli camembert-ten plesnivy syr a mne to vyvolalo uzkost ;-))) to som fakt nepochopila...ale pravdepodobne v nasej hlave su urcite slova a obrazy zakodovane s urcitymi situaciami...ja som napr.prisla na to ze halloween a vyklady so strasidlami mi vzdy vyvolaju nenormalnu uzkost nie preto ze su strasidelne,ale preto,ze mi to pripomenie zaciatok zimy a to je obdobie kedy mi nie je dobre....
radana,vitaj v klube,mne to tiez zacalo vdaka mojmu pobytu v irsku,dlhodobemu stresu,nedostatocnej vyzive a denno-dennym hadkam a problemom s ex-priatelom ;-)))

katkaxxx

maisner pri tej diagnoze v ziadnom pripade nepomozu ziadne cajiky, psychiatri vedia najlepsie co maju nasadit, urcite ziaden laik sa nemoze do toho snazit zasahovat alebo vymenit lieky za caj... ak jej nechces ublizit tak to urcite nerob..

katkaxxx

Matus tu su linky na tie knihy:

www.amazon.com

www.amazon.com

Tani aj ten moj je psychiater (robi ale aj tu kogn.-behavioralnu terapiu) a ked sa u neho tak raz za rok resp. naposledy som unho bola asi pred rokom a pol ked som ukoncila terapiu, odvtedy az teraz, ukazem tak tiez sa mi venuje aj hodinu.. da mi termin vacsinou o par dni a vsetko predebatujeme.. to je ten najlepsi pristup aky moze psychiater mat, som s nim velmi spokojna... inak on je psychiater na lozkovom oddeleni, myslim ze normalne ani nerodinuje, ja som sa k nemu dostala cez znamost...

Matus111491

tatiana26

Nie, nie neplatí. len trochu dlhšie trvá, kým ťa objedná, ak si nová... Ale fakt odporúčam :)

tatiana26

Matúš ďakujem za link, platí sa tam? Lebo v cenníku nevidím psychiatriu :)

Maisner, to je úplne iná diagnoza ako máme my tu, k tomu sa ti tu asi nikto nevyjadrí...

maisner

Ahojte,

potreboval by som poradiť. Moja priateľka má duševnú poruchu F23.0. Bola hospitalizovaná aj v Pezinku mesiac. Potom brala postupne rok Zyprexu, ďalší rok Risepro a teraz Abilify. Okrem toho jej táto posledná psychiatrička, ku ktorej začala chodiť len nedávno predpísala na úzkosť 3x denne ATARAX. Podľa mňa je to len ďalšie svinstvo a chémia do tela. Predtým vôbec nikdy nepotrebovala a ani neužívala lieky na úzkosť. Ja som jej namiesto ATARAXu kúpil Naturland čajovú zmes na ukľudnenie s výťažkom z 8 bylín. Len tá potvora psychiatricka jej to nechce vysadiť. Hodne ma to sprepáčením sere. Namiesto jedného dovtedy dosť jej telu ubližujúcemu lieku Risepro teraz užíva až tri lieky denne. Môžem jej povedať, aby tento ATARAX vysadila. Ja už nechcem, aby papala len samú ničneriešiacu chémiu.:(

Matus111491

tatiana26

Nebol to psychoterapeut, ale psychiater. Ešte mi Neurol predpisoval, pretože mi dochádza ;) Neviem, či tu môžem napísať meno, ale pošlem stránku, tej kliniky kde ordinuje: libriszdravie.sk

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.