Niekto, kto s vyzná v speve??? Surne!

Príspevok v téme: Niekto, kto s vyzná v speve??? Surne!
artulka

Ahojte, potrebujem poradiť, spievam približne od 16 rokov. Aktivne viac menej dva, tri roky, posledne nejaky polrok velmi nie z istých dovodov. Ide o to, že keď sa počujem, tak mam pocit, že ten hlas sa za tie tri roky ani nevyspieval, neviem ako spoznám že som už nejako vyspievana, stale su tam nejake chyby, nedostatky, ale o to ani nejde, ale nemám pocit, že by ,,šiel,, nejako vyspievano. Ako dlho to teda trva a ako často za týžden musim spievať????

Prosím vas a nepíšte mi tu príspevky typu: ,,moja čo čakáš po troch rokoch a pod.
Pýtam sa uplne seriozne a s uplnou vážnosťou.

Ďakujem pekne.

ATIDE/ESMERA

Ja ťa chápem, aj ja som ambiciózna, ctižiadostivá, ale treba to vidieť aj troška reálne niekedy, aké sú možnosti, ľudia okolo Teba, či sú peniaze a tak

artulka

Len je to u mna take zvláštne..nechcem ostat len tak v povedomi mojho okolia, kamaratov..chcem s tým proste dokázať čo najviac, mat uspech, ked už mam dar že viem a že možem spievať...neviem ako vam to opísať/vysvetliť...

taká ambicioznosť..ctižadostivosť...
ktorá mi s tým nedá pokoja..aj ked sa tu už popísali veci a ja ich chápem a tiež s nejdem vtierať ako tu bolo spomínane o Ivane Poláčkovej, o ktorej som mimochodm počula, aj som sledovala tu súťaž, a fakt Ivana zbytočne to všetko vtieranie podstúpila lebo teraz sa na ňu už asi davno zabudlo, ako sa vkuse na všetkých zabudne...česť niektorým...

ATIDE/ESMERA

Bohužiaľ, baby majú pravdu, nijaký biznis nie je hlavne o talente, ale o tom, akos a človek vie a chce presadiť. Tak ja napr. som tiež skončila vo svojom povolaní, ale to preto, že som tam mala neprajníkov, a potom som si aj povedala, že enviem, či v takej atmosfére neprajnosti a neznášanlivosti chcem a dokážem pracovať. neviem, či sa k tomu raz vrátim, uvidíme

suns

artulka, v tych par vetach si zhrnula vsetko, co sme ti napisali :)

je to smutne, ale je to TAK

ja som povedala - ja nemam povahu na tento biznis.. a nemam na to zaludok hlavne !

poculi ste o Ivane Poláčkovej?
baba z nasho mesta, zacinala tam, kde ja..
ale totalne sa kazdemu pchala do zadku..
sutaze, nahravanie, potom bola na STV1, co bola ta sutaz - moj najmilsi hlas..
ona je dobra, ale to "nestaci".. asi 15 rokov sa o nieco snazila.. a nakoniec nahrala svoj album, ktory sa aj tak nepredava, nepocuva.. bolo to hrozne zbytocne a neviem si predstavit to sklamanie.. takze ja som skoncila v tom najlepsom a som teraz spokojna :)
vstavam do normalnej prace a viem, ze ked raz mojmu synovi budem spievat na dobru noc, tak sa budem citit fajn :) :) :)

vela stastia, najskor vyskusaj sutaze a uvidis, kam ta to posunie :)

artulka

Deria - a všetci ostatní, čo ste mi napísali vaše príbehy a zložili mi možno tak trošku ružové okuliare - DAKUJEM.
Dakujem za to, že ste ku mne otvorené a úprimné, ale nie drze v zmysle, čo ty chceš, zobud sa, snívaj dalej a pod.

Hádam možno skúsim fakt nejaku sutaž a uvidim, čo sa vlastne z toho vykluje..ale ako písala Deria, tak ja tiež nie som typ, čo sa pchá vplyvným do prdele...a snaží sa pretlkat a vtierať ako može...

Možno začnem a budem fakt len vo svojom meste ako underground :D
a po večernom koncerte v nejakom klube budem na druhý den spokojne vstávať do ,,obyčajnej,, roboty s tým, že moju česť som si nikdy nikomu nepredala....

Deria

artulka,
suns ma v mnohom pravdu ale nechcela som ta nejako negativne ovplyvnit, pretoze jej ako aj moje skusenosti nie su pravidlom, mozno budes mat stastie. bohuzial casto je to nie o tom, kto ma aky talent ale o tom, ako sa vies presadit. to znamena, ako vies zaposobit a hlavne ake mas kontakty. dobre situovani to maju pravda vsade lahsie, lebo kupit sa da vsetko. jedno je iste a to je to najdolezitejsie: k uspechu potrebujes hlavne dobreho skladatela a producenta. ak ich mas, si vyhrala, pretoze pesnicka robi spevaka! dufam, ze mi rozumies. kolko spevakov dnes zaraba tazke prachy, pricom ich hlas a talent je slaby priemer, teda nic moc? je ich dost. mali okolo seba spravnych ludi v spravny cas. dobre, tu je moj pribeh: vyhrala som zopar sutazi, co sa zohralo pomerne rychlo za sebou, bola som nadsena, pisalo sa o mne, ze som nova nadej v pop music, hovorili mi, ze urobia somna hviezdu, vraj moj hlas je vynimocny, (vzdy som mala taky chraplak, ako prefajceny) urobila som aj nejake nahravky v rozhlase a tv. v tom case (je to uz par rockov dozadu) to vyzeralo pre mna viac, nez slubne.....zacala som sa pohybovat medzi smotankou, spoznala som osobne vela znamych tvari z tv, nasledovali bankety a zury....ale ake sklamanie som zazila, ked som zistila, ze ak chcem byt popularna, musim si svoje "kontakty pestovat", co som ja nevedela. odmietla som totiz jednoho velmi vplyvneho, starsieho pana, ktory bol pojem v slov. hudbe a to som "nemala" urobit....zrazu cely tim, ktory mi umoznoval v mediach vystupovat nemal o mna zaujem! odrazu sa o mne ani nepisalo. vedela som presne, odkial vietor fuka. paradoxom bolo, ze som poznala spevacky, ktore sa naopak doslova vnucovali takym vplyvnym osobam, len aby nieco dosiahli. (dve z nich sa pretrcaju este dodnes v tv, aj ked spievat nikdy nevedeli.)
a tak som pekne vytriezvela z velkeho opojenia. viacmenej z trucu som prijala ponuku do rakuska, spievat v nocnom bare, co som si nikdy predtym nevedela ani predstavit!!! a tak sa zacala moja put po zapade. ej veru nelutujem ani trochu. videla som svet, spoznala vela milych ludi, aj s kolegami sme boli pozyvani v roznych statoch na rozne akcie, aj do rodin, o angazma som nemala nudzu a casto to boli atraktivne ponuky ako napr. lod stockholm-helsinki (2000 pasazierov), proste nad moje ocakavanie uzasne pestry, zaujimavy zivot a zarabala som ozaj slusne. bola som vsade ziadana a oblubena, mala som uspech, dostavala dary a casto aj otazky, preco nemam svoje cd, vraj by si ho radi kupili. bola som hviezdicka, ktora ziarila stale a bola som stastna. viem iba jedno, ze som sa nikdy nikomu nemusela podlizovat, vtierat sa alebo pouzit nejake neferove metody k tomu, aby sa mi splnil moj sen....spievat a mat uspech.
artulka, cez to vsetko, co som ti tu popisala, by som ti radila nejaku tu sutaz. tvoj pribeh bude zase iny ale neboj sa riskovat, by si si to raz nevycitala! hlavne, zostan sama sebou.

ATIDE/ESMERA

Tak aj ja už odmalička spievam, nie síce ktovieako aktívne, ale som v spevokole a dokonca mám soprán. Vždy je to namáhavejšie ťahať ako pri altoch, tiež sa unavím, ak civčíme dlho a envládzem, elnže potom to zase prejde, ale p rokoch spevu nemám pocit, že by som si nejako vyspievala hlasivky alebo čo,t ak skús halsového pedagóga, ak speivaš často, ja to nepotrebujem, lebo sa stertávame len raz za týždeň a v lete vôbec. ale možno je to len tvoja psychika a nič viac. Keď som učila na zš, tka som denne kričala na deti a mala som pcit, že som vykričala hrdlo, a prešlo to :D

artulka

A čo viem, tak Ewa Farna chodila po nejakých súťažiach a tam si ju všimli či čo...tak neviem teda či tie súťaže posúvaju alebo nie a ak ano, tak ake typ ludi/spevakov...

artulka

suns - dakujem velmi pekne, že si mi to takto rozpísala. pomohlo mi to...

vyzera to tak, že sa mam podla tvojho píspevku na to asi vykaslat..a nájst si niečo normálne...ach jaj...

Ale mám jednu otázku. : ako to že napr. taká Ewa Farna si celkom pekne ,,jede,, a nevadi jej, resp. neni to v jej okolí plné špiny a drog???

suns

baby, treba si uvedomit realitu..

ja som 12 rokov chodila po sutaziach.. najskor to boli folkorne.. ale som slavik slovenska trojnasobny :D a to som dosiahla do veku 11 rokov.. potom som sa nasla v pope..
LENZE

sutaze ta NIKAM neposunu.. a hlavne novodobe typu "superstar, talentu a hlasu"..
tam ide o to, aby clovek vyzeral, vedel robit dostatocne mnozstvo skandalov, aby sa predaval, aby sli jeho veci na dracku a aby bol stale v kurze.. proste robit zo seba OPICU pre druhych a hlavne pre prachy..

chodila som po sutaziach a dalo mi to akurat konecne sklamanie a precitnutie, ze v dnesnom pos*atom svete vladnu IBA peniaze.. kto ich ma, nahra si album takou technikou, ze mu z falosneho hlasu spravi dokonaly a uz je star.. a nazivo - ved to nejako "uhra" ...
dnes ked nemas prachy, nedostanes sa NIKAM

a ja komerciu absolutne odsudzujem.. nebudem saskovat pre druhych..
mala som tu cest "skoro" sa zucastnit vyrocneho turne ako vokalistka skupine Metalinda ( dobre, stari fotri - ale za svojich cias boli NIEKTO ).. a nastastie som v pravej chvily ustupila.. ved to bolo o chlaste, minimalnom obleceni, drogach a proste - uplne ubohe..

v superstar mi povedali ( este v 1.rocniku straaasne davno), ze som "slaby odvar koly".. zvykla som spievat pomale tahave veci typu celine dion.. proste som ich "nebavila".. povedali mi, ze mam krasny hlas aj s nim pracujem, ale nestaci to..
tak s mojou mini postavou 160cm som im nebola asi dostatocne "vyrazna" a priebojna.. /aj ked ja som, ale trema robi svoje/..
ked si teraz hovorite - zatrpknuta odmietnuta :D absolutne nie..
mne tato skusenost iba OTVORILA oci..
keby som dovtedy nepovyhrala xy sutazi a nezozala pochvaly od takych hudobnych kapacit (hlasovych pedagogov i zahranicnych), tak si poviem - som nula, asi na to nemam.. ale s tym vsetkym, co uz som mala za sebou - a takto ma sfukli? to mi nejako nesedelo .. takze jednoznacne - dnesny hudobny "biznis" je plny spin, orientovanych iba na peniaze a ine veci podobneho typu..

ja spievam obcas s chalanmi po kluboch, jam sessions a podobne.. pre rodinu.. proste pre ludi, ktori nepotrebuju nabliskane kostymy a vecerny make up a skandaly k tomu, aby som ich presvedcila.. ze na to mam :D

takze asi tak :)

mojim snom BOLO byt profesionalnou spevackou, az dovtedy, dokym som nenahliadla do tych spinavych hier a povedala som si - ok, radsej zostanem v uzadi, svoje som si aj tak prezila, povazujem sa za spevacku dochodkynu :D
a vzdy som chcela ludom vycarit usmev mojim spevom.. ale iba ludom, ktorym na tom zalezi.... :)