Vitarianske dennicky

Príspevok v téme: Vitarianske dennicky
watermelon

Pre vitarianov a tych, co sa snazia jest co najviac surovej stravy. Piste recepty, rady ako sa udrzat na tejto strave, co ste dnes zjedli alebo sa chystate zjest, ci ine skusenosti s tymto zivotnym stylom.
O odhovarania nemame zaujem, preto prosime, aby prispievali iba ludia,ktori su ZA.

Na zaciatok: dnesne ranajky 8 dcl cerstvo vytlacenych sladkych pomarancov, granatove jablko. Dnes este budem jest banany a hrozno. A musim ist zhanat este pomarance.

GoFruit

Ja svoju vortexovu Sedonu velmi ocenujem, ocenujem kazdy spotrebic, ktory mam a ktory je ku mne na ceste. Milujem spolupracovat so Sedonou. Inac velmi pochybujem ze by bola nekvalitna, je to vyrobok Tribestu, od nich mam odstavovac greenstar uz riadne dlho a je perfektny, celkovo Tribest je znacka.
tymto ta nepresviedcam, skor presviedcam seba.

GoFruit

ja neviem asi 3 roky - hm ale to nerozmyslas velmi podla ZP, to naozaj kupovat nieco s tym ze sa to kazi, to nie, to si kup radsej Excalibur, napokon mozes tam nastavit 30 stupnov a budes tam mat nakoniec mozno tych 40, to sa da odsledovat

Rosemary

Ahoj Nikca, keď suším krekry na radiátore tak na plech dám papier na pečenie, naň rozotriem "cesto", narýhujem tvary. Keď je to zvrchu už dostatočne obschnuté a po okrajoch sa to začne samé odliepať z papiera, tak to celé rýchlo pretočím - vrch na spodok plechu a opatrne stiahnem papier. Keď ešte nejde odlepiť, tak to ešte nechám ďalej sušiť aj s tým papierom navrchu. Môžeš ten papier pred tým než naň dáš cesto aj jemne potrieť kokosovým olejom. Ľahšie sa potom bude odliepať. Potom ďalej sušíš a v priebehu sušenia môžeš niekoľkokrát otočiť, pretože tá vlhkosť vždy klesá naspodok. Dĺžka sušenia podľa teploty radiátora a podľa toho aké suché máš rada krekry. Ak je r príliš horúci, treba pod plech niečo podložiť.
Práve včera som premýšľala nad krekrami, prečo mi bolo z týchto posledných ťažko od žalúdka. Myslím že to bolo práve tým, že som ich sušila v tej mojej "úžasnej" sušičke, v ktorej aj na najnižšom stupni teplota už po hodine sušenia je taká vysoká, že sa prakticky ani neusušia ale skôr upečú. Takže vlastne ani neboli raw. No ale vykurovacia sezóna začína, tak už sa teším ako ochutnám krekríky sušené na radiátore. A na vianoce chcem sušičku. :) Len sa ešte rozhodujem medzi excaliburom a sedonou.

GoFruit

toto nech sa radsej vyjadri Rosemary, ja jej napisem mail, mozno si to neprecitala

co ma viedlo k zmene???? velmi jednoduche uvedomenie, vec, o ktorej tu stale tocim dokola, ze vsetko je v hlave, a myslienka je nadradena hmote. Najprv je myslienka, potom sa prejavi v hmote. A teda ja si tvorim, ci moje telo bude zdrave, alebo bude chatrat na akejkolvek strave, okrem masa - zdochnutych, zabitych zvierat, tam uz ide u mna o ine veci, tam ide u mna o energiu strachu, ktoru ludia konzumuju, nasilie, tyranie, to vsetko konzumuju. AJ ked si myslia ze nie.
Ale verim tomu ze aj tu je myslienka nadradena. A ak by cisto teoreticky niekto dokazal konzumovat maso s tym, ze je dajme tomu s laskou vypestovane ceresne, ktore jeho telu prospievaju, tak sa to mozno da.
Ja tvorim vsetko, tym ako o tom zmyslam, tym co od toho ocakavam.Takze co sa stalo bolo, ze som si stvorila taku averziu na tuky, ze uz len pri myslienke na tuky sa moje telo burilo...
tak som to prehodnotila, vyslala zamer, ze tuky su pre moje telo prospesne, Ze kazde jedlo (v ramci raw - o mrtvu energiu nemam zaujem), ktore zjem, je pre moje telo prospesne. Ze som vrcholne, dokonale zdrava.... a naozaj moje telo reaguje nie na to co jem ale na moje emocie, akonahle som nervozna (stale menej) tak moje telo mi to da najavo, stale viac citim to spojenie s nim.

Nikcaa

ďakujem moc. A vlastne to potom natriem tenkou vrstvou na plech a dám sušiť na radiátor ?

Inak, čo ťa viedlo k zmene ohľadom tukov v raw food ? Si ťa pamätám, že si bola zásadne proti nim.

GoFruit

Talze krekry:
Pohar orechov (namocenych na noc )
1/4 pohara pripadne viac lanovych semien (pouzivam zlate - lepsie mi chutia)
Ochutit morskou nerafinovanou solou pripadne himalajskou ( v ziadnom pripade nepouzivat obycajnu jedlu sol = jed, ) zhruba 1/4 lyzicky
Stipka cierneho korenia alebo bieleho
cervena sladka paprika cela
1 az 2 lyzice nepasterizovaneho jablcneho octu alebo citronu
Cibula podla chuti
Toto cesto chuti ako tvarohova natierka po vyseni to uz tak necitit

toto je mnou vymysleny recept, tak nech ti chuti

k orechom: ja kombinujem rozne orechy a semena, davam makadamove a sezam, trochu para, kesu pripadne

GoFruit

Plavajuci korok - prirovnanie. To sa tazko vysvetľuje ufff. Tak volame nase deti - zamernych tvorcov svojich realit. Ked sa citis dobre si ako korok co plave. Ked sa citis zle tlacis silou mocou korok pod vodu ale len co pustis (zanechas odpor (resistance) tak vyplavas nahor. Je ovela lahsie citit sa dobre. A na to aby sa clovek citil zle potrebuje vlastne vydat ovela viac namahy, pretoze to nie je prirodzene.