Statnice za 10 dni, ako sa prinutit ucit?

Príspevok v téme: Statnice za 10 dni, ako sa prinutit ucit?
tralalalaaaa

Nechce sa mi ucit, aj ked sa premozem si na to sadnut, neviem sa sustredit a len si ucivo citam. Este som sa seriozne nic nenaucila.
Mate nejake tipy, triky, ako sa ucit, prinutit ucit? Plany s rozpisom som uz 10x porusila, takze to na mna neplati... Na bakalarskych som dost pohorela a odchadzala som s Eckami. nechcem, aby sa mi to stalo znova...

system

inac, k teme, mam tiez podobny problem, tiez sa neviem prinutit ucit, dokonca aj ked mi riadne hori pod zatkom to neprehanam. Nedokazem pochopit ako sa niekto vie ucit cely den. Ja sa viem ucit max 2 hodiny denne s prestavkami ovsem. moje ucenie vyzera asi:
30 min ucenie
30 min prestavka
15 min ucenie
30 min prestavka
5 min zopakovanie
a na zaver spravim tahak cca 15 min :D

a to som uz 3. na VS :D podla mna je vsetko o stasti a pozitivnom mysleni :)

ewelin28

no trocha si zaspala dobu mám dojem...ale tak nič iné ti neostáva, jedine si fakt nato sadnúť a učiť sa od rána do večera...skús si naučiť aspoň stranu ku každej téze a zvyšok už dáko obkecaš...nejaké tie základne definície a delenia skús natlačiť do hlavy :)
a ako sa prinútiť? predstav si, že ak to teraz neurobíš, budeš sa musieť učiť cez leto, keď všetci ostatní budeme na slniečku oddychovať :)
Mňa učenie nikdy nebavilo, ale donútiť sa viem....keď si predstavím ten úžasný pocit po dobre odvedenej a poctivej príprave...a to nič nerobenie čo ma čaká kým si robotu nájdem :D fakt to stojí zato ;)

Matyo

Vidím, že úroveň slovenského školstva už fakt stojí za starú belu, keď študent sa 10 dní pred štátnicami pýta na internete či sa už má učiť :-p

Lumik

Mne pomahalo prepisovanie, niektore veci som sa naucil tak, ze som ten text prepisal ( niekedy stacilo len napisat taky vycuc nie komplet prepis ). To tak nejako samo nuti aj sustredit sa.