Prežieranie sa a vplyv na postavu

Príspevok v téme: Prežieranie sa a vplyv na postavu
Monka1

Neviem ako tomu zabrániť ale za každým normálnym jedlom (5 krát denne) si dám ešte jednu porciu ďalšieho jedla, aj ked som už sýta. Takže jem denne 10 krát a 3 porcie vačšinou tvori celé balenie čipsov, keksov alebo aj celú zmrzlinu rodinné balenie. Ani nechcem vedieť koľko kalorii do seba denne hádžem. Ako jesť iba 5 krát denne? Tučná zatiaľ až tak niesom ale brucho mám z toho obrovské. Bojím sa že za pár rokov to príde a všetko čo som zjedla sa ukáže na mojom tele. Mám 19 a myslím že je už na čase mať normálny jedálniček. Všetky rady sa mi zídu ďakujem.

lost

A preco nie?

Prave som zjedol toto:

i48.tinypic.com

pri 20 minutovom seriali.

nevidim dovod na obmedzovanie sa..

ak to mas dobre vyvazene s inymi jedlami, alebo aktivnym sposobom zivota a budes si kupovat kvalitne sladkosti, tak neni problem podla mna :)

u mna je normalne ze mam napriklad
ranajky - desiatu - obed - obed - olovrant - olovrant - veceru - veceru - veceru a medzitym este zopar sladkosti/zakuskov
a z tychto chodov sa do sytosti najem asi 5x (neviem ako to ludia vydrzia, ze si daju len 1 ranajky a 1 lahku veceru a na obed sa najedia do sytosti, tj. len 1x denne)

podla ludi, vacsinou tych ktori zavidia takyto zivotny styl (prejedanie sa) by som uz mal byt 82x mrtvy..

a uz sa tesim da nalsiu epizodu, len co si dam tentkrat? :D pre zmenu asi nejake ovocie..

PS: moje dedo zvykol jedavat mastny chlieb tak, ze samotna mast bola 3x hrubsia kao chlieb a zije dodnes a nema ziadne tazkosti a uz ma pekny vek..

to le nna margo "obmedzovania sa" ..

ale pointa je - jedlo musi byt kvalitne, toto by som si s obycajnymi horalkami a masom z tesca nedovolil...

EPICKEEEEE, prave ked som nahraval tento obrazok, tak na tinypic.com pozaduju pri kazdom nahravani obrazku overenie ze som clovek a nie robot, cize sa mi tam zjavil tento text

i45.tinypic.com

akoze toto je fakt BRUTALNA nahoda :)

myslim ze vesmir ma ma rad..

winki

Silná vôla sa to volá, alebo si do obchodu zober len toľko peňazí koľko priližne potrebuješ na normálny nákup.

monka1

Sama neviem aké chcem rady ale určite je veľa ľudí ktorí majú problémy s prejedaním tak chcem zistiť ako sa postupne začali normálne stravovať.A ťažko sa tomu odoláva ked z každého rohu v obchode a aj pri pokladni je plno nezdravých veci a ja či chcem či nie nimi naplním celý vozík :(

winki

Tak v prvom rade, by sa nikde v tvojej blízkosti nemali nachádzať dostupné chipsy a sladkosti. Jednoducho ich vyhoď a NEKUPUJ. Po druhé nauč sa jesť malé porcie, zober si napr dezertný tanierik a naň si daj obec a takéto porcie jedz 5,7,7 krát denne podla toho ako budeš cítiť hlad. A pi veľa veľa vody, hlavne pred jedlom.

sweater*

jaku chces radu? nechapem, sak vsetko je to o tvojej voli. ked ti to pomoze vycap si na chladnicku nejaku brutalne prezratu zensku ako odradzovaci prostriedok, lebo sak co si budeme klamat, ak takto budes pokjracovat este par rokov, nejake vahove rekordy urcite lamat budes