Prepichnutie ušnej chrupavky

Príspevok v téme: Prepichnutie ušnej chrupavky
Luna*

Už asi viac ako 3 mesiace mám prepichnutú - no lepšie povedané prestrelenú chrupavku v uchu. Tí čo by to chceli tiež, no boja sa, nemáte sa vôbec čoho obávať.
Ja som sa zo začiatku tiež bála najprv kôli bolesti a potom kôli následkom, ktoré môžu po prepichnutí nastať.
Nestrašte sa rôznymi obrázkami, na ktorých sú ušne chrupavky zapálené alebo opuchnuté.
Každé ucho na to reaguje inak.
Mne to prestrelovali normálne v zlatníctve, no môže sa stať, že vám to odmietnú prepichnúť kôli akupunktúrnym bodom, ktoré by sa mohli porušiť.
Samotné prestrelenie chrupavky až tak nebolí, skôr len zaštípe. Potom je kritický ale nie moc :D taký ten možno týždeň, kedy na nej nebudete moc dobre spať. Musíte si ju každý deň min. 2x čistiť, najlepšia je asi propolisová masť. Mne aspoň veľmi pomohla. Terat mám tu chrupavku úplne bezproblémovú. Tiež si dávajte pozor pri obliekaní a česaní aby ste ju nezaškriabli. Najlepšie je tam zozačiatku nechať tú náušnicu, ktorou vám to prestrelili. Ja napríklad vôbec niesom alergická na bižutériu, po týchto 3 mesiacoch som si ju tam skúsila dať a na druhý deň som mala tu chrupavku zapálenú. Raz mi to aj opuchlo ale po niekoľkých hodinách to prejde. No, určite si neprepichujte chrupavku vy sami alebo nedávajte ju do rúk nejakému "skúsenému" kamarátovi. Môže to dopadnúť zle a môžete skončiť aj v nemocnici, pretože vám môže prepichnúť akurát ten akupunktúrny bod. No, dúfam, že som vám aspoň trošku pomohla :) a nezabudnite, že je to ako nová rana na vašom tele, o ktorú sa treba veľmi veľmi dôkladne starať, aby ste predišli rôznym zápalom a onemocneniam" !! :) :D

Verojklkgg

Ahojte ja by som si chcela prepichnut usnu chrupavku na nausnicu ale bojim sa ze potom by som na to nemohla dat vodu pretoze tater mi povedal ze na to voda nemoze ist a zase iny mi povedal ze moze.Nemate s tym skusenosti?? Dakujem za odpoved

Maros75

Nestrašte sa rôznymi obrázkami, na ktorých sú ušne chrupavky zapálené alebo opuchnuté.

Každé ucho na to reaguje inak.

Ved prave:) Kazde ucho inak.......
A co ak ???