Honba za zlatým životom - Inteligencia vs. stupidita

Príspevok v téme: Honba za zlatým životom - Inteligencia vs. stupidita
mystery_21

Pozdravujem Vás tu všetkých spolutrpiacich a ešte predtým než tu hodím svoje starosti, ktoré mi komplikujú "život" (ak sa to čo žijem tak dá nazvať živoť)", tak chcem vopred poďakovať za rady, ktoré má posunú dopredu za vysnívaným životom a životom, ktorý bude mať konečne nejakú cenu. Objektívnu kritiku beriem, beriem rady ľudí, ktorí mi chcú úprimne pomôcť....tí čo mi budú dávať rady v zmysle "nedá sa to, zbytočne sa snažíš", tak vopred hovorím, že to som už počul kade-tade a aj v rodine toľkokrát, že by som o tom vedel napísať knihu dlhú jak Biblia. Už ma to prestalo zaujímať, lebo koho bude baviť pozerať ten istý film dookola - no načo...srať na to a bude lepšie....Budem sa snažiť byť maximálne objektívny (samozrejme istá subjektivita tam bude) a písať čo najviac stručne a výstižne ( viem, že sa nám nechce bárs čítať dlhé články, tento je výnimka s pravidla :-D). Dík za pomoc a držím palce aj Vám...ak sa bude dať budem sa snažiť pomôcť aj ja. (na tomto fóre som 1x).
Poviem niečo o sebe....O dva týždne mám 21 rokov, som vysoký tak akurát a pohľadny chlap...aspoň to tak vnímam podľa okolia...študujem na VŠ, 1. ročník, v Bratislave a som hrdý východniar. Žeriem šport, futbal zbožňujem, cvičil som 6 rokov boj. umenie + zápasíky a kruté bolesti (ale to patrí k tomu), hokejbal, plávanie a ženy(s vami mam sakramentský problém vás zaujať a keď sa mi aj podarí, postupne strácam kontrolu, lebo znervózniem z toho, že sa mi darí a hop-šup som zasa, tam kde som bol - ale k tejto pre mňa šifre sa vyjadrim viac neskôr)...atd - fyzicku a zdravie mám v podstate dobré...teraz leňoším viac, lebo bars veľkú chuť do života nemám + divné pocity ( o tých budem rozprávať neskôr)....Mám rád komédie, filmy s pointou (napr. Výkupenie z väznice Shawshank), naj. film, ktoré človeka prinúti sa zamyslieť nad svojím životom...aj keď to je "len" film....Ďalšie veci o sebe budem písať neskôr, btw. spoznáte ma sami, podľa toho čo píšem...aj keď cez net je "strašne ťažké spoznať charakter človeka", no ale čo už :) --- Takže o čo mi ide....potrebujem si poskladať "mozaiku", akýsi základ, aby som sa mohol dostať ďalej....ale to si najprv musím ujasniť veci....Prejdem na tú prvú:

- Myslíte, že to či je človek inteligentní, ako sa vyzná vo svete, či je zručný, vie komunikovať, baviť sa, vyjednávať, riešiť problémy......je spôsobené výchovou....čiže či jeho rodičia zamestnávali jeho mozog nadštandardne, rôznymi úlohami alebo diskutovaním alebo je to niečo nemenné, s čím sa človek narodí....proste si hlúpy a nepomôže ti ani Pán Boh al si múdry.....Ide o to, že neviem kam sa zaradiť, ani ako ma ľudia vnímajú....lebo ja som svojim spôsobom aj aj, niekedy dostávam fakt perfektné nápady, a na druhej strane zase robím tiež také pí*ovinu, že to na intel. človeka nesedí....a ja mám vo svojej hlave zakorenené, že iba intel.(zmysel - šikovný) človek môže mať peknú babu, hodne peňazí a jeho živoť ma zmysel...Vedel by som o tom prekecať aj hodiny, ale myslím, že to stačí, poprípade prediskutujem aj vaše postrehy a názory.....Díki moc - have a good day ;)

lenkaaaaaaaa

Myslím, že si sa ešte nenašiel. Riešiš zbytočnosti. Neanalyzuj ten život toľko. Človek vždy dosiahne len to, čo chce dosiahnúť. Inteligencia, danosti a predispozície nezmeníš, len je vždy iná hranica, ktorú vnímaš ako úspešné naplnenie sna:)Ak sa narodíš vedcom, titul na UK ti nebude stačiť. Ak vyrastieš v šťastnej robotníckej rodine bez vyšších ambícií, potom vrcholom tvojho úspechu bude nová fabia (to sú len príklady:))...

Steblo

Podľa mňa je rodzdiel medzi inteligenciou a medzi múdrosťou. Inteligencia je daná, múdrosti sa môžeš priučiť. Ale napr., múdry človek ktorý inteligenciu nemá, nikdy ju mať nebude.
A niekedy je spjitosť intel. a múdry. Ale to je podľa mňa vééľmi zriedkavé.
Možno si inteligentný, no nie extrémne múdry(vedec) ale neuraz sa mne prídeš podľa tohto príspevku namyslený. Ako že, to a to som robil a robím a tu som a tu...a určite som inteligentný a múdry - to mi príde ako chvastanie sa. Ale je to len môj dojem z príspevku nie názor na teba, pretože určiť názor na to aký si, sa z príspevkku nedá.
Nechváliš sa príliš pred dievčatami? nezdŕhajú náhodu preto?

Jefitto

No...
1.) Nemá to nič spoločné s názvom témy, nakoľko si neopísal tvoj konkretny problem.
2.) Nemyslím si, že je to spôsobené len výchovou, ale určite na tom výchova zaberá značný podiel.
3.) intel.(zmysel - šikovný) človek môže mať peknú babu, hodne peňazí a jeho živoť ma zmysel

aha, takže tu je ten problém. Myslíš, že ak budeš mať peknú babu a peniaze, že budeš šťastný človek? Tak to ti radím sa rýchlo prebrať z tohoto sna. Ak chceš byť šťastný, tak ti treba hlavne tie veci, ktoré si kúpiť nemôžeš... ;)