Asi strácam schopnosť písať i plynule rozprávať

Príspevok v téme: Asi strácam schopnosť písať i plynule rozprávať
huawey

Mám 20 rokov počas štúdia som bol jednotkár, nemal som žiadne problémy s učením, zmaturoval som na jednotky, učitelia boli vždy nadšený mojimi vedomosťami a schopnosťami. Chcem ísť na vysokú len v posledných mesiacoch a hlavne v posledných týždňoch pozorujem, že nedokážem plynulo rozprávať, skomolím slová,nedokážem niekedy i bežné slovo poriadne vysloviť, Podarí sa mi to až na X-tý krát. Predtým sa mi to nestávalo,perfektne a odborne som sa vyjadroval, možno len zriedka som niečo skomolil. Pri písaní (hlavne na PC) poprehadzujem písmenká, napíšem písmená, ktoré v tom slove ani nemajú byť. Keby toto čo píšem nekontrolujem 10 krát, asi to po mne ani neprečítate. A určite tu je ešte veľa chýb. Mám brigádu - administratívne práce a vypisujem rôzne dokumenty. Spravím chybu, orpavím sa poviem si, že si musím dávať pozor ale hneď v ďalšej sekunde spravím tú istú chybu. A takto to je niekedy aj 4 krát posebe. Kontrolujem po sebe čo napíšem, ale tie chyby si niekedy ani nevšimnem, prečítam to slovo normálne ako pôvodne malo byť ale je to nezmysel. A poznáte to, že sa niekam zahladíte na nejakú vec a nevnímate poriadne ani okolie? Tak som mal pár dní, že som bol celý deň dezorientovaný,akoby mi celý čas padal pohľad len na pár vecí z okolia....čo mi môže byť? Takéto veci sa mi nestávali, ale teraz to nabralo rýchli spád. Pred časom som len trpel pár týždňou veľkými bolesťami hlavy,doktory nezistili z čoho to je. Samo to zmyzlo a už som sa o to nezaujímal ale teraz prišlo toto a veľmi ma to hnevá a začínam sa o seba báť.

luciano

Nechcem ťa strašiť, ale je možné, že si prekonal tranzitórny ischemický atak mozgu. Symptómom tejto choroby je práve porucha reči a písania. Treba aby si urýchlene navštívil neurológa.

zewa

No mozno si len prepracovany. Oddychujes?
Skus pohladat na nete autogenny trening a pohladaj si aj CD Cesta k uvolneniu, ktoru nahovoril Ladislav Chudik. Na chvilku vypnes a uvidis. Ak sa to nezlepsi, opytaj sa svojho obvodneho lekara kam sa mas obratit. Moze ta odporucit psychologovi, psychiatrovi, pripadne na nejake vysetrenie. Hlavne nepanikar ;)

únava

Skús sa nakontaktovať na na Centrum pedagogicko- psychologického poradenstva a prevencie. Vysvetli im to, možno ti pomôžu, pošlú naspäť k lekárom prípadne. Pokiaľ bolo všetko ok predtým, tak to normálne určite nie je..