Chorý z hluku

Príspevok v téme: Chorý z hluku
Doldy

ahojte, neviem ani do ktorej temy som to mal zaradit :), ale mam problem, ze akosi neviem znasat hluk... byvam pri ihrisku s mantinelmi a ked zacnu decka davat supy loptami do tych mantinelov (teraz cez sezonu denne), citim, ako mi stupa tlak, zacne mi buchat srdce a upadam do apatie. bojim sa uz aj vychadzat von... pocujem to buchanie aj vtedy, ked sa tam nehra, mam to uz akosi vryte v psychike. moze sa zdat, ze to je malickost, ale mam obavy, ze som z toho uz chronicky chory, neviem sa sustredit v praci, dost mi to poznacilo aj vztah s blizkymi ludmi, som podrazdeny, nevrly, znenavidel som decka atd. bojim sa normalne chodit uz aj domov, radsej sedim v praci az do vecera... neviete mi poradit, ako by sa to dalo zvladat resp. ci by sa to dalo riesit nejakymi liekami? osobne ine vychodisko ako odist inam uz asi ani nevidim, ale tam kde zijem, to milujem a investoval som do domu uz vela penazi a energie. vdaka

Maoam

stuple do usi mu tak prd pomozu, tie zachytia hluk tak max. do 35 dB a tam to konci, mnohe zvuky nie su schopne odfiltrovat

co radi Magy, je fajn

ale ak mas uz raz hyperakusis a ihrisko s mantinelmi odtial asi nezmizne (apropo - kupoval si byt/dom s tym, ze tam uz ihrisko stalo, alebo ti to vtedy nevadilo?), byt tebou tak odtial odidem a dom/byt predam

ak uz mas take fyzicke prejavy ake mas a uz robis veci ako ze ostanes co najdlhsie v praci, len aby si nemusel ist domov, tak na co ti taky super dom/byt je, ked tam vobec nie si a nemas si to ako uzit, ked tam si, si komplet cely cas v napäti a strese

Magy

prilisna citlivost na zvuky a hluk nie je v dnesnej dobe nic vynimocne. mas to trochu podobne ako ja, ja som zase alergicky na vsetky zbytocne a ostre zvuky (cvakanie s perom) a podobne. mne rozhodne pomohlo kupit si odhlucnovacie sluchatka a kvalitny mp3. Osobne mam Sennheiser CX500 a prehravac ZEN. Je to velmi rozumny kompromis medzi kvalitou a cenou. Samozrejme sa daju kupit aj sluchatka s aktivnym systemom odhlucnenia, ale to si musis vyskusat, ci v tvojom pripade by mali spravny efekt, aby si zbytocne nedal vela penazi za min. efekt.

Doldy

no mohol som este doplnit, ze co sa tyka uradov, poslal som uz X staznosti... ale nadobudol som dojem, ze na Slovensku urady idu prave proti obcanovi. este z teba spravia blbca... na administrativny boj som uz rezignoval