Zivot s alkoholikom v rodine

jumbák

DzanaFX: Ja som tvoje príspevky čítal, takže približne viem o tom, ako si sa snažila dostať z domu, a že sa ti to aj podarilo atď....Máš pravdu, ak tvrdíš, že blízkemu, ktorý podľahol alkoholu treba odpustiť, avšak musí najprv dokázať, že mu to je ľúto a musí si aj uvedomiť, čo spôsobil. Inak nevidím dôvod odpúšťať.

DzanaFX

aninka ver mi že som zažila že moja mama pojedla tabletky, rozbila si hlavu, šla sa obesiť...ale darmo NEPRAJEM jej nič zlé!! Je to matka, nech je aká je...Odpusť jej ak odídeš...Odpúšťať sa má ver mi...Nechcem Ti tu robiť kázne, sama na to prídeš raz...Je to veľmi zlé, keď máš alkoholika v rodine...Mám 21 ročný zážitok...takže neboj ani ja som sa nemala fajn, ale odpustila som a som z toho von

aninka66

dzana - ked sa ti tvoja matka bude snazit podrezat zily a bude to jedno z tych lepsich zazitkov, potom sa mozeme rozpravat o tom nepriat nikomu nic zle. neber to ako utok na teba, ale ja som presla takymi skusenostami ze hroza.a nevravim ze jej to prajem, myslela som to tak ze mi je to jedno co s nou bude a ani okom nemihnem ked sa to dozviem ze je po nej

DzanaFX

...ja by som svojim rodičom smrť nedopriala, otec pije od mlada (vraj aj mama) ale pokiaľ ja pamätám, mama začala, keď ju otec bil a zrútila sa z toho, v alkohole našla východisko...Hoci mi bolo veľmi ublížené, neprajem im nič zlé...Jediné, čo im prajem, je uvedomiť si, ako veľmi ublížili....

aninka66

alkoholikov treba kopat do riti, liecte si nadchu. najlepsie je odist prec, nech si ziju ako chcu v com chcu a nech aj skapu. ja bohuzial stale cakam na to kym budem moct ist prec a verte ze ratam hodiny.

Jefitto

Chvalabohu som nezažil... ešte to by mi tak chýbalo...

Dôležitá je príčina, prečo dotyčný vlastne začal piť. Ja som takmer úplný abstinent, to znamená, že si vypijem iba na silvestra jedno, alebo dva šampanské a to je celé moje pitie za celý rok

kukucko

alkoholizmus je choroba ktorou trpia hlavne Ti ostatni, co ziju s nim - ako choroba musi sa liecit, aj proti voli choreho