Kyselina listova - pre tyzdne tehotenstva

Príspevok v téme: Kyselina listova - pre tyzdne tehotenstva
tehotna

Baby, mamicky, tehulky, prosim poradte :) Som 4 tyzdni tehotenstva, ktore mi bolo potvrdene iba sonografiou. Moja gynekologicka je totiz na dovolenke a zastupujuca doktorka spravila len sono a oznamila mi, ze krve testy mi spravi moja doktorka po navrate z dovolenky. Medzi tym ale ja tiez odchadzam na dovolenku a teda k svojej doktorke sa dostanem az o 18 dni. Vsade citam, aka je dolezita kyselina listova pocas prveho trimestra a teda chcem sa spytat, ci si mozem kyselinu listovu nasadit sama. Neviem ani aky produkt brat, ale s tym mi snad poradia v lekarni. Kazdopane sa chcem opytat na vase skusenosti, ci ste vsetky brali kys.listovu a ci vam ju odporucil gynekolog. Mne to totiz pride tak, ze zastupujuca lekarka si splnila povinnost vysetrenim ma, ale ziadne blizsie informacie mi nepovedala. A pride mi na hlavu postavene cakat kym mi to oznami moja gynekologicka. Co si myslite, brat uz teraz, alebo cakat na odporucanie? Pripadne ak brat, ktory produkt?

saxana

ked si nasadis kys. listovu urcite tym nic neposkodis. Mne moj Dr. predpisal Acidum folicum, ale predavaju ju aj volnopredajnu v lekarnach. Opytaj sa tam, urcite ti nieco poradia.
A gratulujem k babetku :)

opica

podla mna si sla strasne skoro k lekarovi..
v 4. tyzdni sa takmer nic nevidi (tehotenstvo sa rata od zaciatku poslednej menstruacie)..
ku gynekologovi by mala ist zena az v 8. -9. tyzdni, ked je to uz takmer jasne...
kyselina listova nie je ziadna veda, najdes ju v kazdej lekarni..
pripadne aj ine pripravky, ktore obsahuju ine vitaminy a su urcene tehotnym zenam(femibion, centrum, calibrum...)v lekarni ti poradia, v podstate je to jedno...

inak gratulujem