Externé štúdium EUBA

Príspevok v téme: Externé štúdium EUBA
fergie1581

Ahojte chcem sa spýtať, či má niekto skúsenosti s externým štúdiom na EUBE??...tento rok by som mala nastúpiť na NHF odbor FBI, ale po odvolaní ma prijali len na externé štúdium bohužial :/ (možno mali voľné miesto aj na denné, ale povedali si, že ma prijmú na externé, že aspoň budú mať peniaze z toho)...prednášky sú aj cez týždeň alebo len cez víkendy??..dúfam že aj cez týždeň..a neviete či sa dá po roku prestúpiť z externého na denné?..ďakujem

pan d.

Ja vysoku skolu mam a uz som skor spominal, co som vystudoval. Ja pracujem v inom odbore sam na seba. Ja o moje zamestnavanie nemam ziaden interes.

Matej

pan D. čo si vyštudoval? pretože evidentne netušíš čo hovoríš.. ak v dnešnej dobe nemáš vysokú školu.. tak ta nezamestnajú ani ako opierku na metlu..

weird_

ja som zas naopak presla z denneho na externe kvoli praci. je to v sobotu, je to lahsie, menej volitelnych predmetov a menej kontaktu so skolou (co moze byt ne- aj vy-hoda ;)) mne bolo podstatne lepsie na dennom...

podas si ziadost na dekanat a uvidis ci ti to schvalia. po 1. rocniku par ludi odide, par vyhodia... takze sanca, ze sa na dennom uvolni miesto je.

fergie1581

Fúúúha tak ďakujem pekne :/...noo ja viem že na externé chodia väčšinou ľudia ktorí pracujú, ale mohli dať to vyučovanie čo ja viem, napríklad cez týždeň ale až poobede...a koľko hodín sa v sobotu vyučuje??...od rána či ako??

Dadula56

Tiez myslim. Ale vela studakov to pouzilo na rozsirenie volneho casu, nasli si brigadku na pol uvazok, sobotu odsedeli a sups hned boli 3-4 dni volne.

Dadula56

Skola len v sobotu, skusky rozne, narocnost ovela nizsia nez na dennom, cize si domysli o co je to horsie. Uz to denne je dost pochybne, hlavne niektore katedry, no ved tam chodim ;) Uplne zadarmo ti to na extrenom nedaju, ale nepretrhnes sa. Inak pokial viem, nemalo by sa to platit, pokial clovek nestudoval inde, aspon tak nam na zaciatku hovorili. Prestupit sa da, ale to musi mat dekan naladu. A inak mozno sa aj tes, ze prvy rocnik pojdes externe, tam je matika a ta nie je pekna, externisti maju ulavy, lebo sa predpoklada, ze pracuju na plne uvazky. Cize tam aj odpoved na to, ci je skola cez tyzden. Tazko, ked je to pre ludi, co pracuju.

pan d.

Sorry, ze som sa tak rozpisal, ale nemam to komu vypovedat, lebo mama o mojej chorobe nechce nic pocut a ja ju zase ignorujem.

pan d.

A ked sa uzdravim, tak pojdem ku svagrovi do Rakuska, aby som sa zdokonalil v nemcine a najdem si rovno Rakusanku.