Nemozem sa zbavit akne

Príspevok v téme: Nemozem sa zbavit akne
zuzanka 591

ahojte..mam akne uz od 16 r. teras mam 20 ..vyskusala som vsetky masticky od koznych (zinerit,eryfruid,eclaran,duac gel...) antibiotika, drahu kozmetiku(bioderma, la rosche, avene ) vystriedala som uz 4 koznych lekarov a nic nepomaha...mam striedavo podkozne akne a zapalene hnisave vredy..zavisi to od rocneho obdobia..minuleho roku som mala cely rok pokoj len podkozne akne...a myslela som si ,ze som sa uz z toho dostala..ale nie recenziva prisla v decembri a zatial v najtahsej forme..neviem co mam robit , som uz zufala,roaccutane nechcem, lebo ma vela neziaducich ucinkov..zvlasne je vsak to,ze sa mi tie hnisav loziska tvoria len na pravej strane (zatial ) prosim o radu ,pripadne nazor na moj problem dik...

simka111

najlepšie je chodit ku kozmetičke na čistenie pleti, ja teraz používam kozmetiku dr.Nona, naozaj to veľmi pomáha...

melankaa

zuzanka: mala som zapalene cele líca niekedy aj čelo hlavne cez menstruaciu to bolo najhorsie a to som myslela ze horsie to uz nebude..ked som na zapalene zacala nanasat mydlo tak mi do vysusilo hned nato puder tak aj vyhladilo som neskutocne spokojna:).. ved puder sa dava detom na zadocek aby nemali opar a vyrazky jednu maju vecer a rano uz maju cisty zadocek a takto to funguje aj s tvarou:)..a hlavne nevytlact a aj zdravo jesť aby sa neucpavala pleť..ja jedavam o 8..10..13..16..18 metabolizmus sa mi upravil aj som schudla ani neviem ako a citim sa uzastne:)

Erdog

tu je tolko tem o akne, tolko vselijakych skusenosti tu ludia opisuju aj moznosti ako to liecit, ze ked to vsetko prezries, urcite na nieco natrafis co ti pomoze.

zuzanka 591

erdog...myslis si,ze som sa nepokusala liecit akne vnutorne? pomocou ocisty organizmu a tak? brala som alfalfa,pila zihlavovy caj...obmedzovala sa v jedle...skusala som to liecit pomoc byliniek...

Erdog

ja toto dost dobre nechapem. tolko razy tu uz volakdo napisal o tom ze akne treba liecit vnutorne a ze nestacia maste. ja akne nemam ani som nikdy nemal ale viem si predstavit ze to musi riadne liezt na nervy neni to nic pekne a hlavne na tvari.
a su tu aj vselijake recepty a liecby, ja som si dnes cital stranku alternamedica co tu volakdo spominal, su tam vselijake pripady, no neni ich moc, je tam ale napriklad o akne, o zapche, migrenach a tak. na zapchu viem ze je tam aj recept a co sa tyka akne tak to si uz nepamatam ale vsak pozri si sama.

zuzanka 591

evi a ten zapal nosnych dutin sa neda niejako odstranit? ja ku kozmeticke nechcem ist..lebo uz mam dost jaziev a bojim sa, ze budem mat este viac..a co sa tyka cistiacich gelov..tak tie pouzivam...ale tiez ma hrozne vysusuju...ale ako si mam potom vycistit pokozku? ved aj mydlo vysusuje...

hahasava

Co myslis tou "recenzivou"? Recidivu? :-D
Ja som sa akne zbavila v 35 rokoch, takze pokojne mozes cakat este 15 rokov.

evi2030

Podla mna je mozna pricina aj zpal nosnych dutin, odtial sa zapal, ak je nelieceny, presuva cirkulaciou krvy do pokozky. To mi povedal moj doktor, mam totizto podobny problem, aj ked nie az tak. Mne pomaha pravidelne cistenie u kozmeticky, tora robi lekarsku kozmetiku a nie tie mastickarky co iba hladkaju. Ta moja ma priadne dokatuje kazdy mesiac, ale potom mam plet peknu aspon 2 tyzne. Hlavne je to neporovnatelne lepsie ako bez cistenia. Udajne mam taky typ pleti, ale ze po porode ( :D ) sa to upravi, a ze aspon nebudeme mat tak skoro vrasky! Inak ak sa mi nieco vyhodi pouzivam detky zasyp, lebo lieci a az tak nevysusuje. Nepouzivam ziadne cistiace gely, ani zmatnujuce kremy, lebo pokozku len vysusuju a masti sa potom este viac. (rada od kozmeticky) Vela stastia prajem :)

zuzanka 591

melanka:tak o tom,ze by mydlo s detskym pudrom pomahali na zapalene akne som este nepocula..ale skusim to..ved za vyskusanie nic nedam..ty si mala akne fakt uz od detstva?