Uver - robim dobre?

Príspevok v téme: Uver - robim dobre?
Majka888

Chcela by som poradiť či robím dobre ak rozmýšľam nad touto možnosťou :
Mam v Tatra banke 2 úvery, jeden na 5 a pol roka (5500 eur) po 150 eur mes. a druhy na dva roky (2000 eur) po 100 eur mes. To je mesačne 250 eur na úvery, problém je v tom, že potrebujem teraz aspoň 2000 eur v hotovosti na nemenovanú zaležitosť a ďalši uver si dovoliť nemôžem.
Napadlo ma, že si zoberiem uver 10 000 eur napr na 20 alebo 30 rokov, z toho vyplatím tieto dva predchadzajuce a ešte mi zostane aj potrebna suma. Ak si to dam na tak veľa rokov napr. na tých 30 budem platiť menšiu sumu mesačne predpokladám do 100 eur. Tým pádom mi zostane aj viacej z výplaty a budem mať šancu niečo ušetriť (možno aj na predčasne splatenie) a zostane mi viacej aj na živobytie. No a tu sumu ak by to bolo do 100 eur mesačne budem mať aj keby som bola nahodou bez prace.
A vlastne vyriešim aj tých 2000 eur ktore potrebujem.
Ďakujem za nazory :-)

bee_1

Radím ti zohnať si dobrého finančného poradcu, 2 uvery ked uz mas tak by som sla radsej do pozicky napriklad online pozicky vyhodnapozicka.eu skus pozriet, akoze neviem co by som ine poradila oto je rychle a nezadlzis sa tak

Maoam

chod na par mesiacov do zahranicia a vyplat si oba uvery a zarob si aj tie 2000 ktore potrebujes

cesta uverov (myslim v tychto vyskach, tam 5000, onam 2000) je velmi zla

pochopim uver na byt, ale tieto uvery, ktore si beries ty, eeee

araz

ja osobne som tiež proti úverom,ale ak človek nemá inú možnosť a potrebuje to, má to dve strany, ak si zoberieš nový úver na 30 rokov po 100 eur,tak sa ti mesačne ulahčí budeš mať aj nižšiu úrokovú sadzbu,ale na druhej strane si zober,že teraz platiš 150 eur a keby si si zobrala nový uver na 2000 eur tak budeš mať dalšiu splátku napr. 50 eur ,ale oproti tomu novému úveru,budeš tieto tri úvery splacať kratšiu dobu a po vyplatení by si platila určite menej ako ten nový úver,napr. po tých 5 rokoch by si platila už len ten 2000 úver po 50 eur kdežto v prípade nového úveru by si platila mesačne 100 eur a podstane dlhšie

milli11

Ale ak by mal byt fakt ten koniec sveta, ako spominali, dec. 2012, mohli by sme si vsetci zobrat megapozicky a uzivat si posledne mesiace. To by bola parada a nikdy by sme to nemuseli splatit! :DDD

lost

Idealne by bolo ak by sme si mohli zobrat uver vo vyske 1 miliona eur a splacat to 50000rokov, tj po 1 eure mesacne :D

milli11

Ja ti neporadim, ja som zasadne proti pozickam a uverom. Nepaci sa mi system, ze si napr. poziciam 3000 eur a musim vratit povedzme 4000 eur. :(((