Neviem si vybrať medzi . . .

Príspevok v téme: Neviem si vybrať medzi . . .
Lenka456

Mám možnosť íst od septembra na VS - kde ma zobrali bez prijímčiek - po prvý krát brali na ten odbor bez prijímačiek. O rok už nemusia.

A taktiež teraz od augusta mám možnosť absolventskej praxe až do konca roka!(som po strednej už 3 roky na Upsvar!!!)!!!

Peniaze mi treba..za ten jeden mesiac budem mať cca 200eur a to nie je až tak vela...ked si vezmete tie výdavky...

Neviem či íst na VS..a nechať AP.
Alebo ostať na AP a íst na VS o rok -. len vravim, to už nemusím mať také šťastie...

Neviem vobec čo robiť..ked si predstavím že ostanem na AP a budem mat do konca roka takmer 1000 eur!!!

A ledva si nájdem nejaku brigadu...a takto si možem pekne ušetriť..zase vzdelanie je vzdelanie ..ked mám takuto možnosť..

Ked ja neviem..je tá škola taká potrebna??

Počujem vela nazorov, čo si už ženy, ktore maju rodinu musia robiť VS, len aby ich neprepustily...tak neviem...
Ak by som bola na VS, tak na ,,pedagogika-neučitelska,,.

čo by ste robily Vy na mojom mieste????

Dakujem

pan d.

Ja ti to poviem na rovinu, ak nebudes nieco vediet perfektne, tak ti je vyska na pizzu a vyska zase nie je garantom toho, ze budes nieco perfektne vediet. To musis zvladnout sam. Radsej pracuj na sebe, aby si nieco poriadne vedel, na vyske ta hovno naucia, mozno este taka medicina, ale to ostatne, manazerstvo a neviem ake sprostosti, na to staci aj stredna skola.

milli11

Takze 200 eur je akoby na brigade robil zadarmo? Hm... Co mam potom povedat ja, ked zarobim cca 350 eur/mesiac a to aj s priplatkami za vselijake smeny? Napisem ti opacny nazor na tvoju dilemu. Neviem, ci je VS az taka super, kedze so mnou v dielni robia ako robotnici ludia, co maju aj 2 VS a na vyssich postoch robia aj ludia, co maju len strednu skolu.

Lulu2011

urcite VS, budes mat vacsie sance sa uplatnit v lepsej praci, tým 200 eur mesacne ti za to nestoji, popri VS si najdes nejaku brigadu

Lenka456

UMB pedagogická, a odbor, ktorý som uviedla...

ide o to, že tie prachy aj potrebujem ,a že by mi pomohli..ako som napisala do konca roka je to takmer 1000eur..

lost

Hm, obe su krok vzad :D

podla toho ale aka skola

vacsina je taka, ze tam investjes a potom sa vratis na UPSVAR, resp nevratis, lebo to nas Fruher zrusi.

a AP je len vykoristovanie..

pan d.

VIES CO JE NAJPODSTATNEJSIE? IST NA FAKT DOBRU SKOLU A JEB AJ NA AP. AK ABSOLVUJES NEJAKU POJEBANU SKOLU, KTORA TI NIC NEDA, TAK ANI NIC VEDIET NEBUDES. NAJPRV SI ZISTI, ALE PORIADNE, CO JE TO ZA SKOLA, ABY SI POTOM NELUTOVALA. VZDELANIE JE OVELA DOLEZITEJSIE AKO TYCH MIZERNYCH DVESTO EUR. VSIO. DRZIM TI PALCE.